II NIEDZIELA: WIELKIEGO POSTU
CZYTANIA: Rdz 22,1-2.9-13.15-18; Rz 8,31b-34; Mk 9,2-10
ROCZNICA URODZIN:: 1986 - ks. Kazimierz Musioł
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1973 † Walenty Piaskowski, Bielszowice; 2009 † Jerzy Pawlik, Katowice
W rocznicę śmierci Sługi Bożego Księdza Blachnickiego

Ostatni dzień życia ks. Franciszka był podobny do innych, jakie przeżył w Carlsbergu. Rozpoczął go modlitwą, Eucharystią, potem były obowiązki, praca, odpowiedzi na listy.

Ks. Franciszek Blachnicki - osoba i nauczanie

W dniu dzisiejszym (27 lutego 2015 r.) przypada przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

Katowice: O beatyfikację ks. Blachnickiego

W piątek, 27 lutego br., przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

Województwo Śląskie włącza się w pomocy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży

Karta pielgrzyma, specjalne punkty informacyjne, zapewnienie bezpieczeństwa, uruchomienie specjalnych linii komunikacyjnych

Panie, Ty wiesz, że Cię kocham!

– Nie można zrozumieć ani tym bardziej przyjąć praktyk pokutnych bez odniesienia ich do Miłości, która bezinteresownie umierała dla naszego zbawienia

ul. Śląska 11, 41-403 Chełm Śląski

tel.  32 225 80 23

www.chelm-sl.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz:      ks. Piotr Guzy

Wikariusz:       ks. Paweł Gajda

Inni księża:
     ks. Eugeniusz Górecki, kapelan Sióstr Służebniczek NMP
     ks. Paweł Buchta

Dekanat:                     Lędziny
Liczba parafian:            5720
Data odpustu:              uroczystość Najświętszej Trójcy
Wieczna adoracja:        16.09.
Msze św. niedzielne:      6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, 17.00, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:    6.30, 18.00

Inne kościoły i kaplice:   kaplica św. Józefa w domu zakonnym Sióstr Służebniczek NMP

Domy zakonne:   Siostry Służebniczki NMP, ul. Śląska 10

Cmentarz:   parafialny

Inne miejscowości:   Chełm Mały, Kopciowice

Ulice:   Bliska, Błędów, Błękitna, Bogusławskiego, Boya-Żeleńskiego, Brzechwy, Bukietowa, Chełmońskiego, Chełmska, Czerniny, Dębowa, Dożynkowa, Gamrot, Głogowa, Górnośląska, Imielińska, Jasna, Karłowicza, Kmicica, Kolberga, Konarskiego, Kossaka, Krzywa, Księdza Wojtka, Kurpińskiego, Letnia, Ludowa, Miodowa, Modrzejewskiej, Odrodzenia, Olimpijska, Orkana, Osada, Owocowa, Podłuże, Polna, Rolnicza, Romera, Równa, Sadowa, Skalna, Stacyjna, Szkolna, Śląska, Techników, Wieniawskiego, Wiosenna, Wołodyjowskiego, Wrzosowa, Wspólna, Zagłoby, Zakole, Zapłocie, Zgody, Żabia, Żurawia.

1. Sylwetka
  2. Nauczanie