Dzisiaj
CZWARTEK: Wspomnienie św. Kingi, dz.
CZYTANIA: Jr 2,1-3.7-8.12-13; Mt 13,10-17
ROCZNICA URODZIN: 1940 - ks. Zaremba Artur; 1962 - ks. Rożyk Piotr; 1964 - ks. Szudok Krzysztof; 1967 - ks. Mazur Dariusz
ROCZNICA ŚMIERCI: 1954 + Rajmund Grochla; 1974 + Ernest Ślązok; 1974 + Piotr Klyczka; 1974 + Robert Ledwoń; 2001 + Maciej Sojka; 2012 + Stanisław Adamczyk
Biskup z Boguszowic

Biskup z Boguszowic

Ks. Jan Kot OMI został biskupem brazylijskiej diecezji Zé Doca – podało 23 lipca Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. W tym dniu papież Franciszek przyjął rezygnację z urzędu dotychczasowego biskupa, 76-letniego Carlo Elleny

Ministranckie rekolekcje wakacyjne

Ministranckie rekolekcje wakacyjne

Abp Skworc odwiedził ministrantów przeżywających rekolekcje w Brennej.

Palowice: Rekolekcje wakacyjne Dzieci Marii

Palowice: Rekolekcje wakacyjne Dzieci Marii

„Ziarno wiary zostało w was zasiane wiele lat temu, nie przeze mnie, nie przez księży ale przez waszych rodziców”

Kolejne zmiany personalne w Archidiecezji Katowickiej

Kolejne zmiany personalne w Archidiecezji Katowickiej

Lista księży Archidiecezji Katowickiej wraz z ich nowymi funkcjami i miejscami posługiwania.

Zmiany w abonamencie IDK

Zmiany w abonamencie IDK

W związku z podpisaniem nowej umowy z KAI od 7 lipca br. Internetowy Dziennik Katolicki (IDK) będzie wysyłany na imienne adresy e-mail założone dla księży na serwerze Archidiecezji Katowickiej (archidiecezja.katowice.pl)

 

ul. Edmunda Kokota 152, 41-711 Ruda Śląska
tel: 32 242 05 55

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

www.mm-bielszowice.katowice.opoka.org.pl

 

Proboszcz: ks. Piotr Kurzela

Wikariusze:

          ks. Marek Leszczyna
          ks. Krzysztof Jonczyk

         

 

Dekanat:  Kochłowice
Liczba parafian:  7356
Data odpustu: niedziela po 22 lipca
Wieczna adoracja: 22.02.

 

Msze św. niedzielne:  6.30, 8.00, 10.00, 11.30, 16.00, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:  6.45, 7.30, 18.00 (zima 17.00), pt. 16.00 szkolna, I pt. m-ca 18.00 młodzież
/od 01.01.2013 - 7.30, 18.00; pt. 16.00 (szkolna)/

 

Ulice: Admiralska, Basenowa, Bema, Bielszowicka, Broniewskiego, Budowlanych, Chroboka Maksymiliana, Cicha, Do Krzów, Dolna, Drzymały, Fińska, Gęsia, Górna, Grottgera, Husarska, Jasna, Jasińskiego, Jaworowa, Jedności, Jodłowa, Jordana, Kasprowicza, Kokota Edmunda 68-268, Komuny Paryskiej, Kossaka, Kowaczka, Krzywa, Kwiatowa, Lelewela, Łokietka, Mirosławskiego Ludwika, Mokra, Na Piaski, Narutowicza, Ks. Niedzieli Józefa, Obrońców Pokoju, Pawłowska 1-40, PCK, Piernikarczyka, Pionierów, Poligonowa, Powstańców, Poznańska, Równoległa, Rycerska, Słoneczna, Sportowców, Szkolna, Szymanowskiego, Twaruszki, Ułańska, Węzłowa, Wideckiego, Wierzbowa, Wróblewskiego, Wypoczynkowa, Zajęcza, Zielona.

 

Cmentarz: parafialny

Arcybiskup

  1. Sylwetka
  2. Nauczanie
  3. Kalendarium

next
prev

Proces Beatyfikacyjny

Kalendarz

poprzedni miesiąc Lipiec 2014 >>
Pn Wt Śr Czw Pt So Ni
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

bsasi4radio em1jacek wiaraszlakiem  wt gosc