PIĄTEK: XXX Tydzień Zwykły
CZYTANIA: Flp 1,1-11; Łk 14,1-6
ROCZNICA URODZIN: 1962 - ks. Piszczek Andrzej, 1967 - ks. Buchta Piotr, 1968 - ks. Kos Andrzej, 1986 - ks. Piotr Jadczak
ROCZNICA ŚMIERCI: 1940 † Jerzy Buzek, 1940 † Piotr Klimek, 1956 † Ludwik Bierski, 2000 † Tomasz Wuwer
Komunikat w związku z pożarem katedry w Sosnowcu

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc wystosował komunikat do diecezjan po tragicznym pożarze, który strawił dach sosnowieckiej katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Spłonął dach zabytkowej katedry w Sosnowcu

Ogień zauważono po północy 29 października. Mimo natychmiastowej akcji, w której uczestniczyło 62 strażaków z 22 zastępów dachu nie udało się uratować.

Pogrzeb tragicznie zmarłej rodziny Kmiecików

- To jest czas, w którym Jezus jest z nami, dzieli nasz ból, współcierpi i pociesza – powiedział metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, 28 października br. podczas pogrzebu tragicznie zmarłych Brygidy, Dariusza i Remigiusza Kmiecików.

80. urodziny abp. seniora Damiana Zimonia

Biskupi, kapłani, siostry zakonne, bracia i ojcowie zakonni, przyjaciele i znajomi zgromadzili się w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Katowicach,

Pogrzeby górników

Odbyły się pogrzeby pięciu górników, ofiar wypadku w KWK Mysłowice-Wesoła

ul. Krakowska 3, 43-150 Bieruń Stary

tel. 32 216 40 08,  kancelaria 32 216 45 82

www.bart-apostol.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz:     ks. Janusz Kwapiszewski

Wikariusze:
                  ks. Michał Makowski
                  ks. Adam Pukocz

Inni księża:
ks. Damian Bednarski - rezydent
o. Józef Majewski OMI, kapelan Sióstr Służebniczek NMP
ks. Jerzy Nyga

Dekanat:                    Bieruń
Liczba parafian:           9300
Data odpustu:             niedziela po 23 sierpnia
Wieczna adoracja:      30.11., 30.03 w kościele św. Walentego
Msze św. niedzielne:   7.00, 10.00, 11.30, 14.00, 17.00, sobota: 17.00
Msze św. w tygodniu:  6.30, 18.00

Inne kościoły i kaplice:

- zabytkowy drewniany kościół św. Walentego, ul. Krakowska 39, Msze św. niedz. 8.30; w tygodniu 8.00
- kaplica w domu zakonnym Sióstr Służebniczek NMP, Msze św. niedz. 7.30.

Domy zakonne: Siostry Służebniczki NMP, ul. Bojszowska 24

Cmentarz: parafialny

Inne miejscowości: Jajosty, Ściernie

Ulice:    Adama, Andrzeja, Barańcowa, Barwna, Baryki, Bazaltowa, Bogusławskiego, Bojszowska, Borowinowa, Bursztynowa, Chemików, Dębowa, Dojazdowa, Dolomitowa, Domy Polne, Fałata, Gołysowa, Grafitowa, Hodowlana, Homera, Jana, Jerzego, Jodłowa, Kadłubowa, Kamieniczna, Kamienna, Klasztorna, Kocyndra, Kolejowa, Kolumba, Konarskiego, Kopańska, Kopcowa, Krakowska, Krótka, Kryształowa, Księżycowa, Ks. Kudery, Kusocińskiego, Latochy, Leśna, Licealna, Lokalna, Łowiecka, Łysinowa, Macieja, Ks. Macierzyńskiego, Marcina, Marglowa, Mleczna, Modrzewiowa, Okrężna, Onufrego, Oświęcimska, Perłowa, Peryferyjna, Piaskowcowa, Pilnikowa, Polna, Potokowa, Pszenna, Rędzinna, Romera, Rubinowa, Rycerska, Rynek, Schillera, Sekretna, Skalna, Skrajna, Skrzetuskiego, Słoneczna, Słowackiego, Słowiańska, Solidarności, Solskiego, Sosnowa, Sowińskiego, Spiżowa, Sportowa, Spyry, Staromłyńska, Szarych Szeregów, Szlaku Solnego, Szostka, Szybowa, Szymanowskiego, Szynowa, Świerczyniecka, Świerklowa, Torowa, Ks. Trochy, Turyńska, Turystyczna, Wapienna, Warszawska, Wita, Wrześniowa, Wrzosowa, Wspólna, Os. Wygoda, Wylotowa, Za Kopcem, Zarzyna, Zdrowia, Żwirki i Wigury.

1. Sylwetka
  2. Nauczanie