Got 0 bytes response, method=default Response decode error Kronika Rodzinnej Niedzieli

1 października rozpoczął się diecezjalny konkurs „Kronika Rodzinnej Niedzieli”. Jego głównym celem jest zachęcenie rodzin do wspólnego świętowania niedzieli. – Mamy bowiem świadomość, że również w wielu rodzinach uczestniczących w niedzielnej Eucharystii powszechnie przyjętym sposobem na dalsze świętowanie Dnia Pańskiego jest wspólne wyjście do galerii handlowej, bądź spędzenie reszty dnia przed telewizorem i komputerem – piszą organizatorzy konkursu motywując cel jego ogłoszenia.

Ks. Jacek Błaszczok z Wydziału Katechetycznego katowickiej kurii metropolitalnej ma nadzieję, że konkurs będzie inspiracją dla rodzin w poszukiwaniu nowych sposobów świętowania Dnia Pańskiego.

Aby wziąć udział w konkursie należy stworzyć kronikę będącą dokumentacją jednej niedzieli przeżytej we wspólnocie rodzinnej. – Można to zrobić przy pomocy tradycyjnej kroniki (wzbogaconej zdjęciami, rysunkami i opisem); kręcąc filmik (trwający do 10 minut); czy tworząc prezentację multimedialną (do 30 slajdów). W każdej pracy konkursowej powinna znaleźć się także autoprezentacja rodziny – piszą organizatorzy o konkursie.

Nagrody, które można w nim zdobyć są bardzo atrakcyjne. Główna to pielgrzymka do Ziemi Świętej „Śladami Świętej Rodziny”.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: kronika.archidiecezjakatowicka.pl

ks.sk/ks. Jacek Błaszczok