PONIEDZIAŁEK: Wspomnienie bł. Bronisławy, dz.
CZYTANIA: 1 Kor 2,1-5; Łk 4,16-30
ROCZNICA URODZIN: 1982 - ks. Zieliński Paweł
ROCZNICA ŚMIERCI: 1939 † Władysław Robota, 1956 † Faustyn Hermann, 1956 † Jan Kunz, 1974 † Józef Bak, 1984 † Hilary Gwóźdź, 2005 † Jan Kuboszek
Abp Skworc: Niech już nie będzie więcej wojny!

Abp Skworc modlił się pod budynkiem dawnej gliwickiej radiostacji w niedzielę (31.08) wieczorną porą, gdzie zgromadzili się duchowni, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz pobliscy mieszkańcy.

Msza św. upamiętniająca 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Z udziałem biskupów polskich i niemieckich i ok. 2 tys. osób 31 sierpnia wieczorem w gliwickiej katedrze rozpoczęła się Msza św. upamiętniająca 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Powakacyjna pielgrzymka ministrantów

Ministranci archidiecezji katowickiej, przybyli do katedry Chrystusa Króla w Katowicach na swoją powakacyjną pielgrzymkę.

III Edycja Biblicum Śląskiego

W niedzielę, 7 września, rozpocznie się III Edycja Multimedialnego Studium Formacji Biblijnej „Biblicum Śląskie”.

Gliwice: Msza św. w 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej

W niedzielę, 31 sierpnia br., w przeddzień 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej, o godz. 18.00, w katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach zostanie odprawiona Msza św. o zachowanie pokoju i sprawiedliwości.

ul. Krakowska 3, 43-150 Bieruń Stary

tel. 32 216 40 08,  kancelaria 32 216 45 82

www.bart-apostol.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz:     ks. Janusz Kwapiszewski

Wikariusze:
                  ks. Michał Makowski
                  ks. Ireneusz Pawlak

Inni księża:
ks. Damian Bednarski - rezydent
o. Józef Majewski OMI, kapelan Sióstr Służebniczek NMP
ks. Teofil Grzesica
ks. Jerzy Nyga

Dekanat:                    Bieruń
Liczba parafian:           9300
Data odpustu:             niedziela po 23 sierpnia
Wieczna adoracja:      30.11., 30.03 w kościele św. Walentego
Msze św. niedzielne:   7.00, 10.00, 11.30, 14.00, 17.00, sobota: 17.00
Msze św. w tygodniu:  6.30, 18.00 (zima 17.00)

Inne kościoły i kaplice:

- zabytkowy drewniany kościół św. Walentego, ul. Krakowska 39, Msze św. niedz. 8.30; w tygodniu 8.00
- kaplica w domu zakonnym Sióstr Służebniczek NMP, Msze św. niedz. 7.30.

Domy zakonne: Siostry Służebniczki NMP, ul. Bojszowska 24

Cmentarz: parafialny

Inne miejscowości: Jajosty, Ściernie

Ulice:    Adama, Andrzeja, Barańcowa, Barwna, Baryki, Bazaltowa, Bogusławskiego, Bojszowska, Borowinowa, Bursztynowa, Chemików, Dębowa, Dojazdowa, Dolomitowa, Domy Polne, Fałata, Gołysowa, Grafitowa, Hodowlana, Homera, Jana, Jerzego, Jodłowa, Kadłubowa, Kamieniczna, Kamienna, Klasztorna, Kocyndra, Kolejowa, Kolumba, Konarskiego, Kopańska, Kopcowa, Krakowska, Krótka, Kryształowa, Księżycowa, Ks. Kudery, Kusocińskiego, Latochy, Leśna, Licealna, Lokalna, Łowiecka, Łysinowa, Macieja, Ks. Macierzyńskiego, Marcina, Marglowa, Mleczna, Modrzewiowa, Okrężna, Onufrego, Oświęcimska, Perłowa, Peryferyjna, Piaskowcowa, Pilnikowa, Polna, Potokowa, Pszenna, Rędzinna, Romera, Rubinowa, Rycerska, Rynek, Schillera, Sekretna, Skalna, Skrajna, Skrzetuskiego, Słoneczna, Słowackiego, Słowiańska, Solidarności, Solskiego, Sosnowa, Sowińskiego, Spiżowa, Sportowa, Spyry, Staromłyńska, Szarych Szeregów, Szlaku Solnego, Szostka, Szybowa, Szymanowskiego, Szynowa, Świerczyniecka, Świerklowa, Torowa, Ks. Trochy, Turyńska, Turystyczna, Wapienna, Warszawska, Wita, Wrześniowa, Wrzosowa, Wspólna, Os. Wygoda, Wylotowa, Za Kopcem, Zarzyna, Zdrowia, Żwirki i Wigury.

1. Sylwetka
  2. Nauczanie