CZWARTEK: Wspomnienie św. Augustyna, bpa i dK
CZYTANIA: 1 Kor 1,1-9; Mt 24,42-51 (1 J 4,7-16; Mt 23,8-12 - tom VI)
ROCZNICA URODZIN: 1960 - ks. Bienek Lucjan; 1963 - ks. Frysz Damian; 1967 - ks. Grodoń Dariusz
ROCZNICA ŚMIERCI: 1991 † Bertold Hojka, Lędziny (Brzezie); 2006 † Zygmunt Długajczyk, Halemba; 2007 † Rudolf Jeziorski, Czechowice-Dziedzice (StareTarnowice)
Abp Skworc wzywa do modlitwy o pokój

Do wspólnej modlitwy o pokój zaprosił wszystkich diecezjan metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Nagroda „Lux ex Silesia” dla małżeństwa Malickich

Laureatami tegorocznej edycji Nagrody „Lux ex Silesia”, osoby, które w swej działalności ukazują wysokie wartości moralne i wnoszą trwały wkład w kulturę Górnego Śląska, zostali państwo Teresa i Eugeniusz Maliccy.

Osiemdziesiąt tysięcy kobiet na pielgrzymce

W niedzielę 17 sierpnia br. na piekarskim wzgórzu zgromadziło się blisko osiemdziesiąt tysięcy kobiet i dziewcząt, które przybyły do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej na swą coroczną pielgrzymkę.

Abp Krajewski w Piekarach Śl. o pokoju Chrystusowym w sercach.

Jak ten pokój się zdobywa, jak można go otrzymać? Co muszę zrobić, w jaki sposób żyć, by „pokój Chrystusowy rządził” moim sercem? – pytał arcybiskup Konrad Krajewski

Abp Skworc do kobiet: Miejcie zaufanie do miłości Kościoła

„Miejcie zaufanie do miłości Kościoła” – apelował metropolita katowicki do kobiet i dziewcząt, które w liczbie ok. 80. tys. zgromadziły się w niedzielę, 17 sierpnia br., w sanktuarium Maryi, Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach...

ul. Śląska 11, 41-403 Chełm Śląski

tel.  32 225 80 23

www.chelm-sl.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz:      ks. Piotr Guzy

Wikariusz:       ks. Paweł Gajda

Inni księża:
     ks. Eugeniusz Górecki, kapelan Sióstr Służebniczek NMP
     ks. Paweł Buchta

Dekanat:                      Lędziny
Liczba parafian:            5490
Data odpustu:               uroczystość Najświętszej Trójcy
Wieczna adoracja:       16.09.
Msze św. niedzielne:    6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:   6.30, 18.00

Inne kościoły i kaplice:   kaplica św. Józefa w domu zakonnym Sióstr Służebniczek NMP

Domy zakonne:   Siostry Służebniczki NMP, ul. Śląska 10

Cmentarz:   parafialny

Inne miejscowości:   Chełm Mały, Kopciowice

Ulice:   Bliska, Błędów, Błękitna, Bogusławskiego, Boya-Żeleńskiego, Brzechwy, Bukietowa, Chełmońskiego, Chełmska, Czerniny, Dębowa, Dożynkowa, Gamrot, Głogowa, Górnośląska, Imielińska, Jasna, Karłowicza, Kmicica, Kolberga, Konarskiego, Kossaka, Krzywa, Księdza Wojtka, Kurpińskiego, Letnia, Ludowa, Miodowa, Modrzejewskiej, Odrodzenia, Olimpijska, Orkana, Osada, Owocowa, Podłuże, Polna, Rolnicza, Romera, Równa, Sadowa, Skalna, Stacyjna, Szkolna, Śląska, Techników, Wieniawskiego, Wiosenna, Wołodyjowskiego, Wrzosowa, Wspólna, Zagłoby, Zakole, Zapłocie, Zgody, Żabia, Żurawia.

1. Sylwetka
  2. Nauczanie