NIEDZIELA PALMOWA: MĘKI PAŃSKIEJ
CZYTANIA: Iz 50,4-7; Flp 2,6-11; Mk 14,1-15,47 (Mk 15,1-39)
ROCZNICA URODZIN:: 1968 - ks. Damian Krosny; 1974 - ks. Marek Wideł
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1984 † Paweł Królik, Prężyna; 2006 † Stanisław Wrona, Zamarski; 2014 † Alojzy Borkowski, Kalety-Jędrysek
Abp Skworc do nauczycieli akademickich: Bądźcie świadkami Prawdy

- Czy nie można by zdefiniować nauki jako: zbioru pytań i odpowiedzi albo kumulacji ludzkiego doświadczenia?

Abp Skworc do samorządowców: Polska samorządem stoi

- Od radnych i pracowników samorządowych oczekuje się znacznie więcej niż tylko działania zgodnego z prawem

Katowice: Dzień skupienia dziennikarzy

„Media, ludzie mediów, potrzebują pewnego minimum prawdy i dobra, które nie podlega manipulacji”

Abp Skworc podczas Drogi Krzyżowej: Każdy krzyż jest ciężki!

Kilka tysięcy ludzi przeszło 27 marca br., ulicami Katowic podczas tradycyjnego nabożeństwa Drogi Krzyżowej, odbywającego się od wielu lat w piątek przed Niedzielą Palmową.

Bp Szkudło do nauczycieli: Chachar to też człowiek!

O „Chacharach”, Abrahamie i przymierzu zawartym między Bogiem a ludźmi, mówił 26 marca br. bp Marek Szkudło w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w  Katowicach, podczas dorocznego wielkopostnego dnia skupienia dla nauczycieli i pracowników oświaty.

ul. Św. Jacka 6, 44-280 Rydułtowy
tel: 32 457 72 74

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.parafiaradoszowy.pl

Proboszcz:  ks. Roman Dobosiewicz

Wikariusz:   ks. Piotr Szwiec

Dekanat:  Niedobczyce
Liczba parafian:  4978
Data odpustu: niedziela po 17 sierpnia
Wieczna adoracja: 12.03.

Msze św. niedzielne:  7.00, 9.00, 11.00, 16.00, sobota: 18.00 (zima 17.00)
Msze św. w tygodniu:  7.00, 18.00 (XI-III 17.00)

Inne kościoły i kaplice: kaplica w Radoszowach Dolnych, Msze św.  niedz. 10.00.

Inne miejscowości: część Gaszowic, Niewiadomia i Rydułtów

Ulice: Batorego (część), Barwna (część), Broniewskiego, Dąbrowy, Frontowa, Św. Jacka, Kordeckiego, Krzywa (część), Krzywoustego, Mojżesza, Mruli, Narcyzowa, Niewiadomska (część), Niwki (część), Obywatelska (część), Pietrzkowicka, Polna, Raciborska (część), Racławicka (część), Radosna, Radoszowska (w Rydułtowach i Szczerbicach, część), Rozstajna, Semana, Sportowa (część), Staromiejska, Szafranka, Szczerbicka, Szybowa, Tuwima, Urbana, Wspólna, Żytnia.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka