PIĄTEK: XXIV Tydzień Zwykły
CZYTANIA: 1 Kor 15,12-20; Łk 8,1-3
ROCZNICA URODZIN: 1929 - ks. Bywalec Hilary, 1941 - ks. Poloczek Edward, 1947 - ks. Krawiec Jan, 1959 - ks. Breguła Ryszard, 1961 - ks. Kusze Grzegorz,
ROCZNICA URODZIN: 1965 - ks. Brzezinka Zdzisław, 1977 - ks. Stoll Piotr, 1979 - ks. Dąbrowski Rafał, 1982 - ks. Kaca Rafał
ROCZNICA ŚMIERCI: 1992 † Joachim Kondziela, Lublin; 1993 † Franciszek Ryszka, Podlesie
50. rocznica śmierci abp. Józefa Gawliny

W niedzielę, 21 września br., przypada 50. rocznica śmierci wielkiego śląskiego duszpasterza abp. Józefa Gawliny,

Dzień skupienia dla pracowników WTL

Mszy św. dla pracowników WTL będzie przewodniczyć metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Tylko miesiąc do megawidowiska „Exodus”

Tylko miesiąc pozostał do premiery w katowickim Spodku kolejnego megawidowiska przygotowywanego przez realizatorów zeszłorocznego spektaklu „Franciszek”.

Inauguracja roku katechetycznego w Katowicach

- Niech jednym z imion katechezy będzie „towarzyszenie” – powiedział abp Wiktor Skworc 13 września br. podczas Mszy św. sprawowanej w katowickiej katedrze na inaugurację nowego roku katechetycznego.

Piekary Śl.: Matka Boska Piekarska Patronką Miasta

- Można śmiało powiedzieć, że Matka Boża Piekarska już od dawna zżyła się z mieszkańcami i przez wieki obecności w sanktuarium piekarskim wyspecjalizowała się w sprawach społecznych

ul. Krakowska 3, 43-150 Bieruń Stary

tel. 32 216 40 08,  kancelaria 32 216 45 82

www.bart-apostol.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz:     ks. Janusz Kwapiszewski

Wikariusze:
                  ks. Michał Makowski
                  ks. Adam Pukocz

Inni księża:
ks. Damian Bednarski - rezydent
o. Józef Majewski OMI, kapelan Sióstr Służebniczek NMP
ks. Teofil Grzesica
ks. Jerzy Nyga

Dekanat:                    Bieruń
Liczba parafian:           9300
Data odpustu:             niedziela po 23 sierpnia
Wieczna adoracja:      30.11., 30.03 w kościele św. Walentego
Msze św. niedzielne:   7.00, 10.00, 11.30, 14.00, 17.00, sobota: 17.00
Msze św. w tygodniu:  6.30, 18.00 (zima 17.00)

Inne kościoły i kaplice:

- zabytkowy drewniany kościół św. Walentego, ul. Krakowska 39, Msze św. niedz. 8.30; w tygodniu 8.00
- kaplica w domu zakonnym Sióstr Służebniczek NMP, Msze św. niedz. 7.30.

Domy zakonne: Siostry Służebniczki NMP, ul. Bojszowska 24

Cmentarz: parafialny

Inne miejscowości: Jajosty, Ściernie

Ulice:    Adama, Andrzeja, Barańcowa, Barwna, Baryki, Bazaltowa, Bogusławskiego, Bojszowska, Borowinowa, Bursztynowa, Chemików, Dębowa, Dojazdowa, Dolomitowa, Domy Polne, Fałata, Gołysowa, Grafitowa, Hodowlana, Homera, Jana, Jerzego, Jodłowa, Kadłubowa, Kamieniczna, Kamienna, Klasztorna, Kocyndra, Kolejowa, Kolumba, Konarskiego, Kopańska, Kopcowa, Krakowska, Krótka, Kryształowa, Księżycowa, Ks. Kudery, Kusocińskiego, Latochy, Leśna, Licealna, Lokalna, Łowiecka, Łysinowa, Macieja, Ks. Macierzyńskiego, Marcina, Marglowa, Mleczna, Modrzewiowa, Okrężna, Onufrego, Oświęcimska, Perłowa, Peryferyjna, Piaskowcowa, Pilnikowa, Polna, Potokowa, Pszenna, Rędzinna, Romera, Rubinowa, Rycerska, Rynek, Schillera, Sekretna, Skalna, Skrajna, Skrzetuskiego, Słoneczna, Słowackiego, Słowiańska, Solidarności, Solskiego, Sosnowa, Sowińskiego, Spiżowa, Sportowa, Spyry, Staromłyńska, Szarych Szeregów, Szlaku Solnego, Szostka, Szybowa, Szymanowskiego, Szynowa, Świerczyniecka, Świerklowa, Torowa, Ks. Trochy, Turyńska, Turystyczna, Wapienna, Warszawska, Wita, Wrześniowa, Wrzosowa, Wspólna, Os. Wygoda, Wylotowa, Za Kopcem, Zarzyna, Zdrowia, Żwirki i Wigury.

1. Sylwetka
  2. Nauczanie