ŚRODA: XXXIV Tydzień Zwykły
CZYTANIA: Ap 15,1-4; Łk 21,12-19
ROCZNICA URODZIN: 1959 – ks. Jaromin Stanisław, 1964 – ks. Baron Adam, 1977 – ks. Żelazny Marcin
ROCZNICA ŚMIERCI: 1991 † Józef Weissman, WŚSD
Ponad 400 tys. zł na dach katedry w Sosnowcu

Ponad 400 tysięcy złotych zebrali wierni archidiecezji katowickiej, by pomóc w odbudowie zniszczonej pożarem katedry w Sosnowcu.

Bądźcie przywiązani do Chrystusa, Ewangelii i Kościoła!

- Weźcie ten dar, to królewskie jabłko ze sobą i bądźcie przywiązani do Chrystusa, Ewangelii i Kościoła

Pielgrzymka śląskiej młodzieży do bł. Karoliny Kózkówny

Licząca tysiąc osób pielgrzymka śląskiej młodzieży odwiedziła w sobotę, 22 listopada br., sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie.

Ustanowienie animatorów ministranckich

Już od samego rana krypta katedry Chrystusa Króla w Katowicach wypełniała się ministrantami, rodzinami oraz przyjaciółmi kandydatów na animatorów i animatorów ministranckich.

Katowice: Uroczystość Chrystusa Króla

Najbliższa niedziela, 23 listopada, to Uroczystość Chrystusa Króla. W katowickiej katedrze i całej wspólnocie parafialnej wokół niej zgromadzonej to święto patronalne, czyli odpust.

ul. Śląska 11, 41-403 Chełm Śląski

tel.  32 225 80 23

www.chelm-sl.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz:      ks. Piotr Guzy

Wikariusz:       ks. Paweł Gajda

Inni księża:
     ks. Eugeniusz Górecki, kapelan Sióstr Służebniczek NMP
     ks. Paweł Buchta

Dekanat:                     Lędziny
Liczba parafian:            5720
Data odpustu:              uroczystość Najświętszej Trójcy
Wieczna adoracja:        16.09.
Msze św. niedzielne:      6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, 17.00, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:    6.30, 18.00

Inne kościoły i kaplice:   kaplica św. Józefa w domu zakonnym Sióstr Służebniczek NMP

Domy zakonne:   Siostry Służebniczki NMP, ul. Śląska 10

Cmentarz:   parafialny

Inne miejscowości:   Chełm Mały, Kopciowice

Ulice:   Bliska, Błędów, Błękitna, Bogusławskiego, Boya-Żeleńskiego, Brzechwy, Bukietowa, Chełmońskiego, Chełmska, Czerniny, Dębowa, Dożynkowa, Gamrot, Głogowa, Górnośląska, Imielińska, Jasna, Karłowicza, Kmicica, Kolberga, Konarskiego, Kossaka, Krzywa, Księdza Wojtka, Kurpińskiego, Letnia, Ludowa, Miodowa, Modrzejewskiej, Odrodzenia, Olimpijska, Orkana, Osada, Owocowa, Podłuże, Polna, Rolnicza, Romera, Równa, Sadowa, Skalna, Stacyjna, Szkolna, Śląska, Techników, Wieniawskiego, Wiosenna, Wołodyjowskiego, Wrzosowa, Wspólna, Zagłoby, Zakole, Zapłocie, Zgody, Żabia, Żurawia.

1. Sylwetka
  2. Nauczanie