WTOREK: Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, bpa
CZYTANIA: Ef 2,12-22; Łk 12,35-38
ROCZNICA URODZIN: 1950 - ks. Kolorz Władysław, 1952 - ks. Kwapiszewski Janusz, 1984 - ks. Sładek Dawid
ROCZNICA ŚMIERCI: 1982 † Zygmunt Bauer, Katowice; 1993 † Wilhelm Polok, Krasowy
II Archidiecezjalna Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia

W niedzielne popołudnie, katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbyła się diecezjalna pielgrzymka Służby Zdrowia.

Beatyfikacja ks. Blachnickiego coraz bliżej

16 października w Watykanie Komisja Teologów Kongregacji ds. Kanonizacyjnych jednomyślnie uznała heroiczność cnót Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Otwarcie Muzeum Powstań Śląskich

W Świętochłowicach działa już Muzeum Powstań Śląskich. W uroczystości otwarcia uczestniczyli przedstawiciele władz kościelnych oraz państwowych.

III Archidiecezjalna Pielgrzymka „Żywego Różańca”

Ponad 60 pocztów sztandarowych, a wraz z nimi kilka tysięcy przedstawicieli parafialnych wspólnot „Żywego Różańca” przybyło w sobotę, 18 października br., do katedry Chrystusa Króla w Katowicach.

Pielgrzymka pracowników Służby Zdrowia i ich rodzin

Pracownicy służby zdrowia i ich rodziny pielgrzymować będą do katedry Chrystusa Króla w Katowicach, 19 października br.

ul. Krakowska 3, 43-150 Bieruń Stary

tel. 32 216 40 08,  kancelaria 32 216 45 82

www.bart-apostol.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz:     ks. Janusz Kwapiszewski

Wikariusze:
                  ks. Michał Makowski
                  ks. Adam Pukocz

Inni księża:
ks. Damian Bednarski - rezydent
o. Józef Majewski OMI, kapelan Sióstr Służebniczek NMP
ks. Jerzy Nyga

Dekanat:                    Bieruń
Liczba parafian:           9300
Data odpustu:             niedziela po 23 sierpnia
Wieczna adoracja:      30.11., 30.03 w kościele św. Walentego
Msze św. niedzielne:   7.00, 10.00, 11.30, 14.00, 17.00, sobota: 17.00
Msze św. w tygodniu:  6.30, 18.00

Inne kościoły i kaplice:

- zabytkowy drewniany kościół św. Walentego, ul. Krakowska 39, Msze św. niedz. 8.30; w tygodniu 8.00
- kaplica w domu zakonnym Sióstr Służebniczek NMP, Msze św. niedz. 7.30.

Domy zakonne: Siostry Służebniczki NMP, ul. Bojszowska 24

Cmentarz: parafialny

Inne miejscowości: Jajosty, Ściernie

Ulice:    Adama, Andrzeja, Barańcowa, Barwna, Baryki, Bazaltowa, Bogusławskiego, Bojszowska, Borowinowa, Bursztynowa, Chemików, Dębowa, Dojazdowa, Dolomitowa, Domy Polne, Fałata, Gołysowa, Grafitowa, Hodowlana, Homera, Jana, Jerzego, Jodłowa, Kadłubowa, Kamieniczna, Kamienna, Klasztorna, Kocyndra, Kolejowa, Kolumba, Konarskiego, Kopańska, Kopcowa, Krakowska, Krótka, Kryształowa, Księżycowa, Ks. Kudery, Kusocińskiego, Latochy, Leśna, Licealna, Lokalna, Łowiecka, Łysinowa, Macieja, Ks. Macierzyńskiego, Marcina, Marglowa, Mleczna, Modrzewiowa, Okrężna, Onufrego, Oświęcimska, Perłowa, Peryferyjna, Piaskowcowa, Pilnikowa, Polna, Potokowa, Pszenna, Rędzinna, Romera, Rubinowa, Rycerska, Rynek, Schillera, Sekretna, Skalna, Skrajna, Skrzetuskiego, Słoneczna, Słowackiego, Słowiańska, Solidarności, Solskiego, Sosnowa, Sowińskiego, Spiżowa, Sportowa, Spyry, Staromłyńska, Szarych Szeregów, Szlaku Solnego, Szostka, Szybowa, Szymanowskiego, Szynowa, Świerczyniecka, Świerklowa, Torowa, Ks. Trochy, Turyńska, Turystyczna, Wapienna, Warszawska, Wita, Wrześniowa, Wrzosowa, Wspólna, Os. Wygoda, Wylotowa, Za Kopcem, Zarzyna, Zdrowia, Żwirki i Wigury.

1. Sylwetka
  2. Nauczanie