5 NIEDZIELA: WIELKANOCNA
CZYTANIA: Dz 9,26-31; 1 J 3,18-24; J 15,1-8
ROCZNICA URODZIN:: 1973 - ks. Artur Więcek; 1985 - ks. Paweł Czyrnik
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1984 † Walter Pietrucha, Pruchna; 2011 † Józef Adamczyk, Rybnik - Orzepowice (Dębieńsko)
Lekcja uczciwości, honoru, patriotyzmu i politycznej kultury

- We własnym obowiązku odkryć cząstkę obowiązku ojczystego – apelował metropolita katowicki abp Wiktor Skworc 3 maja br.

Katowice: Msza św. w intencji Ojczyzny

W niedzielę, 3 maja br. o godz. 10.30 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach zostanie odprawiona Msza św. intencji naszej Ojczyzny.

Pielgrzymka do Dachau

Środa, 29 kwietnia br., obchodzona była jako Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. W tym dniu przypadała też 70. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau,

Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego

- Wracamy dzisiaj pamięcią, która jednak jest przede wszystkim modlitwą do czasów, w których potęga ciemności mogła złamać niejedno ludzkie serce i zniszczyć w niejednym sercu wiarę i nadzieję

Piekarskie refleksje SMS'owe

Zapraszamy do pogłębionej refleksji modlitewnej, inspirowanej tym razem myślami wybranymi z homilii wygłoszonych podczas Pielgrzymek Piekarskich.

ul. Dzwonkowa 54, 43-100 Tychy
tel: 32 227 54 42

www.jozef-robotnik.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz: ks. Antoni Owczarek

Dekanat:  Tychy Stare
Liczba parafian:  1500
Data odpustu: 1 V
Wieczna adoracja: 13.11.

Msze św. niedzielne: 8.30, 11.00, 15.30 (oprócz ferii zimowych, wakacji letnich i okresu kolędowego), sobota: 17.00
Msze św. w tygodniu:  pn., śr., czw., pt. 18.00, wt. 7.00

Ulice: Bławatków, Bratków, Chabrów, Cisów, Cmentarna, Czarna, Dziewanny, Dzwonkowa, Goździków, Jaskrów, Jodłowa, Kaczeniec, Krokusów, Lawendowa, Marzanny, Niezapominajek, Pod Lasem, Ostróżki, Oświęcimska, Paproci, Skotnica, Stokrotek, Za Drogą, Zwierzyniecka.

Cmentarz: komunalny

1. Sylwetka