PONIEDZIAŁEK: Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezb. i Tow.
CZYTANIA: Ap 14,1-3.4b-5; Łk 21,1-4
ROCZNICA ŚMIERCI: 1933 † Józef Nidecki, Zarzecze; 1951 † Konstantyn Twórz, St. Tarnowice; 1972 † Jerzy Raszka, Zgoń
Bądźcie przywiązani do Chrystusa, Ewangelii i Kościoła!

- Weźcie ten dar, to królewskie jabłko ze sobą i bądźcie przywiązani do Chrystusa, Ewangelii i Kościoła

Pielgrzymka śląskiej młodzieży do bł. Karoliny Kózkówny

Licząca tysiąc osób pielgrzymka śląskiej młodzieży odwiedziła w sobotę, 22 listopada br., sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie.

Ustanowienie animatorów ministranckich

Już od samego rana krypta katedry Chrystusa Króla w Katowicach wypełniała się ministrantami, rodzinami oraz przyjaciółmi kandydatów na animatorów i animatorów ministranckich.

Katowice: Uroczystość Chrystusa Króla

Najbliższa niedziela, 23 listopada, to Uroczystość Chrystusa Króla. W katowickiej katedrze i całej wspólnocie parafialnej wokół niej zgromadzonej to święto patronalne, czyli odpust.

Pielgrzymka śląskiej młodzieży do Sanktuarium Bł. Karoliny w Zabawie

Z okazji setnej rocznicy męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny młodzież archidiecezji katowickiej będzie 22 listopada 2014 roku pielgrzymować do Sanktuarium Błogosławionej Karoliny w Zabawie.

ul. Krakowska 3, 43-150 Bieruń Stary

tel. 32 216 40 08,  kancelaria 32 216 45 82

www.bart-apostol.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz:     ks. Janusz Kwapiszewski

Wikariusze:
                  ks. Michał Makowski
                  ks. Adam Pukocz

Inni księża:
ks. Damian Bednarski - rezydent
o. Józef Majewski OMI, kapelan Sióstr Służebniczek NMP
ks. Jerzy Nyga

Dekanat:                    Bieruń
Liczba parafian:           9300
Data odpustu:             niedziela po 23 sierpnia
Wieczna adoracja:      30.11., 30.03 w kościele św. Walentego
Msze św. niedzielne:   7.00, 10.00, 11.30, 14.00, 17.00, sobota: 17.00
Msze św. w tygodniu:  6.30, 18.00

Inne kościoły i kaplice:

- zabytkowy drewniany kościół św. Walentego, ul. Krakowska 39, Msze św. niedz. 8.30; w tygodniu 8.00
- kaplica w domu zakonnym Sióstr Służebniczek NMP, Msze św. niedz. 7.30.

Domy zakonne: Siostry Służebniczki NMP, ul. Bojszowska 24

Cmentarz: parafialny

Inne miejscowości: Jajosty, Ściernie

Ulice:    Adama, Andrzeja, Barańcowa, Barwna, Baryki, Bazaltowa, Bogusławskiego, Bojszowska, Borowinowa, Bursztynowa, Chemików, Dębowa, Dojazdowa, Dolomitowa, Domy Polne, Fałata, Gołysowa, Grafitowa, Hodowlana, Homera, Jana, Jerzego, Jodłowa, Kadłubowa, Kamieniczna, Kamienna, Klasztorna, Kocyndra, Kolejowa, Kolumba, Konarskiego, Kopańska, Kopcowa, Krakowska, Krótka, Kryształowa, Księżycowa, Ks. Kudery, Kusocińskiego, Latochy, Leśna, Licealna, Lokalna, Łowiecka, Łysinowa, Macieja, Ks. Macierzyńskiego, Marcina, Marglowa, Mleczna, Modrzewiowa, Okrężna, Onufrego, Oświęcimska, Perłowa, Peryferyjna, Piaskowcowa, Pilnikowa, Polna, Potokowa, Pszenna, Rędzinna, Romera, Rubinowa, Rycerska, Rynek, Schillera, Sekretna, Skalna, Skrajna, Skrzetuskiego, Słoneczna, Słowackiego, Słowiańska, Solidarności, Solskiego, Sosnowa, Sowińskiego, Spiżowa, Sportowa, Spyry, Staromłyńska, Szarych Szeregów, Szlaku Solnego, Szostka, Szybowa, Szymanowskiego, Szynowa, Świerczyniecka, Świerklowa, Torowa, Ks. Trochy, Turyńska, Turystyczna, Wapienna, Warszawska, Wita, Wrześniowa, Wrzosowa, Wspólna, Os. Wygoda, Wylotowa, Za Kopcem, Zarzyna, Zdrowia, Żwirki i Wigury.

1. Sylwetka
  2. Nauczanie