CZWARTEK: VII Tydzień Okresu Wielkanocnego
CZYTANIA: Dz 25,13-21; J 21,15-19
ROCZNICA URODZIN:: 1941 - ks. Wincenty Myszor, 1941 - ks. Józef Pawliczek, 1968 - ks. Andrzej Trzeciak
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1935 † Franciszek Krupkowski, Bogucice; 1942 † Stanisław Siarkowski TJ, WŚSD (Stara Wieś k. Brzozowa); 1971 † Jan Górka, Pielgrzymowice (Tarnowskie Góry)
Jubileusze Małżeńskie „Co Bóg złączył...”

Już po raz drugi w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny w niedzielę, 24 maja br., o godz. 12.00 w katowickiej katedrze Chrystusa Króla uroczyście świętowane będą Jubileusze Małżeńskie. Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Co Bóg złączył...”.

Katowice: Święcenia prezbiteratu

W sobotę, 23 maja br., w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach ośmiu diakonów, którzy przygotowywali się do kapłaństwa w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym, przyjmie z rąk metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca święcenia prezbiteratu. Liturgia święceń rozpocznie się o godz. 10.00.

Ponad pół miliona dla poszkodowanych z Nepalu

Ponad 553 tys. zł przekazała Caritas Archidiecezji Katowickiej na pomoc poszkodowanym trzęsieniem ziemi w Nepalu.

67. urodziny abp. Wiktora Skworca

Z okazji kolejnej rocznicy urodzin metropolity katowickiego abp Wiktora Skworca w czwartek, 21 maja, została odprawiona uroczysta Msza św. w archikatedrze Chrystusa Króla.

VIII Metropolitalne Święto Rodziny

Koncertem włoskiego dziecięcego chóru Mini Coro di Rovereto oraz znanej polskiej grupy TGD w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca zostanie zainaugurowane w sobotę, 23 maja br., VIII Metropolitalne Święto Rodziny. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00.

ul. Pszczyńska 3, 43-254 Warszowice
tel: 32 472 34 55

Proboszcz: ks. Damian Krosny

Dekanat:  Pawłowice Śląskie
Liczba parafian:  2013

Data odpustu:
 1. ostatnia niedziela sierpnia,
 2. niedziela po 6 grudnia

Wieczna adoracja: 18.12.

Msze św. niedzielne:  8.00, 10.30, 16.30, sobota: 17.30
Msze św. w tygodniu:  7.00, 18.00

Inne miejscowości: Borki Warszowickie, Piekucz, Szoszowy

Ulice: Boryńska, Cieszyńska, Cocha, Gajowa, Kolejowa, Kościelna, Krótka, Łąkowa, Mały Dwór, Miczka Franciszka ks., Mleczna, Nadrzeczna, Osińska, Poprzeczna, Spokojna, Stawowa, Szybowa, Wyzwolenia, Żorska, Strażacka.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka