RUDA ŚLĄSKA-GODULA, Ścięcia świętego Jana Chrzciciela

Proboszcz:
       ks. Jarosław Międzybrodzki

Wikariusz:
       ks. Andrzej Ledwin               Inni księża:
       ks. Mariusz Dronszczyk, rezydent, rektor kaplicy św. Katarzyny Alekasandryjskiej w Chebziu
       ks. Tomasz Koryciorz, rezydent, kapelan szpitalny w NZOZ Szpitalu Miejskim
       ks. Henryk Pyrchała, rezydent

Dekanat:  Ruda Śląska
Liczba parafian:  9200
Data odpustu: niedziela po 29 sierpnia
Wieczna adoracja: 21.02.

Msze św. niedzielne:  7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:30, 20:30, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:  7.30, 18.00

Inne kościoły i kaplice:
 1. kaplica Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych w szpitalu, Msze św. niedz. 7.00; pn.,czw. 16.00;
 2. kaplica Św. Józefa w domu zakonnym Sióstr Elżbietanek
 3. kaplica Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Chebziu, Msze św. niedz. 9.00 i 10.30; pn., śr.,  pt., 17.30; wt., czw., sob. 8.00

Domy zakonne: Siostry Elżbietanki, ul. Rencistów 2

Ulice: Akacjowa, Asfaltowa, Banacha, Ciołkowskiego, Czereśniowa, Doroszewskiego, Droga do Lipin, Dworcowa, Fabryczna, Floriana, Gagarina, Goduli Karola (część), Imieli, Jesionowa, Joanny, Kolbego Maksymiliana, Leszczynowa, Latki, Lipa, Lipińska, Niedurnego 123 i 125, Pl. Niepodległości, Nowaka, Nowobytomska, Olchowa, Owocowa, Pawła, Plac Szkolny, Podlas 26, Przedszkolna, Przedtorze, Rencistów, Romera, Sierpińskiego, Smoluchowskiego, Solskiego, Stalowa, Stara, Styczyńskiego, Szafranka ks., Szyb Zofii, Tiałowskiego, Waniora, Węglowa, Wołkowa, Zabrzańska parzyste do 12 i nieparzyste do 23.

Cmentarz: parafialny

Święto Rodziny