CZYTANIA: Dz 3,13-15.17-19; 1 J 2,1-5a; Łk 24,35-48
ROCZNICA ŚWIECEŃ:: roczniki 1973 i 1984
ROCZNICA URODZIN:: 1968 - ks. Zbigniew Pilecki; 1973 - ks. Grzegorz Hawel; 1987 - ks. Szymon Kocur
Druga sesja plenarna II Synodu Archidiecezji Katowickiej

O propozycjach Komisji ds. Społecznych oraz Komisji ds. Posługi Charytatywnej mówiono w sobotę, 18 kwietnia, podczas drugiej sesji plenarnej II Synodu Archidiecezji Katowickiej.

Słowo Arcybiskupa Katowickiego na rozpoczęcie II sesji plenarnej II Synodu

"Nie ma przesady w stwierdzeniu, że podejmowanie przez Kościół spraw społecznych i dzieł charytatywnych, to sprawdzian autentycznej miłości i wiarygodności ewangelizacji."

26. rocznica śmierci bp. Herberta Bednorza

-"Księże, może byłem bardzo wymagający od wszystkich księży, jednak jeszcze więcej wymagałem od siebie, a wszystko co robiłem, robiłem z myślą o dobru Kościoła"

Ks. Bp Herbert Bednorz

Czwarty biskup diecezji katowickiej. W dniu dzisiejszym (12 kwietnia) przypada 26 rocznica jego śmierci. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Abp Skworc w Katowicach Panewnikach: Święcenia in aeternum, na wieczność

- Przez wezwanie Ducha Świętego, modlitwę i nałożenie apostolskich dłoni, zostaniecie posłani, aby iść i głosić Ewangelię wszelkiemu stworzeniu, aby stać się świadkami Zmartwychwstałego

ul. Edmunda Kokota 152, 41-711 Ruda Śląska
tel: 32 242 05 55

www.mm-bielszowice.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz: ks. Piotr Kurzela

Wikariusze:

ks. Marek Leszczyna
          ks. Adam Kuchta

Dekanat:  Kochłowice
Liczba parafian:  7356
Data odpustu: niedziela po 22 lipca
Wieczna adoracja: 22.02.

Msze św. niedzielne:  6.30, 8.00, 10.00, 11.30, (14.00 - chrzcielna w IV niedzielę miesiąca) 16.00, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:  7.30, 18.00, (pt. 16.00 szkolna)

Ulice: Admiralska, Basenowa, Bema, Bielszowicka, Broniewskiego, Budowlanych, Chroboka Maksymiliana, Cicha, Dolna, Drzymały, Fińska, Gęsia, Górna, Grottgera, Husarska, Jasna, Jasińskiego, Jaworowa, Jedności, Jodłowa, Jordana, Kasprowicza, Kokota Edmunda 68-268, Komuny Paryskiej, Kossaka, Kowaczka, Krzywa, Kwiatowa, Lelewela, Łokietka, Mirosławskiego Ludwika, Mokra, Na Piaski, Narutowicza, Ks. Niedzieli Józefa, Obrońców Pokoju, Pawłowska 1-40, PCK, Piernikarczyka, Pionierów, Poligonowa, Powstańców, Poznańska, Równoległa, Rycerska, Słoneczna, Sportowców, Szkolna, Szymanowskiego, Twaruszki, Ułańska, Ustronna, Węzłowa, Wideckiego, Wierzbowa, Wiosenna, Wróblewskiego, Wypoczynkowa, Zajęcza, Zielona.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka