SOBOTA: I Tydzień Wielkiego Postu
CZYTANIA: Pwt 26,16-19; Mt 5, 43-48
ROCZNICA URODZIN:: 1952 - ks. Marek Szkudło; 1955 - ks. Mieczysław Kubista; 1975 - ks. Wojciech Surmiak
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1939 † Piotr Pawełczyk, Gostyń; 1949 † Antoni Plewnia, Paniowy; 1970 † Antoni Jochemczyk, Żory
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1984 † Oskar Thomas, Rybnik (Gołkowice) [zm. 29.02]
Rocznica śmierci Sługi Bożego Księdza Blachnickiego

Ostatni dzień życia ks. Franciszka był podobny do innych, jakie przeżył w Carlsbergu. Rozpoczął go modlitwą, Eucharystią, potem były obowiązki, praca, odpowiedzi na listy.

Ks. Franciszek Blachnicki - osoba i nauczanie

W dniu dzisiejszym (27 lutego 2015 r.) przypada przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

Katowice: O beatyfikację ks. Blachnickiego

W piątek, 27 lutego br., przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

Województwo Śląskie włącza się w pomocy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży

Karta pielgrzyma, specjalne punkty informacyjne, zapewnienie bezpieczeństwa, uruchomienie specjalnych linii komunikacyjnych

Panie, Ty wiesz, że Cię kocham!

– Nie można zrozumieć ani tym bardziej przyjąć praktyk pokutnych bez odniesienia ich do Miłości, która bezinteresownie umierała dla naszego zbawienia

ul. Farna 3, 41-506 Chorzów

tel. 32 246 28 76

www.wnmpchorzow.parafia.info.pl

Proboszcz:     ks. Piotr Berger

Wikariusze:
     ks. Michał Orlik, kapelan hospicjum
     ks. Grzegorz Szołucha

Inni księża:
     ks. Kazimierz Folkert - rezydent
     ks. Franciszek Gruszka

Dekanat:  Chorzów Batory

Liczba parafian:          11500
Data odpustu:            15 sierpnia
Wieczna adoracja:      26.01., 25.10.
Msze św. niedzielne:  8.00, 9.30, 11.00, 12.15, 15.00, 16.30, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:  7.00, 8.00, 18.00

Inne kościoły i kaplice:   kaplica w Zakładzie Opiekuńczym AMICUS, Msze św. niedz. 7.00.

Cmentarz:  parafialny

Ulice: Batorego do 44, Bema, Dyrekcyjna, Farna, Francuska, Gagarina, Graniczna,  Hutnicza, Kaliny od 38, Karłowicza, Karpacka, Karwińska, Kochanowskiego, Kochłowicka, Konarskiego, 16 Lipca, Ks. Bp. Lisieckiego, Lukasińskiego, Ks. Machy, Mickiewicza, Odrowążów, Pl. Olimpijczyka Henryka Nowary, Orląt, Prosta, Racjonalizatorów, Stalowa, Ks. Strzybnego, Szczepańska, Szpitalna, Ks. Bp. Włodarskiego, Wrocławska, Zwycięstwa, Żelazna, Żółkiewskiego.

1. Sylwetka
  2. Nauczanie