SOBOTA: II Tydzień Wielkiego Postu
CZYTANIA: Mi 7,14-15.18-20; Łk 15,1-3.11-32
ROCZNICA URODZIN:: 1968 - ks. Bogdan Kornek; 1973 - ks. Mariusz Nitka; 1975 - ks. Przemysław Słaboń
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1943 † Antoni Wypler, Kochłowice; 1959 † Bernard Kotucz, Dąbrówka Wielka; 1988 † Waldemar Sitek, Buków
Medal „Pro Christi Regno”

Dla upamiętnienia roku obchodów 90. rocznicy powstania Diecezji Katowickiej Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc ustanowił medal „Pro Christi Regno”.

W sobotę święcenia diakonatu

Siedemnastu alumnów Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach 7 marca br., przyjmie z rąk metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca święcenia diakonatu.

Dzień otwarty w Seminarium Duchownym

W dniu 14 marca br. odbędzie się w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach Dzień otwarty, przeznaczony dla młodzieńców zainteresowanych realizacją powołania kapłańskiego.

Katowice: XXV Olimpiada Teologii Katolickiej

W czwartek 5. marca br. w gmachu Wydziału Teologicznego UŚ odbędzie się etap diecezjalny XXV Olimpiady Teologii Katolickiej,

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Nauk Stosowanych

Błogosławię tak naprawdę przyszłości, bo chcemy budować Śląsk nauki i nowych technologii

ul. Edmunda Kokota 152, 41-711 Ruda Śląska
tel: 32 242 05 55

www.mm-bielszowice.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz: ks. Piotr Kurzela

Wikariusze:

ks. Marek Leszczyna
          ks. Adam Kuchta

Dekanat:  Kochłowice
Liczba parafian:  7356
Data odpustu: niedziela po 22 lipca
Wieczna adoracja: 22.02.

Msze św. niedzielne:  6.30, 8.00, 10.00, 11.30, (14.00 - chrzcielna w IV niedzielę miesiąca) 16.00, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:  7.30, 18.00, (pt. 16.00 szkolna)

Ulice: Admiralska, Basenowa, Bema, Bielszowicka, Broniewskiego, Budowlanych, Chroboka Maksymiliana, Cicha, Dolna, Drzymały, Fińska, Gęsia, Górna, Grottgera, Husarska, Jasna, Jasińskiego, Jaworowa, Jedności, Jodłowa, Jordana, Kasprowicza, Kokota Edmunda 68-268, Komuny Paryskiej, Kossaka, Kowaczka, Krzywa, Kwiatowa, Lelewela, Łokietka, Mirosławskiego Ludwika, Mokra, Na Piaski, Narutowicza, Ks. Niedzieli Józefa, Obrońców Pokoju, Pawłowska 1-40, PCK, Piernikarczyka, Pionierów, Poligonowa, Powstańców, Poznańska, Równoległa, Rycerska, Słoneczna, Sportowców, Szkolna, Szymanowskiego, Twaruszki, Ułańska, Ustronna, Węzłowa, Wideckiego, Wierzbowa, Wiosenna, Wróblewskiego, Wypoczynkowa, Zajęcza, Zielona.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka