katedra

 

ul. Ks. Ludwika Tunkla 2, 41-707 Ruda Śląska
tel: 32 242 88 67; proboszcz 32 342 28 50; fax 32 243 38 51

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.kochlowice.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz: ks. Jerzy Lisczyk

Wikariusze:
       ks. Adam Brachaczek
      
ks. Paweł Pukowiec
      
       

Inni księża:
     ks. Marceli Cogiel, rezydent
     ks. Wojciech Grzywocz
     ks. Rafał Korbel
     ks. Józef Matysik
     ks. Władysław Wala, z diecezji bielsko-żywieckiej

Dekanat:  Kochłowice
Liczba parafian:  12700
Data odpustu: uroczystość Najświętszej Trójcy
Wieczna adoracja: stała całodzienna w kościele Matki Bożej z Lourdes

Msze św. niedzielne:  7.30, 9.00, 10.15 w sanktuarium MB z Lourdes, 10.30, 12.00, 16.30, 19.00;
chrzcielna
13.15 w ostatnią niedz. m-ca, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:  6.30, 7.00, 8.00, 18.00 (czw. 16.30)

Inne kościoły i kaplice:
 1. sanktuarium Matki Bożej z Lourdes, ul. Piłsudskiego,
Msze św. niedz. 10.15, sob. 16.00
oraz w I piątek m-ca o
19.15 dla młodych, II środa m-ca 12.00;
 2. kaplica w domu zakonnym Sióstr Boromeuszek, ul. Piłsudskiego 43;
 3. kaplica w domu zakonnym Sióstr Boromeuszek, ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej 3;
 4. kaplica Zmartwychwstania Pańskiego w "Parku Pamięci", ul. Krańcowa 5;
 5. kaplica św. Ojca Pio na probostwie.

Domy zakonne: Siostry Boromeuszki:
 - ul. Piłsudskiego 43,
 - ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej 3

Ulice: Aleja Dworcowa, Bałtycka, Barbary, Batorego, Bończyka, Bratnia, Borowików, Brzozowa, Cegielniana, Chełmońskiego, Chmielna, Ciasna, Cyprysowa, Długa, Do Dworca, Do Gródka, Dojazdowa, Dożynkowa, Drobna, Dunikowskiego, Aleja Dworcowa, Dzierżonia, Gaikowa, Gajowa, Grzybowa, Handlowa, Huculska, Jabłoniowa, Jacka, Jagiełły, Jago¬dowa, Jana, Jarzynowa,  Józefa, Kalinowa, Kamienna, Karolinki, Kasztanowa, Kaszubska, Klonowa, Kłosowa, Kochanowskiego, Kochłowicka, Kolejowa, Korfantego 3, Krakusa, Krakowska, Krańcowa, Ks. Ludwika Tunkla,  Ks. Stanisława Bisty, Letnia, Lipowa, Łąkowa, Łowiecka, Łukasiewicza, Łukowa, Malczewskiego, Malinowa, Maślaków, Mazowiecka, Młodzieżowa, Mrówcza, Oddziałów Młodzieży Powstańczej, Ondraszka, Opłotki, Opolska, Oświęcimska, Pieczarek, Piłsudskiego, Pomorska, Poranna, Poziomkowa Prusa Bolesława, Przemysłowa,  Radoszowska, Reja Mikołaja, Rogozińskiego, Rybna, Rydzów, Rzeczna, Sadowa, Siewna, Skwer bpa Wilhelma Pluty, Solna, Staffa, Strzelecka, Sudecka, Śląska, Średnia, Świętochłowicka, Tatrzańska, Tęczowa, Turskiego, Warmińska, Warsztatowa, Weteranów, Wirecka, Wrocławska, Wschodnia, Wyspiańskiego, Wyzwolenia 1-150, Ziemska, Zjednoczenia, Żurawia, Żymły.

Cmentarz: parafialne 2  „Park Pamięci" - komunalny

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

Rok Miłosierdzia

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

Proces Beatyfikacyjny

Światowe Dni Młodzieży

SDM

II Synod

Synod2

Rocznica Chrztu Polski

Chrzest

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media