PIĄTEK: Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dK
CZYTANIA: Jr 26,1-9; Mt 13,54-58 (Rz 8,1-4;Mt 5,13-19 - tom VI)
ROCZNICA URODZIN: 1942 - ks. Wostal Jerzy
ROCZNICA ŚMIERCI: 1994 † Henryk Strzebniok, Studzionka
69 Pielgrzymka z Rybnika na Jasną Górę

Zdrowie, rodzina, praca to najczęstsze intencje, w których idą pielgrzymi ze Śląska.

Dni formacyjne dziekanów archidiecezji katowickiej

Zaplanowanie duszpasterstwa na przyszły rok oraz podsumowanie wizyty „Ad limina Apostolorum” polskich biskupów, to główne tematy dni formacyjnych dziekanów i wicedziekanów archidiecezji katowickiej, które miały miejsce 27-30.07 w Brennej.

VIII Festiwal Twórczości Religijnej Fide et Amore

W piątek, 1 VIII 2014 o godz. 19.00 w kościele pod wezwaniem Bożego Miłosierdzia w Żorach odbędzie się inauguracja VIII. Festiwalu Twórczości Religijnej Fide et Amore.

69. Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę

W środę, 30 lipca br., z bazyliki św. Antoniego w Rybniku już po raz 69 wyruszy Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę, nazywana również Pielgrzymką Archidiecezji Katowickiej,

Tornister pełen Uśmiechów

Celem akcji „Tornister pełen Uśmiechów” jest zwiększanie szans edukacyjnych uczniów poprzez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie plecaków dla najuboższych uczniów w Archidiecezji Katowickiej.

ul. Krakowska 3, 43-150 Bieruń Stary

tel. 32 216 40 08,  kancelaria 32 216 45 82

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

www.bart-apostol.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz:     ks. Janusz Kwapiszewski

Wikariusze:
                  ks. Michał Makowski
                  ks. Ireneusz Pawlak

Inni księża:
ks. Damian Bednarski - rezydent
o. Józef Majewski OMI, kapelan Sióstr Służebniczek NMP
ks. Teofil Grzesica
ks. Jerzy Nyga

Dekanat:                    Bieruń
Liczba parafian:           9300
Data odpustu:             niedziela po 23 sierpnia
Wieczna adoracja:      30.11., 30.03 w kościele św. Walentego
Msze św. niedzielne:   7.00, 10.00, 11.30, 14.00, 17.00, sobota: 17.00
Msze św. w tygodniu:  6.30, 18.00 (zima 17.00)

Inne kościoły i kaplice:

- zabytkowy drewniany kościół św. Walentego, ul. Krakowska 39, Msze św. niedz. 8.30; w tygodniu 8.00
- kaplica w domu zakonnym Sióstr Służebniczek NMP, Msze św. niedz. 7.30.

Domy zakonne: Siostry Służebniczki NMP, ul. Bojszowska 24

Cmentarz: parafialny

Inne miejscowości: Jajosty, Ściernie

Ulice:    Adama, Andrzeja, Barańcowa, Barwna, Baryki, Bazaltowa, Bogusławskiego, Bojszowska, Borowinowa, Bursztynowa, Chemików, Dębowa, Dojazdowa, Dolomitowa, Domy Polne, Fałata, Gołysowa, Grafitowa, Hodowlana, Homera, Jana, Jerzego, Jodłowa, Kadłubowa, Kamieniczna, Kamienna, Klasztorna, Kocyndra, Kolejowa, Kolumba, Konarskiego, Kopańska, Kopcowa, Krakowska, Krótka, Kryształowa, Księżycowa, Ks. Kudery, Kusocińskiego, Latochy, Leśna, Licealna, Lokalna, Łowiecka, Łysinowa, Macieja, Ks. Macierzyńskiego, Marcina, Marglowa, Mleczna, Modrzewiowa, Okrężna, Onufrego, Oświęcimska, Perłowa, Peryferyjna, Piaskowcowa, Pilnikowa, Polna, Potokowa, Pszenna, Rędzinna, Romera, Rubinowa, Rycerska, Rynek, Schillera, Sekretna, Skalna, Skrajna, Skrzetuskiego, Słoneczna, Słowackiego, Słowiańska, Solidarności, Solskiego, Sosnowa, Sowińskiego, Spiżowa, Sportowa, Spyry, Staromłyńska, Szarych Szeregów, Szlaku Solnego, Szostka, Szybowa, Szymanowskiego, Szynowa, Świerczyniecka, Świerklowa, Torowa, Ks. Trochy, Turyńska, Turystyczna, Wapienna, Warszawska, Wita, Wrześniowa, Wrzosowa, Wspólna, Os. Wygoda, Wylotowa, Za Kopcem, Zarzyna, Zdrowia, Żwirki i Wigury.

1. Sylwetka
  2. Nauczanie