WIELKA: ŚRODA
ROCZNICA URODZIN:: 1971 - ks. Krzysztof Sykulski
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1991 † Rudolf Kiera, Bełk
Abp Wiktor Skworc w Nicei

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc wziął udział w Mszy Krzyżma Świętego w Nicei. Liturgia, która u nas sprawowana jest w Wielki Czwartek, we Francji odbyła się trzy dni wcześniej.

Abp Skworc do młodych: Bądźcie strażnikami czystego serca

Przemarsz z palmami, Eucharystia, wspólne zdjęcie z napisem "Czekamy na ŚDM" i ciepły posiłek - tak młodzi archidiecezji katowickiej świętowali w Niedzielę Palmową XXX Światowy Dzień Młodzieży.

Abp Skworc do nauczycieli akademickich: Bądźcie świadkami Prawdy

- Czy nie można by zdefiniować nauki jako: zbioru pytań i odpowiedzi albo kumulacji ludzkiego doświadczenia?

Abp Skworc do samorządowców: Polska samorządem stoi

- Od radnych i pracowników samorządowych oczekuje się znacznie więcej niż tylko działania zgodnego z prawem

Katowice: Dzień skupienia dziennikarzy

„Media, ludzie mediów, potrzebują pewnego minimum prawdy i dobra, które nie podlega manipulacji”

ul. Długa 32, 41-506 Chorzów

tel. 32 246 13 57

www.serce-chorzow.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz:      ks. Andrzej Cuber

Wikariusz:       ks. Marcin Ledwoń
                     ks. Waldemar Pawlik

Dekanat:  Chorzów Batory
Liczba parafian:  8180
Data odpustu: niedziela po uroczystości Najśw. Serca P. Jezusa
Wieczna adoracja: 15.01.
Kaplica Wiecznej Adoracji Najświętszego Sakramentu (konfesjonał dla adorujących w każdy piątek 15.00-18.00)

Msze św. niedzielne:  8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 (oprócz VII i VIII), 19.00, sobota: 18.00

Msze św. w tygodniu: 8.00, 18.00

Ulice: Armii Krajowej, Bojowników, Chocimska, Chodkiewicza, Długa,  Działkowa (numery 10, 10a, 10b, 12, 14),  Gnieźnieńska, Jasińskiego, Kołłątaja, Leśna, Limanowskiego, Odrzańska, Olzy, Piekarska, Racławicka 2-24, 1-21, Ratuszowa, Wita Stwosza, Trzyniecka, Tyniecka, Waryńskiego, Wieniawskiego, Wysockiego, Wyspiańskiego, Zamenhofa, Zawiszy Czarnego.

1. Sylwetka
  2. Nauczanie