WIELKI: WTOREK
CZYTANIA: Iz 49,1-6; J 13,21-33.36-38
ROCZNICA ŚWIECEŃ:: rocznik 1983
ROCZNICA URODZIN:: 1939 - ks. Franciszek Lipa; 1955 - ks. Grzegorz Kotyczka; 1958 - ks. Marek Blinda; 1964 - ks. Andrzej Marek
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1981 † Alojzy Pyrsz, Kochłowice
Abp Skworc do młodych: Bądźcie strażnikami czystego serca

Przemarsz z palmami, Eucharystia, wspólne zdjęcie z napisem "Czekamy na ŚDM" i ciepły posiłek - tak młodzi archidiecezji katowickiej świętowali w Niedzielę Palmową XXX Światowy Dzień Młodzieży.

Abp Skworc do nauczycieli akademickich: Bądźcie świadkami Prawdy

- Czy nie można by zdefiniować nauki jako: zbioru pytań i odpowiedzi albo kumulacji ludzkiego doświadczenia?

Abp Skworc do samorządowców: Polska samorządem stoi

- Od radnych i pracowników samorządowych oczekuje się znacznie więcej niż tylko działania zgodnego z prawem

Katowice: Dzień skupienia dziennikarzy

„Media, ludzie mediów, potrzebują pewnego minimum prawdy i dobra, które nie podlega manipulacji”

Abp Skworc podczas Drogi Krzyżowej: Każdy krzyż jest ciężki!

Kilka tysięcy ludzi przeszło 27 marca br., ulicami Katowic podczas tradycyjnego nabożeństwa Drogi Krzyżowej, odbywającego się od wielu lat w piątek przed Niedzielą Palmową.

ul. Dzwonkowa 54, 43-100 Tychy
tel: 32 227 54 42

www.jozef-robotnik.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz: ks. Antoni Owczarek

Dekanat:  Tychy Stare
Liczba parafian:  1500
Data odpustu: 1 V
Wieczna adoracja: 13.11.

Msze św. niedzielne: 8.30, 11.00, 15.30 (oprócz ferii zimowych, wakacji letnich i okresu kolędowego), sobota: 17.00
Msze św. w tygodniu:  pn., śr., czw., pt. 18.00, wt. 7.00

Ulice: Bławatków, Bratków, Chabrów, Cisów, Cmentarna, Czarna, Dziewanny, Dzwonkowa, Goździków, Jaskrów, Jodłowa, Kaczeniec, Krokusów, Lawendowa, Marzanny, Niezapominajek, Pod Lasem, Ostróżki, Oświęcimska, Paproci, Skotnica, Stokrotek, Za Drogą, Zwierzyniecka.

Cmentarz: komunalny

1. Sylwetka