PIĄTEK: III Tydzień Zwykły
CZYTANIA: Hbr 10,32-39; Mk 4,26-34
ROCZNICA URODZIN:: 1942 - ks. Edward Piegza, 1962 - ks. Józef Dombek, 1963 - ks. Zbigniew Stalmach, 1976 - ks. Wojciech Winkler
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1939 † Emil Müller, Połomia (Głogówek); 1981 † Bronisław Cichy, Łaziska Górne
Jubileuszowa Pielgrzymka Chorych

W dziękczynienie za 90 lat istnienia naszego lokalnego Kościoła wpisujemy kolejną inicjatywę duszpasterską: archidiecezjalną pielgrzymkę osób chorych, niepełnosprawnych, ich najbliższych oraz wszystkich chętnych do Lourdes.

Uświadamiajcie i głoście historie wywiezionych z Górnego Śląska!

W niedzielę, 25 stycznia br., o godz. 12.00  metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odprawił w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach Mszę św. w intencji ofiar Tragedii Górnośląskiej z roku 1945.

70. rocznica Tragedii Górnośląskiej

Kalendarium wydarzeń zorganizowanych dla uczczenia 70. rocznicy Tragedii Górnośląskiej przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.

Nabożeństwo ekumeniczne w kaplicy WŚSD

Nieszpory ekumeniczne 19 stycznia br. zgromadziły w Katowicach duchownych oraz wiernych różnych chrześcijańskich wyznań.

Te Deum Laudamus

Rocznica powstania diecezji jest okazją do dziękczynnego Te Deum. List pasterski na początek roku obchodów 90-lecia utworzenia archidiecezji katowickiej.

ul. Wiejska 18, 44-246 Szczejkowice
tel: 32 431 78 54

www.szczejkowice.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz: ks. Jacek Ostrowski

Dekanat:  Dębieńsko
Liczba parafian:  1565
Data odpustu: 2 niedziela maja
Wieczna adoracja: 10.01.

Msze św. niedzielne:  8.00, 10.30, 15.30, sobota: 18.00 (zima 17.00)
Msze św. w tygodniu:  pn.,wt., czw., pt. 18.00 (zima 17.00), śr.,sob. 8.00

Inne miejscowości: Bagna, Brzeziny, Dobra Woda, Dolina, Dolina Rdzowki, Goj, Hajduki, Jegliniec, Kąt, Kempka Bartasowa, Kempka Hanasowa, Kobyla, Kozie Góry, Kyncysz, Lipownice, Łyso Kempa, Mocnowiec, Niwka, Nowa Wieś, Obrozek, Osinka, Piątkowiec, Płowik, Przygon, Sporyszówka, Starok, Wildak, Zoremba, Żabioki.

Ulice: Bełkowska, Bełkowska-Boczna, Daleka, Gajowa, Hajduki, Gliwicka, Gospodarcza, Leśna,Okrężna, Palowicka, Piaskowa, Poprzeczna, Rybnicka, Wiejska.

Cmentarz: komunalny

1. Sylwetka