CZWARTEK: VII Tydzień Okresu Wielkanocnego
CZYTANIA: Dz 25,13-21; J 21,15-19
ROCZNICA URODZIN:: 1941 - ks. Wincenty Myszor, 1941 - ks. Józef Pawliczek, 1968 - ks. Andrzej Trzeciak
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1935 † Franciszek Krupkowski, Bogucice; 1942 † Stanisław Siarkowski TJ, WŚSD (Stara Wieś k. Brzozowa); 1971 † Jan Górka, Pielgrzymowice (Tarnowskie Góry)
Jubileusze Małżeńskie „Co Bóg złączył...”

Już po raz drugi w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny w niedzielę, 24 maja br., o godz. 12.00 w katowickiej katedrze Chrystusa Króla uroczyście świętowane będą Jubileusze Małżeńskie. Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Co Bóg złączył...”.

Katowice: Święcenia prezbiteratu

W sobotę, 23 maja br., w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach ośmiu diakonów, którzy przygotowywali się do kapłaństwa w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym, przyjmie z rąk metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca święcenia prezbiteratu. Liturgia święceń rozpocznie się o godz. 10.00.

Ponad pół miliona dla poszkodowanych z Nepalu

Ponad 553 tys. zł przekazała Caritas Archidiecezji Katowickiej na pomoc poszkodowanym trzęsieniem ziemi w Nepalu.

67. urodziny abp. Wiktora Skworca

Z okazji kolejnej rocznicy urodzin metropolity katowickiego abp Wiktora Skworca w czwartek, 21 maja, została odprawiona uroczysta Msza św. w archikatedrze Chrystusa Króla.

VIII Metropolitalne Święto Rodziny

Koncertem włoskiego dziecięcego chóru Mini Coro di Rovereto oraz znanej polskiej grupy TGD w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca zostanie zainaugurowane w sobotę, 23 maja br., VIII Metropolitalne Święto Rodziny. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00.

ul. Edmunda Kokota 152, 41-711 Ruda Śląska
tel: 32 242 05 55

www.mm-bielszowice.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz: ks. Piotr Kurzela

Wikariusze:

ks. Marek Leszczyna
          ks. Adam Kuchta

Dekanat:  Kochłowice
Liczba parafian:  7356
Data odpustu: niedziela po 22 lipca
Wieczna adoracja: 22.02.

Msze św. niedzielne:  6.30, 8.00, 10.00, 11.30, (14.00 - chrzcielna w IV niedzielę miesiąca) 16.00, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:  7.30, 18.00, (pt. 16.00 szkolna)

Ulice: Admiralska, Basenowa, Bema, Bielszowicka, Broniewskiego, Budowlanych, Chroboka Maksymiliana, Cicha, Dolna, Drzymały, Fińska, Gęsia, Górna, Grottgera, Husarska, Jasna, Jasińskiego, Jaworowa, Jedności, Jodłowa, Jordana, Kasprowicza, Kokota Edmunda 68-268, Komuny Paryskiej, Kossaka, Kowaczka, Krzywa, Kwiatowa, Lelewela, Łokietka, Mirosławskiego Ludwika, Mokra, Na Piaski, Narutowicza, Ks. Niedzieli Józefa, Obrońców Pokoju, Pawłowska 1-40, PCK, Piernikarczyka, Pionierów, Poligonowa, Powstańców, Poznańska, Równoległa, Rycerska, Słoneczna, Sportowców, Szkolna, Szymanowskiego, Twaruszki, Ułańska, Ustronna, Węzłowa, Wideckiego, Wierzbowa, Wiosenna, Wróblewskiego, Wypoczynkowa, Zajęcza, Zielona.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka