4 NIEDZIELA: ZWYKŁA
CZYTANIA: Pwt 18,15-20; 1 Kor 7,32-35; Mk 1,21-28
ROCZNICA URODZIN:: 1946 - ks. Jan Bracik, 1952 - ks. Roman Grabowski, 1969 - ks. Dariusz Kreihs, 1983 - ks. Bartłomiej Cieślak
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1945 † Paweł Kontny TChr, Lędziny; 1956 † Jakub Herman, Sadów
Katowice: Dzień Życia Konsekrowanego

W poniedziałek, 2 lutego br., w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach metropolita katowicki abp Wiktor Skworc będzie przewodniczył Mszy św. z okazji Dnia Życia Konsekrowanego.

Jubileuszowa Pielgrzymka Chorych

W dziękczynienie za 90 lat istnienia naszego lokalnego Kościoła wpisujemy kolejną inicjatywę duszpasterską: archidiecezjalną pielgrzymkę osób chorych, niepełnosprawnych, ich najbliższych oraz wszystkich chętnych do Lourdes.

Uświadamiajcie i głoście historie wywiezionych z Górnego Śląska!

W niedzielę, 25 stycznia br., o godz. 12.00  metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odprawił w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach Mszę św. w intencji ofiar Tragedii Górnośląskiej z roku 1945.

70. rocznica Tragedii Górnośląskiej

Kalendarium wydarzeń zorganizowanych dla uczczenia 70. rocznicy Tragedii Górnośląskiej przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.

Nabożeństwo ekumeniczne w kaplicy WŚSD

Nieszpory ekumeniczne 19 stycznia br. zgromadziły w Katowicach duchownych oraz wiernych różnych chrześcijańskich wyznań.

ul. Św. Jadwigi  Śląskiej 2, 43-200 Pszczyna
tel: 32 210 50 72

www.starawies.pszczyna.pl/parafia

Proboszcz:   ks. Alojzy Bok

Dekanat:  Pszczyna

Liczba parafian:  2370
Data odpustu: niedziela po 15 października
Wieczna adoracja: 18.10.

Msze św. niedzielne:  7.30, 9.30, 11.00, sobota: 16.00
Msze św. w tygodniu:  pn.-śr. 7.00, czw. 17.00, pt. 18.00

Ulice: Batalionów Chłopskich, Barbórki - Bażantarnia, Bociania, Brzoskwiniowa, Cedrowa, Cegielniana, Cicha, Cyprysowa, Czereśniowa,  Doświadczalna do nr 53, Drozdów, Gołębia, Hodowców, Św. Jadwigi, Jałowcowa, Karłowicza, Leśna, Łanowa, Malinowa, Miodowa, Modrzewiowa, Moniuszki, Morelowa, Okopowa, Paderewskiego,  Poziomkowa, Porzeczkowa, Pszenna, Rolnicza, Różyckiego, Rybnicka, Rzepakowa, Sadowa, Skowronków, Skromna, Spacerowa, Staromiejska, Sygietyńskiego, Szymanowskiego, Świerkowa, Wiśniowa, Wspólna Zbożowa, Zielona do nr 27, Ziołowa,  Żorska, Żytnia.

Cmentarz: parafialny - św. Krzyża

1. Sylwetka