CZWARTEK: V Tydzień Okresu Wielkanocnego
CZYTANIA: Dz 15,7-21; J 15,9-11
ROCZNICA URODZIN:: 1955 - ks. Benedykt Zowada; 1969 - ks. Czesław Tomaszek; 1974 - ks. Krzysztof Konwerski; 1982 - ks. Michał Kałuziak
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1995 † Jan Szweda, Czechowice-Dziedzice
Miłość. Wierność. Uczciwość. Warto je świętować.

Już po raz drugi w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny będziemy świętować w katowickiej katedrze Jubileusze Małżeńskie "Co Bóg złączył...".

Abp Skworc: Bądźcie tymi którzy tworzą wspólnotę pracy

- Bądźcie tymi, którzy tworzą wspólnotę pracy w miejscu pracy, bo w ten sposób niejako sprowadzacie na to miejsce pracy i na siebie Boże błogosławieństwo –

Modlitwa Jubileuszowa

Dziś, w święto Świętego Floriana - patrona Archidiecezji Katowickiej,pragniemy po raz pierwszy wznieść do Boga Modlitwę Jubileuszową,której tekst jest specjalnie dedykowany naszemu Kościołowi lokalnemu.

Gość czeka na zdjęcia z „majówek”

Przez cały maj przesyłać można fotografie zrobione przy kapliczkach lub przydrożnych krzyżach.

Lekcja uczciwości, honoru, patriotyzmu i politycznej kultury

- We własnym obowiązku odkryć cząstkę obowiązku ojczystego – apelował metropolita katowicki abp Wiktor Skworc 3 maja br.

ul. Boryńska 45, 44-240 Żory
tel: 32 434 42 25

www.stanislaw-zory.pl

Proboszcz :·ks. Eugeniusz Góra

Wikariusze:

ks. Maciej Michałek
ks. Rafał Moroń
ks. Kazimierz Musioł

ks. Maciej Pietruszka

Inni księża:
     ks. Maciej Basiuk, rezydent
     ks. Antoni Jan Bartoszek
     ks. Antoni Masarczyk

Dekanat: ·Żory
Liczba parafian: ·19200
Data odpustu:·pierwsza niedziela maja
Wieczna adoracja:·13.12.

Msze św. niedzielne: ·7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 16.30 (X-IV), 18.00, 20.00 (V-IX), 8.00 - Dom Pomocy Społecznej; 9.00 - szpital, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu: ·7.00, 8.00, 18.00

Inne kościoły i kaplice:
·1. kaplica Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Szpitalu Miejskim, Msze św. niedz. 9.00;
·2. Dom Pomocy Społecznej. Msze św. niedz. 8.00.

Ulice:·Boryńska, Centralna, Dąbrowskiego, Hańcówka, al. Jana Pawła II, Malinowa, Magnolii, Osiedle Pawlikowskiego, Osiedle Powstańców Śląskich, Osiedle Księcia Władysława, Piwonii, Różana, Rzepakowa, św. Bpa Stanisława.

1. Sylwetka
  2. Nauczanie