WIELKI: PONIEDZIAŁEK
CZYTANIA: Iz 42,1-7; J 12,1-11
ROCZNICA ŚWIECEŃ:: rocznik 1972
ROCZNICA URODZIN:: 1964 - ks. Waldemar Potrapeluk; 1966 - ks. Krystian Mrówka; 1979 - ks. Marcin Leszczyński
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1945 † Wilhelm Buchta, Marklowice
Abp Skworc do nauczycieli akademickich: Bądźcie świadkami Prawdy

- Czy nie można by zdefiniować nauki jako: zbioru pytań i odpowiedzi albo kumulacji ludzkiego doświadczenia?

Abp Skworc do samorządowców: Polska samorządem stoi

- Od radnych i pracowników samorządowych oczekuje się znacznie więcej niż tylko działania zgodnego z prawem

Katowice: Dzień skupienia dziennikarzy

„Media, ludzie mediów, potrzebują pewnego minimum prawdy i dobra, które nie podlega manipulacji”

Abp Skworc podczas Drogi Krzyżowej: Każdy krzyż jest ciężki!

Kilka tysięcy ludzi przeszło 27 marca br., ulicami Katowic podczas tradycyjnego nabożeństwa Drogi Krzyżowej, odbywającego się od wielu lat w piątek przed Niedzielą Palmową.

Bp Szkudło do nauczycieli: Chachar to też człowiek!

O „Chacharach”, Abrahamie i przymierzu zawartym między Bogiem a ludźmi, mówił 26 marca br. bp Marek Szkudło w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w  Katowicach, podczas dorocznego wielkopostnego dnia skupienia dla nauczycieli i pracowników oświaty.

ul. Węglowa 7a, 41-106 Siemianowice Śląskie
tel: 32 228 20 19

www.bytkow.wiara.org.pl

Proboszcz: ks. Tomasz Kopczyk

Wikariusze:

ks. Piotr Mroczkowski
          ks. Tomasz Szkatuła
          ks. Piotr Żymańczyk

Dekanat:  Siemianowice Śląskie
Liczba parafian:  19000
Data odpustu: uroczystość Zesłania Ducha Świętego
Wieczna adoracja: 18.05.

Msze św. niedzielne: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 17.00, 20.00, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu: 7.00, 8.00, 18.00, I czw. 20.30, I pt. 19.00 (młodzieżowa)

Inne kościoły i kaplice: kaplica na cmentarzu

Ulice: Aleja Młodych, Bema, Boh. Westerplatte, Broniewskiego, Bytkowska, Chorzowska, Chrobrego, Drzymały, Duracza, Górna, Grunwaldzka, Gwardii Ludowej, Jagiełły Władysława, Krasickiego, Królowej Jadwigi, Lange Oskara, Łokietka, Majcherczyka-Zdana, Mikołaja, Morcinka, Niepodległości, Ogińskiego, Polaczka, Popka, Pronobisa, Prusa, Skrzeka Wójcika, Stęślickiego J.N., Szarych Szeregów, Telewizyjna,  Waloszka, Watoły, Węglowa, Wróblewskiego, Zgrzebnioka, ZHP, Zubrzyckiego.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka