II NIEDZIELA: WIELKIEGO POSTU
CZYTANIA: Rdz 22,1-2.9-13.15-18; Rz 8,31b-34; Mk 9,2-10
ROCZNICA URODZIN:: 1986 - ks. Kazimierz Musioł
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1973 † Walenty Piaskowski, Bielszowice; 2009 † Jerzy Pawlik, Katowice
W rocznicę śmierci Sługi Bożego Księdza Blachnickiego

Ostatni dzień życia ks. Franciszka był podobny do innych, jakie przeżył w Carlsbergu. Rozpoczął go modlitwą, Eucharystią, potem były obowiązki, praca, odpowiedzi na listy.

Ks. Franciszek Blachnicki - osoba i nauczanie

W dniu dzisiejszym (27 lutego 2015 r.) przypada przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

Katowice: O beatyfikację ks. Blachnickiego

W piątek, 27 lutego br., przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

Województwo Śląskie włącza się w pomocy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży

Karta pielgrzyma, specjalne punkty informacyjne, zapewnienie bezpieczeństwa, uruchomienie specjalnych linii komunikacyjnych

Panie, Ty wiesz, że Cię kocham!

– Nie można zrozumieć ani tym bardziej przyjąć praktyk pokutnych bez odniesienia ich do Miłości, która bezinteresownie umierała dla naszego zbawienia

ul. Górnośląska 31, 41-705 Ruda Śląska
tel: 32 242 71 54

www.swbarbara.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz: ks. Jerzy Nowak

Wikariusze:
           ks. Łukasz Nawrot
           ks. Arkadiusz Sitko

Inni księża: ks. Zygfryd Wieleba

Dekanat:  Kochłowice
Liczba parafian:  11500
Data odpustu: niedziela po 3 grudnia
Wieczna adoracja: 07.02.

Msze św. niedzielne:  8.00, 9.30, 11.00, 13.00, 17.00, 20.30, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:  8.00, 18.00

Inne miejscowości: Kochłowice (część), Wirek (część)

Ulice: Bocianów, Brygadzistów, Drozdów, Gilów, Gołębi, Górnośląska nr 11 (a,b) i 20 (a,b,c,d), Grzegorzka, Gwarecka, Kanarków, Kombajnistów, Kopalniana, Korfantego, Kowalskiego, Kukułcza, Moniuszki, Poloczka, Pośpiecha, Skowronków parzyste, Strumykowa, Szpaków, Szramka, Sztolniowa, Sztygarska, Szybowa, Wilka Fr., Zgrzebnioka, ZMP.

1. Sylwetka
  2. Nauczanie