PIĄTEK: Wspomnienie NMP, Królowej
CZYTANIA: Ez 37,1-14; Mt 22,34-40 (Iz 9,1-3.5-6; Łk 1,26-38 - tom VI)
ROCZNICA URODZIN: 1950 - ks. Noga Stanisław; 1966 - ks. Starosta Jacek; 1971 - ks. Wojaczek Krzysztof; 1978 - ks. Łatuszyński Michał; 1985 - ks. Bober Bartłomiej
ROCZNICA ŚMIERCI: 2008 † Grzegorz Burda, Goławiec
Nagroda „Lux ex Silesia” dla małżeństwa Malickich

Laureatami tegorocznej edycji Nagrody „Lux ex Silesia”, osoby, które w swej działalności ukazują wysokie wartości moralne i wnoszą trwały wkład w kulturę Górnego Śląska, zostali państwo Teresa i Eugeniusz Maliccy.

Osiemdziesiąt tysięcy kobiet na pielgrzymce

W niedzielę 17 sierpnia br. na piekarskim wzgórzu zgromadziło się blisko osiemdziesiąt tysięcy kobiet i dziewcząt, które przybyły do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej na swą coroczną pielgrzymkę.

Abp Krajewski w Piekarach Śl. o pokoju Chrystusowym w sercach.

Jak ten pokój się zdobywa, jak można go otrzymać? Co muszę zrobić, w jaki sposób żyć, by „pokój Chrystusowy rządził” moim sercem? – pytał arcybiskup Konrad Krajewski

Abp Skworc do kobiet: Miejcie zaufanie do miłości Kościoła

„Miejcie zaufanie do miłości Kościoła” – apelował metropolita katowicki do kobiet i dziewcząt, które w liczbie ok. 80. tys. zgromadziły się w niedzielę, 17 sierpnia br., w sanktuarium Maryi, Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach...

Obchody Wniebowzięcia NMP w Rudach

Metropolia Górnośląska obchody Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przeżywała w sanktuarium w Rudach Raciborskich przed obrazem Matki Bożej Pokornej.

ul. Krakowska 3, 43-150 Bieruń Stary

tel. 32 216 40 08,  kancelaria 32 216 45 82

www.bart-apostol.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz:     ks. Janusz Kwapiszewski

Wikariusze:
                  ks. Michał Makowski
                  ks. Ireneusz Pawlak

Inni księża:
ks. Damian Bednarski - rezydent
o. Józef Majewski OMI, kapelan Sióstr Służebniczek NMP
ks. Teofil Grzesica
ks. Jerzy Nyga

Dekanat:                    Bieruń
Liczba parafian:           9300
Data odpustu:             niedziela po 23 sierpnia
Wieczna adoracja:      30.11., 30.03 w kościele św. Walentego
Msze św. niedzielne:   7.00, 10.00, 11.30, 14.00, 17.00, sobota: 17.00
Msze św. w tygodniu:  6.30, 18.00 (zima 17.00)

Inne kościoły i kaplice:

- zabytkowy drewniany kościół św. Walentego, ul. Krakowska 39, Msze św. niedz. 8.30; w tygodniu 8.00
- kaplica w domu zakonnym Sióstr Służebniczek NMP, Msze św. niedz. 7.30.

Domy zakonne: Siostry Służebniczki NMP, ul. Bojszowska 24

Cmentarz: parafialny

Inne miejscowości: Jajosty, Ściernie

Ulice:    Adama, Andrzeja, Barańcowa, Barwna, Baryki, Bazaltowa, Bogusławskiego, Bojszowska, Borowinowa, Bursztynowa, Chemików, Dębowa, Dojazdowa, Dolomitowa, Domy Polne, Fałata, Gołysowa, Grafitowa, Hodowlana, Homera, Jana, Jerzego, Jodłowa, Kadłubowa, Kamieniczna, Kamienna, Klasztorna, Kocyndra, Kolejowa, Kolumba, Konarskiego, Kopańska, Kopcowa, Krakowska, Krótka, Kryształowa, Księżycowa, Ks. Kudery, Kusocińskiego, Latochy, Leśna, Licealna, Lokalna, Łowiecka, Łysinowa, Macieja, Ks. Macierzyńskiego, Marcina, Marglowa, Mleczna, Modrzewiowa, Okrężna, Onufrego, Oświęcimska, Perłowa, Peryferyjna, Piaskowcowa, Pilnikowa, Polna, Potokowa, Pszenna, Rędzinna, Romera, Rubinowa, Rycerska, Rynek, Schillera, Sekretna, Skalna, Skrajna, Skrzetuskiego, Słoneczna, Słowackiego, Słowiańska, Solidarności, Solskiego, Sosnowa, Sowińskiego, Spiżowa, Sportowa, Spyry, Staromłyńska, Szarych Szeregów, Szlaku Solnego, Szostka, Szybowa, Szymanowskiego, Szynowa, Świerczyniecka, Świerklowa, Torowa, Ks. Trochy, Turyńska, Turystyczna, Wapienna, Warszawska, Wita, Wrześniowa, Wrzosowa, Wspólna, Os. Wygoda, Wylotowa, Za Kopcem, Zarzyna, Zdrowia, Żwirki i Wigury.

1. Sylwetka
  2. Nauczanie