SOBOTA: II Tydzień Wielkanocny
CZYTANIA: Dz 6,1-7; J 6,16-21
ROCZNICA URODZIN:: 1960 - ks. Zygmunt Klim; 1985 - ks. Sławomir Tyburski
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1980 † Stanisław Chwila, Katowice; 1999 † Wilhelm Wrona, Niedobczyce (Chorzów)
Słowo Arcybiskupa Katowickiego na rozpoczęcie II sesji plenarnej II Synodu

"Nie ma przesady w stwierdzeniu, że podejmowanie przez Kościół spraw społecznych i dzieł charytatywnych, to sprawdzian autentycznej miłości i wiarygodności ewangelizacji."

26. rocznica śmierci bp. Herberta Bednorza

-"Księże, może byłem bardzo wymagający od wszystkich księży, jednak jeszcze więcej wymagałem od siebie, a wszystko co robiłem, robiłem z myślą o dobru Kościoła"

Ks. Bp Herbert Bednorz

Czwarty biskup diecezji katowickiej. W dniu dzisiejszym (12 kwietnia) przypada 26 rocznica jego śmierci. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Abp Skworc w Katowicach Panewnikach: Święcenia in aeternum, na wieczność

- Przez wezwanie Ducha Świętego, modlitwę i nałożenie apostolskich dłoni, zostaniecie posłani, aby iść i głosić Ewangelię wszelkiemu stworzeniu, aby stać się świadkami Zmartwychwstałego

Święto Caritas

- Naszym pierwszym charytatywnym działaniem powinno być otwarcie się na Jezusa –  zaapelował bp Marek Szkudło 11 kwietnia do uczestników Święta Caritas Archidiecezji Katowickiej,

Pl. Powstańców Śląskich 3, 40-377 Katowice
tel: 32 256 93 71

www.swjadwiga.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz:·   ks. Grzegorz Krząkała

Wikariusze:·
                  ks. Grzegorz Bracik
                  ks. Damian Jarnot

ks. Grzegorz Matracki

Inni księża:   ks. Józef Klemens

Dekanat:  Katowice-Bogucice
Liczba parafian:  13200
Data odpustu: niedziela po 15 października
Wieczna adoracja: 21.01.

Msze św. niedzielne:  7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00, 18.30 (VII-VIII po południu tylko o 17.00), sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:  6.30 (oprócz VII-VIII), 8.00, 18.00

Inne kościoły i kaplice: kaplica w domu zakonnym Sióstr Boromeuszek, Msze św. niedz. 9.00.

Domy zakonne: Siostry Boromeuszki, ul. Brynicy 14

Ulice: Bednarska, Bp. Bednorza Herberta, Brynicy, Chemiczna, Ciesielska, Kantorówny Józefy, Kołodziejska, Krakowska, 11 Listopada, Lwowska, Morawa, Obrońców Westerplatte (część), Ogród Dworcowy, Olchawy Stanisława, Osiedlowa, Pl. Powstańców Śląskich, Przelotowa, Ratuszowa, Roździeńska (część), Stawiska, Mjr. Sucharskiego Henryka, Szabelniana, Szyb Wodny, Wałowa, Wańkowicza Melchiora, Wiosny Ludów, Woźniaka, Wypoczynkowa, Zamenhofa.

Cmentarz:·parafialny

1. Sylwetka