SOBOTA: ŚWIĘTO ŚW. MARKA, EWANGELISTY #
CZYTANIA: 1 P 5,5b-14; Mk 16,15-20 (tom VI)
ROCZNICA URODZIN:: 1979 - ks. Tomasz Sakwerda; 1984 - ks. Rafał Mucha
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1989 † Szczepan Ogaza, Książenice
Imieniny Ks. Bp. Marka Szkudło

W dniu dzisiejszym (25 kwietnia) przypadają imieniny Księdza Biskupa Marka Szkudło.

Nocne Czuwanie w intencji maturzystów

„Jak wybierać, aby nie stracić” to hasło tegorocznego nocnego czuwania w intencji tegorocznych maturzystów i o nowe powołania, które rozpocznie się we franciszkańskiej bazylice w Katowicach Panewnikach w sobotę, 25 kwietnia br., o godz. 20.00.

Msza św. w intencji dwóch zaginionych górników z Kopalni „Wujek”

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odprawił we wtorek 21 kwietnia Eucharystię w intencji dwóch zaginionych górników z Kopalni „Wujek” Ruch Śląsk w Rudzie Śląskiej. Modlił się do Boga słowami psalmisty "Bądź dla nich skałą schronienia; warownią, która ocala".

I Mistrzostwa Księży Metropolii Górnośląskiej w Tenisie Ziemnym

Odbędą się w sobotę, 25 kwietnia br., na kortach K.S. Mostostal w Zabrzu. Początek rywalizacji o godz. 9.00.

Start Now. Dialog, pokój, jedność... zaczyna się ode mnie

Od 22 do 27 kwietnia 2015 r. realizowany będzie w Katowicach projekt artystyczno-edukacyjny dla młodzieży pt. „Start Now. Dialog, pokój, jedność… zaczyna się ode mnie”, z udziałem GEN VERDE: International performing arts group.

ul. Węglowa 7a, 41-106 Siemianowice Śląskie
tel: 32 228 20 19

www.bytkow.wiara.org.pl

Proboszcz: ks. Tomasz Kopczyk

Wikariusze:

ks. Piotr Mroczkowski
          ks. Tomasz Szkatuła
          ks. Piotr Żymańczyk

Dekanat:  Siemianowice Śląskie
Liczba parafian:  19000
Data odpustu: uroczystość Zesłania Ducha Świętego
Wieczna adoracja: 18.05.

Msze św. niedzielne: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 17.00, 20.00, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu: 7.00, 8.00, 18.00, I czw. 20.30, I pt. 19.00 (młodzieżowa)

Inne kościoły i kaplice: kaplica na cmentarzu

Ulice: Aleja Młodych, Bema, Boh. Westerplatte, Broniewskiego, Bytkowska, Chorzowska, Chrobrego, Drzymały, Duracza, Górna, Grunwaldzka, Gwardii Ludowej, Jagiełły Władysława, Krasickiego, Królowej Jadwigi, Lange Oskara, Łokietka, Majcherczyka-Zdana, Mikołaja, Morcinka, Niepodległości, Ogińskiego, Polaczka, Popka, Pronobisa, Prusa, Skrzeka Wójcika, Stęślickiego J.N., Szarych Szeregów, Telewizyjna,  Waloszka, Watoły, Węglowa, Wróblewskiego, Zgrzebnioka, ZHP, Zubrzyckiego.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka