PONIEDZIAŁEK: IV Tydzień wielkanocny
CZYTANIA: Dz 11,1-18; J 10,1-10
ROCZNICA URODZIN:: 1961 - ks. Piotr Wojszczyk; 1962 - ks. Andrzej Rudolf; 1978 - ks. Michał Kłakus
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1977 † Stanisław Szeląg, Pierściec (Brenna); 2002 † Antoni Ryguła, Koszęcin; 2009 † Bernard Manowski, Szczecinek (Dąbrówka Wielka)
Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego

W środę, 29 kwietnia br., przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego oraz 70. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau,

I Mistrzostwa Księży Metropolii Górnośląskiej w Tenisie Ziemnym

Księża i ojcowie zakonni zmagali się 25 kwietnia br. na kortach tenisowych w Zabrzu podczas Pierwszych Mistrzostw Księży Metropolii Górnośląskiej w Tenisie Ziemnym.

Imieniny Ks. Bp. Marka Szkudło

W dniu dzisiejszym (25 kwietnia) przypadają imieniny Księdza Biskupa Marka Szkudło.

Nocne Czuwanie w intencji maturzystów

„Jak wybierać, aby nie stracić” to hasło tegorocznego nocnego czuwania w intencji tegorocznych maturzystów i o nowe powołania, które rozpocznie się we franciszkańskiej bazylice w Katowicach Panewnikach w sobotę, 25 kwietnia br., o godz. 20.00.

Msza św. w intencji dwóch zaginionych górników z Kopalni „Wujek”

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odprawił we wtorek 21 kwietnia Eucharystię w intencji dwóch zaginionych górników z Kopalni „Wujek” Ruch Śląsk w Rudzie Śląskiej. Modlił się do Boga słowami psalmisty "Bądź dla nich skałą schronienia; warownią, która ocala".

ul. Górnośląska 31, 41-705 Ruda Śląska
tel: 32 242 71 54

www.swbarbara.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz: ks. Jerzy Nowak

Wikariusze:
           ks. Łukasz Nawrot
           ks. Arkadiusz Sitko

Inni księża: ks. Zygfryd Wieleba

Dekanat:  Kochłowice
Liczba parafian:  11500
Data odpustu: niedziela po 3 grudnia
Wieczna adoracja: 07.02.

Msze św. niedzielne:  8.00, 9.30, 11.00, 13.00, 17.00, 20.30, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:  8.00, 18.00

Inne miejscowości: Kochłowice (część), Wirek (część)

Ulice: Bocianów, Brygadzistów, Drozdów, Gilów, Gołębi, Górnośląska nr 11 (a,b) i 20 (a,b,c,d), Grzegorzka, Gwarecka, Kanarków, Kombajnistów, Kopalniana, Korfantego, Kowalskiego, Kukułcza, Moniuszki, Poloczka, Pośpiecha, Skowronków parzyste, Strumykowa, Szpaków, Szramka, Sztolniowa, Sztygarska, Szybowa, Wilka Fr., Zgrzebnioka, ZMP.

1. Sylwetka
  2. Nauczanie