WTOREK: II Tydzień Wielkiego Postu
CZYTANIA: Iz 1,10.16-20; Mt 23,1-12
ROCZNICA URODZIN:: 1932 - ks. Leon Pawełczyk; 1939 - ks. Bernard Macioń; 1946 - ks. Józef Knyć; 1965 - ks. Krzysztof Jasek; 1979 - ks. Piotr Gojny; 1979 - ks. Krzysztof Horowski
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1988 † Mieczysław Mazanek, Hażlach (Wisła); 2011 † Teodor Oleś, Katowice (Dąbrówka Mała)
Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Nauk Stosowanych

Błogosławię tak naprawdę przyszłości, bo chcemy budować Śląsk nauki i nowych technologii

W rocznicę śmierci Sługi Bożego Księdza Blachnickiego

Ostatni dzień życia ks. Franciszka był podobny do innych, jakie przeżył w Carlsbergu. Rozpoczął go modlitwą, Eucharystią, potem były obowiązki, praca, odpowiedzi na listy.

Ks. Franciszek Blachnicki - osoba i nauczanie

W dniu dzisiejszym (27 lutego 2015 r.) przypada przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

Katowice: O beatyfikację ks. Blachnickiego

W piątek, 27 lutego br., przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

Województwo Śląskie włącza się w pomocy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży

Karta pielgrzyma, specjalne punkty informacyjne, zapewnienie bezpieczeństwa, uruchomienie specjalnych linii komunikacyjnych

ul. Węglowa 7a, 41-106 Siemianowice Śląskie
tel: 32 228 20 19

www.bytkow.wiara.org.pl

Proboszcz: ks. Tomasz Kopczyk

Wikariusze:

ks. Piotr Mroczkowski
          ks. Tomasz Szkatuła
          ks. Piotr Żymańczyk

Dekanat:  Siemianowice Śląskie
Liczba parafian:  19000
Data odpustu: uroczystość Zesłania Ducha Świętego
Wieczna adoracja: 18.05.

Msze św. niedzielne: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 17.00, 20.00, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu: 7.00, 8.00, 18.00, I czw. 20.30, I pt. 19.00 (młodzieżowa)

Inne kościoły i kaplice: kaplica na cmentarzu

Ulice: Aleja Młodych, Bema, Boh. Westerplatte, Broniewskiego, Bytkowska, Chorzowska, Chrobrego, Drzymały, Duracza, Górna, Grunwaldzka, Gwardii Ludowej, Jagiełły Władysława, Krasickiego, Królowej Jadwigi, Lange Oskara, Łokietka, Majcherczyka-Zdana, Mikołaja, Morcinka, Niepodległości, Ogińskiego, Polaczka, Popka, Pronobisa, Prusa, Skrzeka Wójcika, Stęślickiego J.N., Szarych Szeregów, Telewizyjna,  Waloszka, Watoły, Węglowa, Wróblewskiego, Zgrzebnioka, ZHP, Zubrzyckiego.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka