PONIEDZIAŁEK: XXV Tydzień Zwykły
CZYTANIA: Prz 3,27-35; Łk 8,16-18
ROCZNICA URODZIN: 1948 - ks. Puchała Stanisław, 1961 - ks. Plesiński Damian
ROCZNICA ŚMIERCI: 1992 † Franciszek Jarczyk, Chybie; 1998 † Marian Patyk, Brzozowice-Kamień
Dzień Wspólnoty Ruchu Dzieci Maryi

Kilka tysięcy dzieci w różnym wieku i z różnych parafii zgromadziło się 21 września w katowickiej katedrze Chrystusa Króla by przeżywać Dzień Wspólnoty Ruchu Dzieci Maryi.

Powstało Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń.

Jednym ze „znaków czasu” wyraźnie rozeznawanym obecnie w polskim Kościele jest wzrastająca liczba mężczyzn w późniejszym wieku wyrażających pragnienie życia w kapłaństwie.

Mariacka Bless Night

W sobotę 27 września 2014 roku odbędzie się szósty wieczór z cyklu Mariacka Bless Night, który odbędzie się na ulicy Mariackiej w Katowicach.

Abp Skworc na sesji plenarnej niemieckiego episkopatu

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w dniach 22-24 września br. weźmie udział w jesiennej sesji plenarnej Konferencji Episkopatu Niemiec.

Dzień skupienia pracowników Wydziału Teologicznego UŚ

Kim jest człowiek wiary? - to pytanie postawił metropolita katowicki abp Wiktor Skworc – podczas dnia skupienia dla pracowników Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego.

ul. Śląska 11, 41-403 Chełm Śląski

tel.  32 225 80 23

www.chelm-sl.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz:      ks. Piotr Guzy

Wikariusz:       ks. Paweł Gajda

Inni księża:
     ks. Eugeniusz Górecki, kapelan Sióstr Służebniczek NMP
     ks. Paweł Buchta

Dekanat:                      Lędziny
Liczba parafian:            5490
Data odpustu:               uroczystość Najświętszej Trójcy
Wieczna adoracja:       16.09.
Msze św. niedzielne:    6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:   6.30, 18.00

Inne kościoły i kaplice:   kaplica św. Józefa w domu zakonnym Sióstr Służebniczek NMP

Domy zakonne:   Siostry Służebniczki NMP, ul. Śląska 10

Cmentarz:   parafialny

Inne miejscowości:   Chełm Mały, Kopciowice

Ulice:   Bliska, Błędów, Błękitna, Bogusławskiego, Boya-Żeleńskiego, Brzechwy, Bukietowa, Chełmońskiego, Chełmska, Czerniny, Dębowa, Dożynkowa, Gamrot, Głogowa, Górnośląska, Imielińska, Jasna, Karłowicza, Kmicica, Kolberga, Konarskiego, Kossaka, Krzywa, Księdza Wojtka, Kurpińskiego, Letnia, Ludowa, Miodowa, Modrzejewskiej, Odrodzenia, Olimpijska, Orkana, Osada, Owocowa, Podłuże, Polna, Rolnicza, Romera, Równa, Sadowa, Skalna, Stacyjna, Szkolna, Śląska, Techników, Wieniawskiego, Wiosenna, Wołodyjowskiego, Wrzosowa, Wspólna, Zagłoby, Zakole, Zapłocie, Zgody, Żabia, Żurawia.

1. Sylwetka
  2. Nauczanie