Modlitwa Jubileuszowa

Dziś, w święto Świętego Floriana - patrona Archidiecezji Katowickiej,pragniemy po raz pierwszy wznieść do Boga Modlitwę Jubileuszową,której tekst jest specjalnie dedykowany naszemu Kościołowi lokalnemu.

Gość czeka na zdjęcia z „majówek”

Przez cały maj przesyłać można fotografie zrobione przy kapliczkach lub przydrożnych krzyżach.

Lekcja uczciwości, honoru, patriotyzmu i politycznej kultury

- We własnym obowiązku odkryć cząstkę obowiązku ojczystego – apelował metropolita katowicki abp Wiktor Skworc 3 maja br.

Katowice: Msza św. w intencji Ojczyzny

W niedzielę, 3 maja br. o godz. 10.30 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach zostanie odprawiona Msza św. intencji naszej Ojczyzny.

Pielgrzymka do Dachau

Środa, 29 kwietnia br., obchodzona była jako Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. W tym dniu przypadała też 70. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau,

ul. Górnicza 30, 41-946 Piekary Śląskie
tel: 32 287 96 61; fax 32 287 96 61

www.nspjbrzeziny.pl

Proboszcz: ks. Henryk Foik

Wikariusz:  ks. Tomasz Gojny

Dekanat:  Piekary Śląskie
Liczba parafian:  4605
Data odpustu: niedziela po uroczystości Najśw. Serca P. Jezusa
Wieczna adoracja: stała całodzienna

Msze św. niedzielne:  7.30, 9.30. 11.00, 16.00, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:  7.00, 8.00, 18.00 (czw. 17.00)

Inne kościoły i kaplice: kaplica w Zakładzie św. Antoniego, ul. Trautmana 4, Msze św. niedz. 7.00.

Ulice: Ks. Bp. Bednorza Herberta, Daszyńskiego, Drzymały, Gałczyńskiego, Górnicza, Harcerska, Hutnicza, Kmicica, Kolejowa, Kołłątaja, Konopackiej, Kotuchy Fr., Korczaka, Korfantego, Kosynierów, Kukuczki, Kusocińskiego, Lenartowicza, Michałowskiego, Mielęckiego, Miła, Mochnackiego, Nałkowskiej, Norwida, Piastów, Poniatowskiego, Solskiego, Trautmana, Żeromskiego.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka