katedra

 

ul. Panewnicka 76, 40-760 Katowice
tel: 32 252 68 70, 32 252 52 91 parafia i klasztor,  32 202 14 44 proboszcz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.parafia.panewniki.pl

 

Proboszcz: o. Alan Rusek OFM, kustosz kalwarii, kustosz sanktuarium

Wikariusze:
o. Ignacy Dawid Winiarski OFM, 2014
o. Remigiusz Tomasz Lagner, 2015
o. Archanioł Michał Borek OFM, 2016

Inni ojcowie i bracia
o. Antonin Brząkalik, minister prowincjalny;
o. Dymitr Żeglin, wikariusz prowincjalny, ekonom Prowincji, prowincjalny animator ewangelizacji misyjnej, prowincjalny promotor FUM;
o. Sergiusz Bałdyga, gwardian;
o. Paweł Ostrzałek, wikariusz domu, kapelan szpitala GCZD;
o. Tycjan Zgraja, ekonom;
o. Juliusz Rydlewski, stacjonariusz;
o. Marceli Mikołajczyk, infirmeria;
o. Mieczysław Wnękowicz, kapelan hospicjum;
o. Anatol Makosz, infirmeria;
o. Krzysztof Wajda, stacjonariusz;
o. Bonawentura Krzemień, sekretarz prowincjalny;
br. Józef Plewniok, infirmeria;
o. Linus Marcisz, infirmeria;
o. Andrzej Trzęsicki, stacjonariusz;
o. Norbert Kubica, archiwista Prowincji;
o. Fryderyk Grzesiek, stacjonariusz;
o. Franciszek Skowronek, spowiednik;
o. Marcelin Pietryja, dyrektor Herbarium;
br. Eliasz Klyta, infirmeria;
o. Gerard Bula, kapelan szpitala PKP, egzorcysta;
o. August Smyczek, definitor, rektor WSD, wykładowca WSD;
o. Ezdrasz Biesok, definitor, wykładowca WSD;
o. Kleofas Gródek, pracownik naukowy PUJPII, wykładowca WSD;
o. Erazm Pluta, infirmeria;
br. Arkadiusz Herman, infirmeria:
o. Roger Więcław, stacjonariusz;
br. Marek Trepczyk, krawiec;
o. Lucjusz Wójtowicz, bibliotekarz prowincjalny, prowincjalny wicepostulator ds. beatyfikacji, wiceasystent Regionu Katowickiego FZŚ, wykładowca WSD, ponitencjarz mniejszy stały na Lateranie;
o. Syrach Janicki, prowincjalny moderator formacji ciągłej, prowincjalny moderator duszpasterstwa misyjno-rekolekcyjnego, kronikarz Prowincji, ojciec duchowny PDC i WSD, wykładowca WSD;
o. Miłosz Kaczmarczyk, duszpasterz akademicki;
br. Paweł Obarski, infirmeria;
br. Konrad Zastawny, infirmiarz, ekonom Domu Profesów Czasowych;
o. Maksymilian Brylowski, asystent Regionu Katowickiego FZŚ;
o. Mariusz Otachel, stacjonariusz,
o. Kapistran Gogola. kapelan szpitala CSK;
o. Przemysław Woźniak, wicemagister profesów czasowych, wykładowca WSD;
o. Olgierd Paszkiewicz, definitor, prowincjalny sekretarz formacji i studiów, magister profesów czasowych, prorektor WSD;
o. Dydak Rycyk, duszpasterz parafialny;
br. Edmund Mika, furtian;
br. Gaudenty Fedorczyk, bibliotekarz,
br. Fortunat Cepa, pracownik sekretariatu rektora WSD;
br. Kamil Skibiński. infirmiarz;
br. Ryszard Kula, zakrystian

Inni księża:
ks. Jacek Błaszczok, rektor kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa
ks. Tadeusz Czakański, rekolekcjonista
ks. Jan Gajda, z diecezji Augsburg

 

Dekanat: Katowice-Panewniki

Katolicy: 18000

Odpust: ostatnia niedziela sierpnia
Adoracja: stała całodobowa

Msze w niedziele i święta: 5.30, 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 (łacińska), 12.30, 14.00, 16.30, 18.30, 20.00 (akademicka), V-IX przy Grocie 10.30 (w soboty:  18.30)

Msze w tygodniu: 6.00, 6.45, 7.30, 8.00, 9.00, 12.00, 18.30

 

Inne kościoły i kaplice:
1. kościół Trzech Krzyży na Kalwarii (akademicki);
2. kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa w Domu Prowincjalnym Sióstr Służebniczek NMP, ul Panewnicka 63,
rektor: ks. Jacek Błaszczok, Msze św. niedz. 7.30, 9.00, 11.30, w tygodniu: pn., czw 6.30, pt. 18.00, sob. 8.00; www.kaplicapanewniki.wiara.pl;

3. kaplica w Domu Prowincjalnym Sióstr Służebniczek NMP;
4. kaplica Matki Bożej Fatimskiej w Domu Prowincjalnym, ul. Panewnicka 63;
5. kaplica w Domu im. św. Anny dla sióstr emerytek;
6. kaplica św. Józefa w domu zakonnym Sióstr Salwatorianek;
7. kaplica Zwiastowania NMP w domu zakonnym Sióstr od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej - franciszkanek, ul. Związkowa 15;
8. kaplica św. Bonawentury w domu zakonnym Zakonu Braci Mniejszych;
9. kaplica w domu zakonnym Zakonu Braci Mniejszych;
10. kaplica Aniołów Stróżów w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka i Matki im. Jana Pawła II;
11. kaplica św. Antoniego w Centralnym Szpitalu Klinicznym, Msze św. niedz. 10.00, pn.-czw.,sob. 17.30, pt. 7.00;
12. kaplica bł. Edmunda Bojanowskiego w Szpitalu "Kolejowym", Msze św. niedz. 7.30, w tygodniu 18.00;
13. kaplica św. Damiana w Wyższym Seminarium Duchownym OFM;
14. kaplica Zwiastowania NMP w domu Sióstr Franciszkanek

 

Domy zakonne:
Ojcowie Franciszkanie, ul. Panewnicka 76,
Siostry Franciszkanki od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej, ul. Związkowa 15
Siostry Salwatorianki, ul. O. Karola Bika 6,
 Siostry Służebniczki NMP:
 - Dom Prowincjalny, ul. Panewnicka 63.
 - Dom im. św. Anny, ul. Panewnicka 84.

 

Ulice: Bieszczadzka, O. Bika Karola, Braci Wieczorków, Bł.Bojanowskiego Edmunda, Ks. Bp.Bromboszcza Teofila, Bł. Bronisławy, Brygadzistów nieparzyste, Chodkiewicza, Cieszyńska, Emerytalna, Franciszkańska, Górzycka,  Gromadzka, Grunwaldzka, Grzesika Karola, Harcerska,Hadyny Stanisława,  Heweliusza Jana, Huculska, Jutrzenki, Kaszubska, Kazimierza Wielkiego, Kijowska, Kokociniec, Kombajnistów, Koreańska, Koszalińska 1-5 i 2-22, Krucza, Książęca, Ludowa, Łanowa, Majakowskiego, Mała, Małopolska, Mazowiecka, Mazurska, Medyków, Nad Strumieniem, Nizinna, Ogrodowa, Osiedle Franciszkańskie, Osiedle Książęce, Osiedle Świerkowe, Panewnicka nieparzyste do 201b, parzyste do 180, Piotrowicka nieparzyste wszystkie,parzyste od 38, Plocha, Poleska, Pomorska, Przodowników 82-130d, Radomska, Rogosza, Rybacka, Rzeczna, Sielska, Słupska nieparzyste, Smoleńska, Smolna, Stolarska, Strzałowa, Szadoka 17-27, Szafirowa, Szojdy, Śląska, Świdnicka 1-25 i 2-14, Twarda, Urocza, Ustrońska, Warmińska, Wczasowa, Pl. O. Widucha Justyna, Wietnamska, Wileńska, Wybickiego Józefa, Wyzwolenia, Zagrody, Zamiejska, Zielona, Zielonogórska 1-11 i 2-24, Związkowa, Żeromskiego.

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

Rok Miłosierdzia

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

II Synod

Synod2

Rocznica Chrztu Polski

Chrzest

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media