SOBOTA: XXIX Tydzień Zwykły
CZYTANIA: Ef 4,7-16; Łk 13,1-9
ROCZNICA URODZIN: 1934 - abp Damian Zimoń, 1988 - ks. Przemysław Malinowski
ROCZNICA ŚMIERCI: 1939 † Marcin Bąk, Lędziny; 1975 † Amand Morys, Miedźna (Pszów); 1986 † Franciszek Jerominek, Siemianowice Śląskie
Urodziny Ks. Abp. Seniora Damiana Zimonia

W sobotę 25 października Ksiądz Arcybiskup Senior Damian Zimoń obchodzi swoje 80 urodziny.

Pomoc ofiarom zawalonej kamienicy potrzebna od zaraz

W czwartek (23.10) kilka minut przed godz. 5.00 doszło do wybuchu w kamienicy mieszczącej się przy ul. Chopina w Katowicach.

Konferencja naukowa poświęcona ks. prof. Józefowi Krętoszowi

„Historia – teologia – tradycja” to tytuł konferencji naukowej, która odbyła się w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w czwartek, 23 października 2014 roku.

Dzień skupienia dla członków i konsultorów komisji synodalnych

Odbędzie się w sobotę, 25 października br., w gmachu Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Początek o godz. 11.30. W spotkaniu weźmie udział metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Konferencja naukowa poświęcona ks. prof. dr hab. Józefowi Krętoszowi

„Historia – teologia – tradycja” to tytuł konferencji naukowej, która odbędzie się w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w czwartek, 23 października 2014 roku.

ul. Krakowska 3, 43-150 Bieruń Stary

tel. 32 216 40 08,  kancelaria 32 216 45 82

www.bart-apostol.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz:     ks. Janusz Kwapiszewski

Wikariusze:
                  ks. Michał Makowski
                  ks. Adam Pukocz

Inni księża:
ks. Damian Bednarski - rezydent
o. Józef Majewski OMI, kapelan Sióstr Służebniczek NMP
ks. Jerzy Nyga

Dekanat:                    Bieruń
Liczba parafian:           9300
Data odpustu:             niedziela po 23 sierpnia
Wieczna adoracja:      30.11., 30.03 w kościele św. Walentego
Msze św. niedzielne:   7.00, 10.00, 11.30, 14.00, 17.00, sobota: 17.00
Msze św. w tygodniu:  6.30, 18.00

Inne kościoły i kaplice:

- zabytkowy drewniany kościół św. Walentego, ul. Krakowska 39, Msze św. niedz. 8.30; w tygodniu 8.00
- kaplica w domu zakonnym Sióstr Służebniczek NMP, Msze św. niedz. 7.30.

Domy zakonne: Siostry Służebniczki NMP, ul. Bojszowska 24

Cmentarz: parafialny

Inne miejscowości: Jajosty, Ściernie

Ulice:    Adama, Andrzeja, Barańcowa, Barwna, Baryki, Bazaltowa, Bogusławskiego, Bojszowska, Borowinowa, Bursztynowa, Chemików, Dębowa, Dojazdowa, Dolomitowa, Domy Polne, Fałata, Gołysowa, Grafitowa, Hodowlana, Homera, Jana, Jerzego, Jodłowa, Kadłubowa, Kamieniczna, Kamienna, Klasztorna, Kocyndra, Kolejowa, Kolumba, Konarskiego, Kopańska, Kopcowa, Krakowska, Krótka, Kryształowa, Księżycowa, Ks. Kudery, Kusocińskiego, Latochy, Leśna, Licealna, Lokalna, Łowiecka, Łysinowa, Macieja, Ks. Macierzyńskiego, Marcina, Marglowa, Mleczna, Modrzewiowa, Okrężna, Onufrego, Oświęcimska, Perłowa, Peryferyjna, Piaskowcowa, Pilnikowa, Polna, Potokowa, Pszenna, Rędzinna, Romera, Rubinowa, Rycerska, Rynek, Schillera, Sekretna, Skalna, Skrajna, Skrzetuskiego, Słoneczna, Słowackiego, Słowiańska, Solidarności, Solskiego, Sosnowa, Sowińskiego, Spiżowa, Sportowa, Spyry, Staromłyńska, Szarych Szeregów, Szlaku Solnego, Szostka, Szybowa, Szymanowskiego, Szynowa, Świerczyniecka, Świerklowa, Torowa, Ks. Trochy, Turyńska, Turystyczna, Wapienna, Warszawska, Wita, Wrześniowa, Wrzosowa, Wspólna, Os. Wygoda, Wylotowa, Za Kopcem, Zarzyna, Zdrowia, Żwirki i Wigury.

1. Sylwetka
  2. Nauczanie