Dzisiaj
SOBOTA: III Tydzień Adwentu
CZYTANIA: Iz 7,10-14; Łk 1,26-38
ROCZNICA URODZIN: 1974 - ks. Marek Ogrodowicz, 1987 - ks. Rafał Mandel
ROCZNICA ŚMIERCI: 1969 † Władysław Pruski, Mazańcowice; 1974 † Engelbert Październy, Goławiec (Sławięcice)
Spotkanie opłatkowe w kurii

Spotkanie opłatkowe w kurii

We wtorek 23 grudnia 2014 r. o godz. 9.30 odbędzie się w kurii spotkanie opłatkowe z okazją do złożenia sobie wzajemnych życzeń.

Caritas rozda karpie potrzebującym

Caritas rozda karpie potrzebującym

W piątek, 19 grudnia br., Caritas Archidiecezji Katowickiej wraz z Towarzystwem Promocji Ryb „PAN KARP” będzie rozdawać ryby najbardziej potrzebującym podopiecznym prowadzonych przez nią placówek.

33. rocznica tzw. „pacyfikacji” kopalni „Wujek”

33. rocznica tzw. „pacyfikacji” kopalni „Wujek”

Podczas Mszy św. modlono się w intencji dziewięciu zamordowanych wówczas górników. Po niej hołd ich pamięci złożono pod Pomnikiem-Krzyżem przy kopalni "Wujek".

Abp Skworc: Jesteśmy posłani, aby zaświadczać o światłości!

Abp Skworc: Jesteśmy posłani, aby zaświadczać o światłości!

  Profesorowie, nauczyciele akademiccy, pracownicy uczelni i doktoranci przybyli w sobotę 13 grudnia do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego na spotkanie adwentowe z metropolitą katowickim abp Wiktorem Skworcem.

Nominacje biskupie w Archidiecezji Katowickiej

Nominacje biskupie w Archidiecezji Katowickiej

Komunikat Metropolity Katowickiego w związku z nominacją ks. Marka Szkudło i ks. Adama Wodarczyka na biskupów pomocniczych Archidiecezji Katowickiej.

 

ul. Św. Jadwigi  Śląskiej 2, 43-200 Pszczyna
tel: 32 210 50 72

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.starawies.pszczyna.pl/parafia


Proboszcz:   ks. Alojzy Bok


Dekanat:  Pszczyna

Liczba parafian:  2370
Data odpustu: niedziela po 15 października
Wieczna adoracja: 18.10.

 

Msze św. niedzielne:  7.30, 9.30, 11.00, sobota: 16.00
Msze św. w tygodniu:  pn.-śr. 7.00, czw. 17.00, pt. 18.00

 

Ulice: Batalionów Chłopskich, Barbórki - Bażantarnia, Bociania, Brzoskwiniowa, Cedrowa, Cegielniana, Cicha, Cyprysowa, Czereśniowa,  Doświadczalna do nr 53, Drozdów, Gołębia, Hodowców, Św. Jadwigi, Jałowcowa, Karłowicza, Leśna, Łanowa, Malinowa, Miodowa, Modrzewiowa, Moniuszki, Morelowa, Okopowa, Paderewskiego,  Poziomkowa, Porzeczkowa, Pszenna, Rolnicza, Różyckiego, Rybnicka, Rzepakowa, Sadowa, Skowronków, Skromna, Spacerowa, Staromiejska, Sygietyńskiego, Szymanowskiego, Świerkowa, Wiśniowa, Wspólna Zbożowa, Zielona do nr 27, Ziołowa,  Żorska, Żytnia.

 

Cmentarz: parafialny - św. Krzyża

Arcybiskup

  1. Sylwetka
  2. Nauczanie
  3. Kalendarium

next
prev

30.11.2014 - 02.02.2016

Proces Beatyfikacyjny

Światowe Dni Młodzieży

Kalendarz

poprzedni miesiąc Grudzień 2014 >>
Pn Wt Śr Czw Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

bsasi4radio em1jacek wiaraszlakiem  wt gosc