II NIEDZIELA: WIELKIEGO POSTU
CZYTANIA: Rdz 22,1-2.9-13.15-18; Rz 8,31b-34; Mk 9,2-10
ROCZNICA URODZIN:: 1986 - ks. Kazimierz Musioł
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1973 † Walenty Piaskowski, Bielszowice; 2009 † Jerzy Pawlik, Katowice
W rocznicę śmierci Sługi Bożego Księdza Blachnickiego

Ostatni dzień życia ks. Franciszka był podobny do innych, jakie przeżył w Carlsbergu. Rozpoczął go modlitwą, Eucharystią, potem były obowiązki, praca, odpowiedzi na listy.

Ks. Franciszek Blachnicki - osoba i nauczanie

W dniu dzisiejszym (27 lutego 2015 r.) przypada przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

Katowice: O beatyfikację ks. Blachnickiego

W piątek, 27 lutego br., przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

Województwo Śląskie włącza się w pomocy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży

Karta pielgrzyma, specjalne punkty informacyjne, zapewnienie bezpieczeństwa, uruchomienie specjalnych linii komunikacyjnych

Panie, Ty wiesz, że Cię kocham!

– Nie można zrozumieć ani tym bardziej przyjąć praktyk pokutnych bez odniesienia ich do Miłości, która bezinteresownie umierała dla naszego zbawienia

ul. Górnicza 30, 41-946 Piekary Śląskie
tel: 32 287 96 61; fax 32 287 96 61

www.nspjbrzeziny.pl

Proboszcz: ks. Henryk Foik

Wikariusz:  ks. Tomasz Gojny

Dekanat:  Piekary Śląskie
Liczba parafian:  4605
Data odpustu: niedziela po uroczystości Najśw. Serca P. Jezusa
Wieczna adoracja: stała całodzienna

Msze św. niedzielne:  7.30, 9.30. 11.00, 16.00, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:  7.00, 8.00, 18.00 (czw. 17.00)

Inne kościoły i kaplice: kaplica w Zakładzie św. Antoniego, ul. Trautmana 4, Msze św. niedz. 7.00.

Ulice: Ks. Bp. Bednorza Herberta, Daszyńskiego, Drzymały, Gałczyńskiego, Górnicza, Harcerska, Hutnicza, Kmicica, Kolejowa, Kołłątaja, Konopackiej, Kotuchy Fr., Korczaka, Korfantego, Kosynierów, Kukuczki, Kusocińskiego, Lenartowicza, Michałowskiego, Mielęckiego, Miła, Mochnackiego, Nałkowskiej, Norwida, Piastów, Poniatowskiego, Solskiego, Trautmana, Żeromskiego.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka