CZYTANIA: Dz 3,13-15.17-19; 1 J 2,1-5a; Łk 24,35-48
ROCZNICA ŚWIECEŃ:: roczniki 1973 i 1984
ROCZNICA URODZIN:: 1968 - ks. Zbigniew Pilecki; 1973 - ks. Grzegorz Hawel; 1987 - ks. Szymon Kocur
Druga sesja plenarna II Synodu Archidiecezji Katowickiej

O propozycjach Komisji ds. Społecznych oraz Komisji ds. Posługi Charytatywnej mówiono w sobotę, 18 kwietnia, podczas drugiej sesji plenarnej II Synodu Archidiecezji Katowickiej.

Słowo Arcybiskupa Katowickiego na rozpoczęcie II sesji plenarnej II Synodu

"Nie ma przesady w stwierdzeniu, że podejmowanie przez Kościół spraw społecznych i dzieł charytatywnych, to sprawdzian autentycznej miłości i wiarygodności ewangelizacji."

26. rocznica śmierci bp. Herberta Bednorza

-"Księże, może byłem bardzo wymagający od wszystkich księży, jednak jeszcze więcej wymagałem od siebie, a wszystko co robiłem, robiłem z myślą o dobru Kościoła"

Ks. Bp Herbert Bednorz

Czwarty biskup diecezji katowickiej. W dniu dzisiejszym (12 kwietnia) przypada 26 rocznica jego śmierci. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Abp Skworc w Katowicach Panewnikach: Święcenia in aeternum, na wieczność

- Przez wezwanie Ducha Świętego, modlitwę i nałożenie apostolskich dłoni, zostaniecie posłani, aby iść i głosić Ewangelię wszelkiemu stworzeniu, aby stać się świadkami Zmartwychwstałego

ul. Wiejska 18, 44-246 Szczejkowice
tel: 32 431 78 54

www.szczejkowice.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz: ks. Jacek Ostrowski

Dekanat:  Dębieńsko
Liczba parafian:  1565
Data odpustu: 2 niedziela maja
Wieczna adoracja: 10.01.

Msze św. niedzielne:  8.00, 10.30, 15.30, sobota: 18.00 (zima 17.00)
Msze św. w tygodniu:  pn.,wt., czw., pt. 18.00 (zima 17.00), śr.,sob. 8.00

Inne miejscowości: Bagna, Brzeziny, Dobra Woda, Dolina, Dolina Rdzowki, Goj, Hajduki, Jegliniec, Kąt, Kempka Bartasowa, Kempka Hanasowa, Kobyla, Kozie Góry, Kyncysz, Lipownice, Łyso Kempa, Mocnowiec, Niwka, Nowa Wieś, Obrozek, Osinka, Piątkowiec, Płowik, Przygon, Sporyszówka, Starok, Wildak, Zoremba, Żabioki.

Ulice: Bełkowska, Bełkowska-Boczna, Daleka, Gajowa, Hajduki, Gliwicka, Gospodarcza, Leśna,Okrężna, Palowicka, Piaskowa, Poprzeczna, Rybnicka, Wiejska.

Cmentarz: komunalny

1. Sylwetka