PIĄTEK: III Tydzień Zwykły
CZYTANIA: Hbr 10,32-39; Mk 4,26-34
ROCZNICA URODZIN:: 1942 - ks. Edward Piegza, 1962 - ks. Józef Dombek, 1963 - ks. Zbigniew Stalmach, 1976 - ks. Wojciech Winkler
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1939 † Emil Müller, Połomia (Głogówek); 1981 † Bronisław Cichy, Łaziska Górne
Jubileuszowa Pielgrzymka Chorych

W dziękczynienie za 90 lat istnienia naszego lokalnego Kościoła wpisujemy kolejną inicjatywę duszpasterską: archidiecezjalną pielgrzymkę osób chorych, niepełnosprawnych, ich najbliższych oraz wszystkich chętnych do Lourdes.

Uświadamiajcie i głoście historie wywiezionych z Górnego Śląska!

W niedzielę, 25 stycznia br., o godz. 12.00  metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odprawił w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach Mszę św. w intencji ofiar Tragedii Górnośląskiej z roku 1945.

70. rocznica Tragedii Górnośląskiej

Kalendarium wydarzeń zorganizowanych dla uczczenia 70. rocznicy Tragedii Górnośląskiej przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.

Nabożeństwo ekumeniczne w kaplicy WŚSD

Nieszpory ekumeniczne 19 stycznia br. zgromadziły w Katowicach duchownych oraz wiernych różnych chrześcijańskich wyznań.

Te Deum Laudamus

Rocznica powstania diecezji jest okazją do dziękczynnego Te Deum. List pasterski na początek roku obchodów 90-lecia utworzenia archidiecezji katowickiej.

Pl. Powstańców Śląskich 3, 40-377 Katowice
tel: 32 256 93 71

www.swjadwiga.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz:·   ks. Grzegorz Krząkała

Wikariusze:·
                  ks. Grzegorz Bracik
                  ks. Damian Jarnot

ks. Grzegorz Matracki

Inni księża:   ks. Józef Klemens

Dekanat:  Katowice-Bogucice
Liczba parafian:  13200
Data odpustu: niedziela po 15 października
Wieczna adoracja: 21.01.

Msze św. niedzielne:  7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00, 18.30 (VII-VIII po południu tylko o 17.00), sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:  6.30 (oprócz VII-VIII), 8.00, 18.00

Inne kościoły i kaplice: kaplica w domu zakonnym Sióstr Boromeuszek, Msze św. niedz. 9.00.

Domy zakonne: Siostry Boromeuszki, ul. Brynicy 14

Ulice: Bednarska, Bp. Bednorza Herberta, Brynicy, Chemiczna, Ciesielska, Kantorówny Józefy, Kołodziejska, Krakowska, 11 Listopada, Lwowska, Morawa, Obrońców Westerplatte (część), Ogród Dworcowy, Olchawy Stanisława, Osiedlowa, Pl. Powstańców Śląskich, Przelotowa, Ratuszowa, Roździeńska (część), Stawiska, Mjr. Sucharskiego Henryka, Szabelniana, Szyb Wodny, Wałowa, Wańkowicza Melchiora, Wiosny Ludów, Woźniaka, Wypoczynkowa, Zamenhofa.

Cmentarz:·parafialny

1. Sylwetka