Modlitwa Jubileuszowa

Dziś, w święto Świętego Floriana - patrona Archidiecezji Katowickiej,pragniemy po raz pierwszy wznieść do Boga Modlitwę Jubileuszową,której tekst jest specjalnie dedykowany naszemu Kościołowi lokalnemu.

Gość czeka na zdjęcia z „majówek”

Przez cały maj przesyłać można fotografie zrobione przy kapliczkach lub przydrożnych krzyżach.

Lekcja uczciwości, honoru, patriotyzmu i politycznej kultury

- We własnym obowiązku odkryć cząstkę obowiązku ojczystego – apelował metropolita katowicki abp Wiktor Skworc 3 maja br.

Katowice: Msza św. w intencji Ojczyzny

W niedzielę, 3 maja br. o godz. 10.30 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach zostanie odprawiona Msza św. intencji naszej Ojczyzny.

Pielgrzymka do Dachau

Środa, 29 kwietnia br., obchodzona była jako Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. W tym dniu przypadała też 70. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau,

ul. Śląska 11, 41-403 Chełm Śląski

tel.  32 225 80 23

www.chelm-sl.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz:      ks. Piotr Guzy

Wikariusz:       ks. Paweł Gajda

Inni księża:
     ks. Eugeniusz Górecki, kapelan Sióstr Służebniczek NMP
     ks. Paweł Buchta

Dekanat:                     Lędziny
Liczba parafian:            5720
Data odpustu:              uroczystość Najświętszej Trójcy
Wieczna adoracja:        16.09.
Msze św. niedzielne:      6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, 17.00, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:    6.30, 18.00

Inne kościoły i kaplice:   kaplica św. Józefa w domu zakonnym Sióstr Służebniczek NMP

Domy zakonne:   Siostry Służebniczki NMP, ul. Śląska 10

Cmentarz:   parafialny

Inne miejscowości:   Chełm Mały, Kopciowice

Ulice:   Bliska, Błędów, Błękitna, Bogusławskiego, Boya-Żeleńskiego, Brzechwy, Bukietowa, Chełmońskiego, Chełmska, Czerniny, Dębowa, Dożynkowa, Gamrot, Głogowa, Górnośląska, Imielińska, Jasna, Karłowicza, Kmicica, Kolberga, Konarskiego, Kossaka, Krzywa, Księdza Wojtka, Kurpińskiego, Letnia, Ludowa, Miodowa, Modrzejewskiej, Odrodzenia, Olimpijska, Orkana, Osada, Owocowa, Podłuże, Polna, Rolnicza, Romera, Równa, Sadowa, Skalna, Stacyjna, Szkolna, Śląska, Techników, Wieniawskiego, Wiosenna, Wołodyjowskiego, Wrzosowa, Wspólna, Zagłoby, Zakole, Zapłocie, Zgody, Żabia, Żurawia.

1. Sylwetka
  2. Nauczanie