WIELKI: WTOREK
CZYTANIA: Iz 49,1-6; J 13,21-33.36-38
ROCZNICA ŚWIECEŃ:: rocznik 1983
ROCZNICA URODZIN:: 1939 - ks. Franciszek Lipa; 1955 - ks. Grzegorz Kotyczka; 1958 - ks. Marek Blinda; 1964 - ks. Andrzej Marek
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1981 † Alojzy Pyrsz, Kochłowice
Abp Wiktor Skworc w Nicei

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc wziął udział w Mszy Krzyżma Świętego w Nicei. Liturgia, która u nas sprawowana jest w Wielki Czwartek, we Francji odbyła się trzy dni wcześniej.

Abp Skworc do młodych: Bądźcie strażnikami czystego serca

Przemarsz z palmami, Eucharystia, wspólne zdjęcie z napisem "Czekamy na ŚDM" i ciepły posiłek - tak młodzi archidiecezji katowickiej świętowali w Niedzielę Palmową XXX Światowy Dzień Młodzieży.

Abp Skworc do nauczycieli akademickich: Bądźcie świadkami Prawdy

- Czy nie można by zdefiniować nauki jako: zbioru pytań i odpowiedzi albo kumulacji ludzkiego doświadczenia?

Abp Skworc do samorządowców: Polska samorządem stoi

- Od radnych i pracowników samorządowych oczekuje się znacznie więcej niż tylko działania zgodnego z prawem

Katowice: Dzień skupienia dziennikarzy

„Media, ludzie mediów, potrzebują pewnego minimum prawdy i dobra, które nie podlega manipulacji”

ul. Rybnickiego 2, 44-200 Rybnik
tel: 32 422 22 47; fax 32 422 22 47

www.rybnikmb.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz:  ks. Franciszek Radwański

Wikariusz:  ks. Krzysztof Horowski

Inni księża:
ks. Rafał Śpiewak, duszpasterz akademicki
ks. Krzysztof Muras, kapelan szpitalny

Dekanat:  Rybnik
Liczba parafian:  5500
Data odpustu:
 niedziela po 14 września,

piątek przed Niedzielą Palmową
Wieczna adoracja: 31.01.

Msze św. niedzielne:  7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.30, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:  pn.-czw. 7.00, 8.00, 18.00, pt. 7.00, 8.00, 16.30, sob. 8.00

Inne kościoły i kaplice:
 1. zabytkowy kościół Wniebowzięcia NMP, na Starym Cmentarzu, ul. Gliwicka 8 - kościół akademicki, Msze św. niedz. 11.00, 20.00;
 2. kaplica w Szpitalu Psychiatrycznym, ul. Gliwicka 33, Msze św. niedz. 8.45, 10.30;
 3. kaplica Najśw. Serca P. Jezusa w domu zakonnym Sióstr Wizytek, Msze św. niedz. 8.00, w tygodniu 7.00;
 4. kaplica pw. Św. Teresy Benedykty od Krzyża Edyty Stein w kampusie akademickim, Msze św. w tygodniu: pn.-pt. 7.30.

Domy zakonne: Siostry Wizytki, ul. Ks. Franciszka Brudnioka 3

Ulice: Ks. Franciszka Brudnioka, Cegielniana, Chrobrego, Chrószcza, Cmentarna, Gliwicka, Grottgera, Grzybowa, Hallera, Św. Jana , Janiego, Jankowicka, Jaskółcza, Klasztorna, Pl. Kopernika, Korczaka, Korfantego, Kościelna, Pl. Kościelny, Kotucza, Krótka, Kwiatowa, Larysza, Łony, 3 Maja, Mała, Miejska, Młyńska, Raciborska, Reja, Rudzka (część), Rynek, Rynkowa, Rzeczna, Sikorek, Ks. Siwca, Skłodowskiej, Sobieskiego, Szczygłów, Torfowa, Wierzbowa, Wolnego, Pl. Wolności, Zagrodniki, Zamkowa.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka