CZWARTEK: II Tydzień Wielkiego Postu
CZYTANIA: Jr 17,5-10; Łk 16,19-31
ROCZNICA URODZIN:: 1958 - ks. Józef Grygier; 1961 - ks. Marek Spyra; 1981 - ks. Krzysztof Jarczyk
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1946 † Jan Krucina, Kończyce Małe; 1983 † Jerzy Stefani, Lyski (Woźniki); 1987 † Jerzy Grala, Szopienice; 1990 † Jan Śleziona, Ornontowice; 2003 † Eugeniusz Marcisz, Zabrze (Gierałtowice)
W sobotę święcenia diakonatu

Siedemnastu alumnów Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach 7 marca br., przyjmie z rąk metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca święcenia diakonatu.

Dzień otwarty w Seminarium Duchownym

W dniu 14 marca br. odbędzie się w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach Dzień otwarty, przeznaczony dla młodzieńców zainteresowanych realizacją powołania kapłańskiego.

Katowice: XXV Olimpiada Teologii Katolickiej

W czwartek 5. marca br. w gmachu Wydziału Teologicznego UŚ odbędzie się etap diecezjalny XXV Olimpiady Teologii Katolickiej,

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Nauk Stosowanych

Błogosławię tak naprawdę przyszłości, bo chcemy budować Śląsk nauki i nowych technologii

W rocznicę śmierci Sługi Bożego Księdza Blachnickiego

Ostatni dzień życia ks. Franciszka był podobny do innych, jakie przeżył w Carlsbergu. Rozpoczął go modlitwą, Eucharystią, potem były obowiązki, praca, odpowiedzi na listy.

ul. Pszczyńska 3, 43-254 Warszowice
tel: 32 472 34 55

Proboszcz: ks. Damian Krosny

Dekanat:  Pawłowice Śląskie
Liczba parafian:  2013

Data odpustu:
 1. ostatnia niedziela sierpnia,
 2. niedziela po 6 grudnia

Wieczna adoracja: 18.12.

Msze św. niedzielne:  8.00, 10.30, 16.30, sobota: 17.30
Msze św. w tygodniu:  7.00, 18.00

Inne miejscowości: Borki Warszowickie, Piekucz, Szoszowy

Ulice: Boryńska, Cieszyńska, Cocha, Gajowa, Kolejowa, Kościelna, Krótka, Łąkowa, Mały Dwór, Miczka Franciszka ks., Mleczna, Nadrzeczna, Osińska, Poprzeczna, Spokojna, Stawowa, Szybowa, Wyzwolenia, Żorska, Strażacka.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka