WTOREK: III Tydzień Wielkanocny
CZYTANIA: Dz 7,51-59; 8,1; J 6,30-35
ROCZNICA URODZIN:: 1978 - ks. Krzysztof Kajdan
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1929 † Józef Londzin, Cieszyn; 1991 † Alfred Sowa, Lisowice (Ruda Śląska); 2006 † Alfons Machura, Katowice - Dom św. Józefa (Chudów)
Start Now. Dialog, pokój, jedność... zaczyna się ode mnie

Od 22 do 27 kwietnia 2015 r. realizowany będzie w Katowicach projekt artystyczno-edukacyjny dla młodzieży pt. „Start Now. Dialog, pokój, jedność… zaczyna się ode mnie”, z udziałem GEN VERDE: International performing arts group.

Apel Metropolity Katowickiego o modlitwę

w związku z wypadkiem na Kopalni „Wujek” Ruch Śląsk w Rudzie Śląskiej.

Abp Skowrc na rozpoczęcie Ekumenicznego Tygodnia Biblijnego: Biblia jest Księgą życia

- Zebraliśmy się razem – my przynależący do różnych Kościołów chrześcijańskich, aby wspólnie czytać „pamiętniki apostolskie” -

Druga sesja plenarna II Synodu Archidiecezji Katowickiej

O propozycjach Komisji ds. Społecznych oraz Komisji ds. Posługi Charytatywnej mówiono w sobotę, 18 kwietnia, podczas drugiej sesji plenarnej II Synodu Archidiecezji Katowickiej.

Słowo Arcybiskupa Katowickiego na rozpoczęcie II sesji plenarnej II Synodu

"Nie ma przesady w stwierdzeniu, że podejmowanie przez Kościół spraw społecznych i dzieł charytatywnych, to sprawdzian autentycznej miłości i wiarygodności ewangelizacji."

ul. Zielona 1, 43-190 Mikołów
tel: 32 226 04 75

www.mikolow-reta.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz: ks. Stanisław Szeja

Dekanat:  Mikołów
Liczba parafian:  1850
Data odpustu: niedziela po 12 czerwca
Wieczna adoracja: 04.02.

Msze św. niedzielne:  8.00, 11.00, 16.00, 19.00 (zima), 20.00 (lato), sobota: 17.00
Msze św. w tygodniu:  pn.-śr. 8.00, czw.-pt.17.00

Inne kościoły i kaplice: kaplica Ducha Świętego przy kościele

Inne miejscowości: Goj, Reta

Ulice: Astrów, Bażancia, Brzozowa 10-132, Gliwicka 1-84, Irysów, Jasna 11-144, Konopnickiej, Kosów, Kuźnicka, Kwiatowa, Narcyzów, Przyjaźni, Reta, Różana, Skalna, Zielona.

1. Sylwetka
  2. Nauczanie