ŚRODA: Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dK
CZYTANIA: Hbr 10,11-18; Mk 4,1-20
ROCZNICA URODZIN:: 1942 - ks. Eryk Grochla, 1965 - ks. Wojciech Ignasiak, 1968 - ks. Mirosław Gierga, 1980 - ks. Bartłomiej Dylong, 1981 - ks. Tomasz Radkowski
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1955 † Henryk Kołodziej, Sucha Góra; 1962 † Franciszek Olma, Gostyń; 1975 † Stefan Kwieciński, Dąbrówka Mała; 2000 † Henryk Groborz, Rybnik; 2003 † Henryk Gardyjas, Fulda - Niemcy (Dziećkowice)
Jubileuszowa Pielgrzymka Chorych

W dziękczynienie za 90 lat istnienia naszego lokalnego Kościoła wpisujemy kolejną inicjatywę duszpasterską: archidiecezjalną pielgrzymkę osób chorych, niepełnosprawnych, ich najbliższych oraz wszystkich chętnych do Lourdes.

Uświadamiajcie i głoście historie wywiezionych z Górnego Śląska!

W niedzielę, 25 stycznia br., o godz. 12.00  metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odprawił w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach Mszę św. w intencji ofiar Tragedii Górnośląskiej z roku 1945.

70. rocznica Tragedii Górnośląskiej

Kalendarium wydarzeń zorganizowanych dla uczczenia 70. rocznicy Tragedii Górnośląskiej przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.

Nabożeństwo ekumeniczne w kaplicy WŚSD

Nieszpory ekumeniczne 19 stycznia br. zgromadziły w Katowicach duchownych oraz wiernych różnych chrześcijańskich wyznań.

Te Deum Laudamus

Rocznica powstania diecezji jest okazją do dziękczynnego Te Deum. List pasterski na początek roku obchodów 90-lecia utworzenia archidiecezji katowickiej.

ul. Krakowska 3, 43-150 Bieruń Stary

tel. 32 216 40 08,  kancelaria 32 216 45 82

www.bart-apostol.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz:     ks. Janusz Kwapiszewski

Wikariusze:    ks. Michał Makowski
                   ks. Łukasz Skiba

Inni księża:
ks. Damian Bednarski - rezydent
o. Józef Majewski OMI, kapelan Sióstr Służebniczek NMP
ks. Jerzy Nyga

Dekanat:                    Bieruń
Liczba parafian:           9300
Data odpustu:             niedziela po 23 sierpnia
Wieczna adoracja:      30.11., 30.03 w kościele św. Walentego
Msze św. niedzielne:   7.00, 10.00, 11.30, 14.00, 17.00, sobota: 17.00
Msze św. w tygodniu:  6.30, 18.00

Inne kościoły i kaplice:

- zabytkowy drewniany kościół św. Walentego, ul. Krakowska 39, Msze św. niedz. 8.30; w tygodniu 8.00
- kaplica w domu zakonnym Sióstr Służebniczek NMP, Msze św. niedz. 7.30.

Domy zakonne: Siostry Służebniczki NMP, ul. Bojszowska 24

Cmentarz: parafialny

Inne miejscowości: Jajosty, Ściernie

Ulice:    Adama, Andrzeja, Barańcowa, Barwna, Baryki, Bazaltowa, Bogusławskiego, Bojszowska, Borowinowa, Bursztynowa, Chemików, Dębowa, Dojazdowa, Dolomitowa, Domy Polne, Fałata, Gołysowa, Grafitowa, Hodowlana, Homera, Jana, Jerzego, Jodłowa, Kadłubowa, Kamieniczna, Kamienna, Klasztorna, Kocyndra, Kolejowa, Kolumba, Konarskiego, Kopańska, Kopcowa, Krakowska, Krótka, Kryształowa, Księżycowa, Ks. Kudery, Kusocińskiego, Latochy, Leśna, Licealna, Lokalna, Łowiecka, Łysinowa, Macieja, Ks. Macierzyńskiego, Marcina, Marglowa, Mleczna, Modrzewiowa, Okrężna, Onufrego, Oświęcimska, Perłowa, Peryferyjna, Piaskowcowa, Pilnikowa, Polna, Potokowa, Pszenna, Rędzinna, Romera, Rubinowa, Rycerska, Rynek, Schillera, Sekretna, Skalna, Skrajna, Skrzetuskiego, Słoneczna, Słowackiego, Słowiańska, Solidarności, Solskiego, Sosnowa, Sowińskiego, Spiżowa, Sportowa, Spyry, Staromłyńska, Szarych Szeregów, Szlaku Solnego, Szostka, Szybowa, Szymanowskiego, Szynowa, Świerczyniecka, Świerklowa, Torowa, Ks. Trochy, Turyńska, Turystyczna, Wapienna, Warszawska, Wita, Wrześniowa, Wrzosowa, Wspólna, Os. Wygoda, Wylotowa, Za Kopcem, Zarzyna, Zdrowia, Żwirki i Wigury.

1. Sylwetka
  2. Nauczanie