WTOREK: IV Tydzień wielkanocny
CZYTANIA: Dz 11,19-26; J 10,22-30
ROCZNICA URODZIN:: 1930 - ks. Bernard Czernecki; 1935 - ks. Alojzy Drozd; 1941 - ks. Gerard Gulba; 1956 - ks. Piotr Kurzela
ROCZNICA URODZIN:: 1960 - ks. Stanisław Kołodziej; 1960 - ks. Paweł Szumilas; 1974 - ks. Adam Bojdoł, 1987 - ks. Jarosław Janusz
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1957 † Karol Wilk, Mikołów; 1962 † Antoni Kraus, Zwonowice; 1975 † Klemens Kosyrczyk, Jejkowice (Katowice); 2001 † Zygmunt Duda, Rudzica
Papieskie dary dla Piekar

Wiadomość o obchodach 90-lecia koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Piekarskiej dotarła do Watykanu. 22 kwietnia 2015 roku przejdzie do historii piekarskiego Sanktuarium.

Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego

W środę, 29 kwietnia br., przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego oraz 70. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau,

I Mistrzostwa Księży Metropolii Górnośląskiej w Tenisie Ziemnym

Księża i ojcowie zakonni zmagali się 25 kwietnia br. na kortach tenisowych w Zabrzu podczas Pierwszych Mistrzostw Księży Metropolii Górnośląskiej w Tenisie Ziemnym.

Imieniny Ks. Bp. Marka Szkudło

W dniu dzisiejszym (25 kwietnia) przypadają imieniny Księdza Biskupa Marka Szkudło.

Nocne Czuwanie w intencji maturzystów

„Jak wybierać, aby nie stracić” to hasło tegorocznego nocnego czuwania w intencji tegorocznych maturzystów i o nowe powołania, które rozpocznie się we franciszkańskiej bazylice w Katowicach Panewnikach w sobotę, 25 kwietnia br., o godz. 20.00.

ul. Krakowska 3, 43-150 Bieruń Stary

tel. 32 216 40 08,  kancelaria 32 216 45 82

www.bart-apostol.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz:     ks. Janusz Kwapiszewski

Wikariusze:    ks. Michał Makowski
                   ks. Łukasz Skiba

Inni księża:
ks. Damian Bednarski - rezydent
o. Józef Majewski OMI, kapelan Sióstr Służebniczek NMP
ks. Jerzy Nyga

Dekanat:                    Bieruń
Liczba parafian:           9300
Data odpustu:             niedziela po 23 sierpnia
Wieczna adoracja:      30.11., 30.03 w kościele św. Walentego
Msze św. niedzielne:   7.00, 10.00, 11.30, 14.00, 17.00, sobota: 17.00
Msze św. w tygodniu:  6.30, 18.00

Inne kościoły i kaplice:

- zabytkowy drewniany kościół św. Walentego, ul. Krakowska 39, Msze św. niedz. 8.30; w tygodniu 8.00
- kaplica w domu zakonnym Sióstr Służebniczek NMP, Msze św. niedz. 7.30.

Domy zakonne: Siostry Służebniczki NMP, ul. Bojszowska 24

Cmentarz: parafialny

Inne miejscowości: Jajosty, Ściernie

Ulice:    Adama, Andrzeja, Barańcowa, Barwna, Baryki, Bazaltowa, Bogusławskiego, Bojszowska, Borowinowa, Bursztynowa, Chemików, Dębowa, Dojazdowa, Dolomitowa, Domy Polne, Fałata, Gołysowa, Grafitowa, Hodowlana, Homera, Jana, Jerzego, Jodłowa, Kadłubowa, Kamieniczna, Kamienna, Klasztorna, Kocyndra, Kolejowa, Kolumba, Konarskiego, Kopańska, Kopcowa, Krakowska, Krótka, Kryształowa, Księżycowa, Ks. Kudery, Kusocińskiego, Latochy, Leśna, Licealna, Lokalna, Łowiecka, Łysinowa, Macieja, Ks. Macierzyńskiego, Marcina, Marglowa, Mleczna, Modrzewiowa, Okrężna, Onufrego, Oświęcimska, Perłowa, Peryferyjna, Piaskowcowa, Pilnikowa, Polna, Potokowa, Pszenna, Rędzinna, Romera, Rubinowa, Rycerska, Rynek, Schillera, Sekretna, Skalna, Skrajna, Skrzetuskiego, Słoneczna, Słowackiego, Słowiańska, Solidarności, Solskiego, Sosnowa, Sowińskiego, Spiżowa, Sportowa, Spyry, Staromłyńska, Szarych Szeregów, Szlaku Solnego, Szostka, Szybowa, Szymanowskiego, Szynowa, Świerczyniecka, Świerklowa, Torowa, Ks. Trochy, Turyńska, Turystyczna, Wapienna, Warszawska, Wita, Wrześniowa, Wrzosowa, Wspólna, Os. Wygoda, Wylotowa, Za Kopcem, Zarzyna, Zdrowia, Żwirki i Wigury.

1. Sylwetka
  2. Nauczanie