SOBOTA: Wspomnienie św. Jana Bosko, prezb.
CZYTANIA: Hbr 11,1-2.8-19; Mk 4,35-41
ROCZNICA URODZIN:: 1947 - ks. Stefan Sprot, 1957 - ks. Piotr Guzy
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1966 † Jan Grzonka, Golejów (Leśnica); 1984 † Franciszek Maroń, Brzęczkowice; 1990 † Wiesław Szewieczek, Zebrzydowice (Bytków)
Jubileuszowa Pielgrzymka Chorych

W dziękczynienie za 90 lat istnienia naszego lokalnego Kościoła wpisujemy kolejną inicjatywę duszpasterską: archidiecezjalną pielgrzymkę osób chorych, niepełnosprawnych, ich najbliższych oraz wszystkich chętnych do Lourdes.

Uświadamiajcie i głoście historie wywiezionych z Górnego Śląska!

W niedzielę, 25 stycznia br., o godz. 12.00  metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odprawił w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach Mszę św. w intencji ofiar Tragedii Górnośląskiej z roku 1945.

70. rocznica Tragedii Górnośląskiej

Kalendarium wydarzeń zorganizowanych dla uczczenia 70. rocznicy Tragedii Górnośląskiej przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.

Nabożeństwo ekumeniczne w kaplicy WŚSD

Nieszpory ekumeniczne 19 stycznia br. zgromadziły w Katowicach duchownych oraz wiernych różnych chrześcijańskich wyznań.

Te Deum Laudamus

Rocznica powstania diecezji jest okazją do dziękczynnego Te Deum. List pasterski na początek roku obchodów 90-lecia utworzenia archidiecezji katowickiej.

ul. Św. Jacka 6, 44-280 Rydułtowy
tel: 32 457 72 74

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.parafiaradoszowy.pl

Proboszcz:  ks. Roman Dobosiewicz

Wikariusz:   ks. Piotr Szwiec

Dekanat:  Niedobczyce
Liczba parafian:  4978
Data odpustu: niedziela po 17 sierpnia
Wieczna adoracja: 12.03.

Msze św. niedzielne:  7.00, 9.00, 11.00, 16.00, sobota: 18.00 (zima 17.00)
Msze św. w tygodniu:  7.00, 18.00 (XI-III 17.00)

Inne kościoły i kaplice: kaplica w Radoszowach Dolnych, Msze św.  niedz. 10.00.

Inne miejscowości: część Gaszowic, Niewiadomia i Rydułtów

Ulice: Batorego (część), Barwna (część), Broniewskiego, Dąbrowy, Frontowa, Św. Jacka, Kordeckiego, Krzywa (część), Krzywoustego, Mojżesza, Mruli, Narcyzowa, Niewiadomska (część), Niwki (część), Obywatelska (część), Pietrzkowicka, Polna, Raciborska (część), Racławicka (część), Radosna, Radoszowska (w Rydułtowach i Szczerbicach, część), Rozstajna, Semana, Sportowa (część), Staromiejska, Szafranka, Szczerbicka, Szybowa, Tuwima, Urbana, Wspólna, Żytnia.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka