SOBOTA: ŚWIĘTO ŚW. MARKA, EWANGELISTY #
CZYTANIA: 1 P 5,5b-14; Mk 16,15-20 (tom VI)
ROCZNICA URODZIN:: 1979 - ks. Tomasz Sakwerda; 1984 - ks. Rafał Mucha
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1989 † Szczepan Ogaza, Książenice
Imieniny Ks. Bp. Marka Szkudło

W dniu dzisiejszym (25 kwietnia) przypadają imieniny Księdza Biskupa Marka Szkudło.

Nocne Czuwanie w intencji maturzystów

„Jak wybierać, aby nie stracić” to hasło tegorocznego nocnego czuwania w intencji tegorocznych maturzystów i o nowe powołania, które rozpocznie się we franciszkańskiej bazylice w Katowicach Panewnikach w sobotę, 25 kwietnia br., o godz. 20.00.

Msza św. w intencji dwóch zaginionych górników z Kopalni „Wujek”

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odprawił we wtorek 21 kwietnia Eucharystię w intencji dwóch zaginionych górników z Kopalni „Wujek” Ruch Śląsk w Rudzie Śląskiej. Modlił się do Boga słowami psalmisty "Bądź dla nich skałą schronienia; warownią, która ocala".

I Mistrzostwa Księży Metropolii Górnośląskiej w Tenisie Ziemnym

Odbędą się w sobotę, 25 kwietnia br., na kortach K.S. Mostostal w Zabrzu. Początek rywalizacji o godz. 9.00.

Start Now. Dialog, pokój, jedność... zaczyna się ode mnie

Od 22 do 27 kwietnia 2015 r. realizowany będzie w Katowicach projekt artystyczno-edukacyjny dla młodzieży pt. „Start Now. Dialog, pokój, jedność… zaczyna się ode mnie”, z udziałem GEN VERDE: International performing arts group.

ul. Rybnickiego 2, 44-200 Rybnik
tel: 32 422 22 47; fax 32 422 22 47

www.rybnikmb.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz:  ks. Franciszek Radwański

Wikariusz:  ks. Krzysztof Horowski

Inni księża:
ks. Rafał Śpiewak, duszpasterz akademicki
ks. Krzysztof Muras, kapelan szpitalny

Dekanat:  Rybnik
Liczba parafian:  5500
Data odpustu:
 niedziela po 14 września,

piątek przed Niedzielą Palmową
Wieczna adoracja: 31.01.

Msze św. niedzielne:  7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.30, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:  pn.-czw. 7.00, 8.00, 18.00, pt. 7.00, 8.00, 16.30, sob. 8.00

Inne kościoły i kaplice:
 1. zabytkowy kościół Wniebowzięcia NMP, na Starym Cmentarzu, ul. Gliwicka 8 - kościół akademicki, Msze św. niedz. 11.00, 20.00;
 2. kaplica w Szpitalu Psychiatrycznym, ul. Gliwicka 33, Msze św. niedz. 8.45, 10.30;
 3. kaplica Najśw. Serca P. Jezusa w domu zakonnym Sióstr Wizytek, Msze św. niedz. 8.00, w tygodniu 7.00;
 4. kaplica pw. Św. Teresy Benedykty od Krzyża Edyty Stein w kampusie akademickim, Msze św. w tygodniu: pn.-pt. 7.30.

Domy zakonne: Siostry Wizytki, ul. Ks. Franciszka Brudnioka 3

Ulice: Ks. Franciszka Brudnioka, Cegielniana, Chrobrego, Chrószcza, Cmentarna, Gliwicka, Grottgera, Grzybowa, Hallera, Św. Jana , Janiego, Jankowicka, Jaskółcza, Klasztorna, Pl. Kopernika, Korczaka, Korfantego, Kościelna, Pl. Kościelny, Kotucza, Krótka, Kwiatowa, Larysza, Łony, 3 Maja, Mała, Miejska, Młyńska, Raciborska, Reja, Rudzka (część), Rynek, Rynkowa, Rzeczna, Sikorek, Ks. Siwca, Skłodowskiej, Sobieskiego, Szczygłów, Torfowa, Wierzbowa, Wolnego, Pl. Wolności, Zagrodniki, Zamkowa.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka