CZWARTEK: VII Tydzień Okresu Wielkanocnego
CZYTANIA: Dz 25,13-21; J 21,15-19
ROCZNICA URODZIN:: 1941 - ks. Wincenty Myszor, 1941 - ks. Józef Pawliczek, 1968 - ks. Andrzej Trzeciak
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1935 † Franciszek Krupkowski, Bogucice; 1942 † Stanisław Siarkowski TJ, WŚSD (Stara Wieś k. Brzozowa); 1971 † Jan Górka, Pielgrzymowice (Tarnowskie Góry)
Jubileusze Małżeńskie „Co Bóg złączył...”

Już po raz drugi w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny w niedzielę, 24 maja br., o godz. 12.00 w katowickiej katedrze Chrystusa Króla uroczyście świętowane będą Jubileusze Małżeńskie. Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Co Bóg złączył...”.

Katowice: Święcenia prezbiteratu

W sobotę, 23 maja br., w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach ośmiu diakonów, którzy przygotowywali się do kapłaństwa w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym, przyjmie z rąk metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca święcenia prezbiteratu. Liturgia święceń rozpocznie się o godz. 10.00.

Ponad pół miliona dla poszkodowanych z Nepalu

Ponad 553 tys. zł przekazała Caritas Archidiecezji Katowickiej na pomoc poszkodowanym trzęsieniem ziemi w Nepalu.

67. urodziny abp. Wiktora Skworca

Z okazji kolejnej rocznicy urodzin metropolity katowickiego abp Wiktora Skworca w czwartek, 21 maja, została odprawiona uroczysta Msza św. w archikatedrze Chrystusa Króla.

VIII Metropolitalne Święto Rodziny

Koncertem włoskiego dziecięcego chóru Mini Coro di Rovereto oraz znanej polskiej grupy TGD w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca zostanie zainaugurowane w sobotę, 23 maja br., VIII Metropolitalne Święto Rodziny. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00.

ul. Śląska 11, 41-403 Chełm Śląski

tel.  32 225 80 23

www.chelm-sl.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz:      ks. Piotr Guzy

Wikariusz:       ks. Paweł Gajda

Inni księża:
     ks. Eugeniusz Górecki, kapelan Sióstr Służebniczek NMP
     ks. Paweł Buchta

Dekanat:                     Lędziny
Liczba parafian:            5720
Data odpustu:              uroczystość Najświętszej Trójcy
Wieczna adoracja:        16.09.
Msze św. niedzielne:      6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, 17.00, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:    6.30, 18.00

Inne kościoły i kaplice:   kaplica św. Józefa w domu zakonnym Sióstr Służebniczek NMP

Domy zakonne:   Siostry Służebniczki NMP, ul. Śląska 10

Cmentarz:   parafialny

Inne miejscowości:   Chełm Mały, Kopciowice

Ulice:   Bliska, Błędów, Błękitna, Bogusławskiego, Boya-Żeleńskiego, Brzechwy, Bukietowa, Chełmońskiego, Chełmska, Czerniny, Dębowa, Dożynkowa, Gamrot, Głogowa, Górnośląska, Imielińska, Jasna, Karłowicza, Kmicica, Kolberga, Konarskiego, Kossaka, Krzywa, Księdza Wojtka, Kurpińskiego, Letnia, Ludowa, Miodowa, Modrzejewskiej, Odrodzenia, Olimpijska, Orkana, Osada, Owocowa, Podłuże, Polna, Rolnicza, Romera, Równa, Sadowa, Skalna, Stacyjna, Szkolna, Śląska, Techników, Wieniawskiego, Wiosenna, Wołodyjowskiego, Wrzosowa, Wspólna, Zagłoby, Zakole, Zapłocie, Zgody, Żabia, Żurawia.

1. Sylwetka
  2. Nauczanie