SOBOTA: V Tydzień Wielkiego Postu
CZYTANIA: Ez 37,21-28; J 11,45-57
ROCZNICA URODZIN:: 1964 - ks. Paweł Wróbel; 1969 - ks. Adam Zdebel
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1967 † Konrad Krawczyk, Kalety (Zabrze - Kończyce)
Katowice: Dzień skupienia dziennikarzy

„Media, ludzie mediów, potrzebują pewnego minimum prawdy i dobra, które nie podlega manipulacji”

Abp Skworc podczas Drogi Krzyżowej: Każdy krzyż jest ciężki!

Kilka tysięcy ludzi przeszło 27 marca br., ulicami Katowic podczas tradycyjnego nabożeństwa Drogi Krzyżowej, odbywającego się od wielu lat w piątek przed Niedzielą Palmową.

Bp Szkudło do nauczycieli: Chachar to też człowiek!

O „Chacharach”, Abrahamie i przymierzu zawartym między Bogiem a ludźmi, mówił 26 marca br. bp Marek Szkudło w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w  Katowicach, podczas dorocznego wielkopostnego dnia skupienia dla nauczycieli i pracowników oświaty.

Święto młodych w Katowicach!

Tysiące młodych, radosnych ludzi wyjdzie w najbliższą niedzielę na ulice Katowic. Koncert? Zawody sportowe? Otóż, nic z tych rzeczy.

Wielkopostne spotkanie nauczycieli akademickich i doktorantów

W sobotę, 28 marca 2015, w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach odbędzie się Akademicki Dzień Skupienia.

ul. Edmunda Kokota 152, 41-711 Ruda Śląska
tel: 32 242 05 55

www.mm-bielszowice.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz: ks. Piotr Kurzela

Wikariusze:

ks. Marek Leszczyna
          ks. Adam Kuchta

Dekanat:  Kochłowice
Liczba parafian:  7356
Data odpustu: niedziela po 22 lipca
Wieczna adoracja: 22.02.

Msze św. niedzielne:  6.30, 8.00, 10.00, 11.30, (14.00 - chrzcielna w IV niedzielę miesiąca) 16.00, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:  7.30, 18.00, (pt. 16.00 szkolna)

Ulice: Admiralska, Basenowa, Bema, Bielszowicka, Broniewskiego, Budowlanych, Chroboka Maksymiliana, Cicha, Dolna, Drzymały, Fińska, Gęsia, Górna, Grottgera, Husarska, Jasna, Jasińskiego, Jaworowa, Jedności, Jodłowa, Jordana, Kasprowicza, Kokota Edmunda 68-268, Komuny Paryskiej, Kossaka, Kowaczka, Krzywa, Kwiatowa, Lelewela, Łokietka, Mirosławskiego Ludwika, Mokra, Na Piaski, Narutowicza, Ks. Niedzieli Józefa, Obrońców Pokoju, Pawłowska 1-40, PCK, Piernikarczyka, Pionierów, Poligonowa, Powstańców, Poznańska, Równoległa, Rycerska, Słoneczna, Sportowców, Szkolna, Szymanowskiego, Twaruszki, Ułańska, Ustronna, Węzłowa, Wideckiego, Wierzbowa, Wiosenna, Wróblewskiego, Wypoczynkowa, Zajęcza, Zielona.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka