SOBOTA: XX Tydzień Zwykły
CZYTANIA: Ez 43,1-7a; Mt 23,1-12
ROCZNICA URODZIN: 1948 - ks. Zelder Jerzy; 1964 - ks. Długajczyk Marek; 1968 - ks. Kubat Andrzej
ROCZNICA ŚMIERCI: 1976 † Franciszek Kuboszek, Krzyżowice
Abp Skworc wzywa do modlitwy o pokój

Do wspólnej modlitwy o pokój zaprosił wszystkich diecezjan metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Nagroda „Lux ex Silesia” dla małżeństwa Malickich

Laureatami tegorocznej edycji Nagrody „Lux ex Silesia”, osoby, które w swej działalności ukazują wysokie wartości moralne i wnoszą trwały wkład w kulturę Górnego Śląska, zostali państwo Teresa i Eugeniusz Maliccy.

Osiemdziesiąt tysięcy kobiet na pielgrzymce

W niedzielę 17 sierpnia br. na piekarskim wzgórzu zgromadziło się blisko osiemdziesiąt tysięcy kobiet i dziewcząt, które przybyły do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej na swą coroczną pielgrzymkę.

Abp Krajewski w Piekarach Śl. o pokoju Chrystusowym w sercach.

Jak ten pokój się zdobywa, jak można go otrzymać? Co muszę zrobić, w jaki sposób żyć, by „pokój Chrystusowy rządził” moim sercem? – pytał arcybiskup Konrad Krajewski

Abp Skworc do kobiet: Miejcie zaufanie do miłości Kościoła

„Miejcie zaufanie do miłości Kościoła” – apelował metropolita katowicki do kobiet i dziewcząt, które w liczbie ok. 80. tys. zgromadziły się w niedzielę, 17 sierpnia br., w sanktuarium Maryi, Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach...

ul. Wiejska 18, 44-246 Szczejkowice
tel: 32 431 78 54

www.szczejkowice.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz: ks. Jacek Ostrowski

Dekanat:  Dębieńsko
Liczba parafian:  1480
Data odpustu: 2 niedziela maja
Wieczna adoracja: 10.01.

Msze św. niedzielne:  8.00, 10.30, 15.30, sobota: 18.00 (zima 17.00)
Msze św. w tygodniu:  pn.,wt., czw., pt. 18.00 (zima 17.00), śr.,sob. 8.00

Inne miejscowości: Bagna, Brzeziny, Dobra Woda, Dolina, Dolina Rdzowki, Goj, Hajduki, Jegliniec, Kąt, Kempka Bartasowa, Kempka Hanasowa, Kobyla, Kozie Góry, Kyncysz, Lipownice, Łyso Kempa, Mocnowiec, Niwka, Nowa Wieś, Obrozek, Osinka, Piątkowiec, Płowik, Przygon, Sporyszówka, Starok, Wildak, Zoremba, Żabioki.

Ulice: Bełkowska, Bełkowska-Boczna, Daleka, Gajowa, Hajduki, Gliwicka, Gospodarcza, Leśna,Okrężna, Palowicka, Piaskowa, Poprzeczna, Rybnicka, Wiejska.

Cmentarz: komunalny

1. Sylwetka