SOBOTA: II Tydzień Wielkanocny
CZYTANIA: Dz 6,1-7; J 6,16-21
ROCZNICA URODZIN:: 1960 - ks. Zygmunt Klim; 1985 - ks. Sławomir Tyburski
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1980 † Stanisław Chwila, Katowice; 1999 † Wilhelm Wrona, Niedobczyce (Chorzów)
26. rocznica śmierci bp. Herberta Bednorza

-"Księże, może byłem bardzo wymagający od wszystkich księży, jednak jeszcze więcej wymagałem od siebie, a wszystko co robiłem, robiłem z myślą o dobru Kościoła"

Ks. Bp Herbert Bednorz

Czwarty biskup diecezji katowickiej. W dniu dzisiejszym (12 kwietnia) przypada 26 rocznica jego śmierci. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Abp Skworc w Katowicach Panewnikach: Święcenia in aeternum, na wieczność

- Przez wezwanie Ducha Świętego, modlitwę i nałożenie apostolskich dłoni, zostaniecie posłani, aby iść i głosić Ewangelię wszelkiemu stworzeniu, aby stać się świadkami Zmartwychwstałego

Święto Caritas

- Naszym pierwszym charytatywnym działaniem powinno być otwarcie się na Jezusa –  zaapelował bp Marek Szkudło 11 kwietnia do uczestników Święta Caritas Archidiecezji Katowickiej,

Katowice: Święto Caritas

Zgodnie z tradycją w sobotę poprzedzającą Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 11 kwietnia br., odbędzie się Święto Caritas Archidiecezji Katowickiej.

ul. Św. Jadwigi  Śląskiej 2, 43-200 Pszczyna
tel: 32 210 50 72

www.starawies.pszczyna.pl/parafia

Proboszcz:   ks. Alojzy Bok

Dekanat:  Pszczyna

Liczba parafian:  2370
Data odpustu: niedziela po 15 października
Wieczna adoracja: 18.10.

Msze św. niedzielne:  7.30, 9.30, 11.00, sobota: 16.00
Msze św. w tygodniu:  pn.-śr. 7.00, czw. 17.00, pt. 18.00

Ulice: Batalionów Chłopskich, Barbórki - Bażantarnia, Bociania, Brzoskwiniowa, Cedrowa, Cegielniana, Cicha, Cyprysowa, Czereśniowa,  Doświadczalna do nr 53, Drozdów, Gołębia, Hodowców, Św. Jadwigi, Jałowcowa, Karłowicza, Leśna, Łanowa, Malinowa, Miodowa, Modrzewiowa, Moniuszki, Morelowa, Okopowa, Paderewskiego,  Poziomkowa, Porzeczkowa, Pszenna, Rolnicza, Różyckiego, Rybnicka, Rzepakowa, Sadowa, Skowronków, Skromna, Spacerowa, Staromiejska, Sygietyńskiego, Szymanowskiego, Świerkowa, Wiśniowa, Wspólna Zbożowa, Zielona do nr 27, Ziołowa,  Żorska, Żytnia.

Cmentarz: parafialny - św. Krzyża

1. Sylwetka