SOBOTA: I Tydzień Wielkiego Postu
CZYTANIA: Pwt 26,16-19; Mt 5, 43-48
ROCZNICA URODZIN:: 1952 - ks. Marek Szkudło; 1955 - ks. Mieczysław Kubista; 1975 - ks. Wojciech Surmiak
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1939 † Piotr Pawełczyk, Gostyń; 1949 † Antoni Plewnia, Paniowy; 1970 † Antoni Jochemczyk, Żory
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1984 † Oskar Thomas, Rybnik (Gołkowice) [zm. 29.02]
Ks. Franciszek Blachnicki - osoba i nauczanie

W dniu dzisiejszym (27 lutego 2015 r.) przypada przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

Katowice: O beatyfikację ks. Blachnickiego

W piątek, 27 lutego br., przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

Województwo Śląskie włącza się w pomocy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży

Karta pielgrzyma, specjalne punkty informacyjne, zapewnienie bezpieczeństwa, uruchomienie specjalnych linii komunikacyjnych

Panie, Ty wiesz, że Cię kocham!

– Nie można zrozumieć ani tym bardziej przyjąć praktyk pokutnych bez odniesienia ich do Miłości, która bezinteresownie umierała dla naszego zbawienia

Jubileuszowa strona Archidiecezji Katowickiej

Przeżywając 90-tą rocznicę utworzenia (Archi)diecezji Katowickiej uruchamiamy stronę internetową, na której chcemy prezentować najważniejsze wydarzenia związane z Jubileuszem

Pl. Powstańców Śląskich 3, 40-377 Katowice
tel: 32 256 93 71

www.swjadwiga.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz:·   ks. Grzegorz Krząkała

Wikariusze:·
                  ks. Grzegorz Bracik
                  ks. Damian Jarnot

ks. Grzegorz Matracki

Inni księża:   ks. Józef Klemens

Dekanat:  Katowice-Bogucice
Liczba parafian:  13200
Data odpustu: niedziela po 15 października
Wieczna adoracja: 21.01.

Msze św. niedzielne:  7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00, 18.30 (VII-VIII po południu tylko o 17.00), sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:  6.30 (oprócz VII-VIII), 8.00, 18.00

Inne kościoły i kaplice: kaplica w domu zakonnym Sióstr Boromeuszek, Msze św. niedz. 9.00.

Domy zakonne: Siostry Boromeuszki, ul. Brynicy 14

Ulice: Bednarska, Bp. Bednorza Herberta, Brynicy, Chemiczna, Ciesielska, Kantorówny Józefy, Kołodziejska, Krakowska, 11 Listopada, Lwowska, Morawa, Obrońców Westerplatte (część), Ogród Dworcowy, Olchawy Stanisława, Osiedlowa, Pl. Powstańców Śląskich, Przelotowa, Ratuszowa, Roździeńska (część), Stawiska, Mjr. Sucharskiego Henryka, Szabelniana, Szyb Wodny, Wałowa, Wańkowicza Melchiora, Wiosny Ludów, Woźniaka, Wypoczynkowa, Zamenhofa.

Cmentarz:·parafialny

1. Sylwetka