ŚRODA: ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW FILIPA I JAKUBA
CZYTANIA: 1 Kor 15,1-8; J 14,6-14 (tom VI)
ROCZNICA URODZIN:: 1934 - ks. Teofil Lenartowicz; 1941 - ks. Herbert Wójcik; 1959 - ks. Grzegorz Gwóźdź; 1968 - ks. Dariusz Borowiec; 1981 - ks. Szymon Kos
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1981 † Bronisław Nowak, 1993 † Józef Smandzich, 1998 † Alfred Grabiec, 2002 † Paweł Laby, 2013 † Józef Piekorz
Miłość. Wierność. Uczciwość. Warto je świętować.

Już po raz drugi w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny będziemy świętować w katowickiej katedrze Jubileusze Małżeńskie "Co Bóg złączył...".

Abp Skworc: Bądźcie tymi którzy tworzą wspólnotę pracy

- Bądźcie tymi, którzy tworzą wspólnotę pracy w miejscu pracy, bo w ten sposób niejako sprowadzacie na to miejsce pracy i na siebie Boże błogosławieństwo –

Modlitwa Jubileuszowa

Dziś, w święto Świętego Floriana - patrona Archidiecezji Katowickiej,pragniemy po raz pierwszy wznieść do Boga Modlitwę Jubileuszową,której tekst jest specjalnie dedykowany naszemu Kościołowi lokalnemu.

Gość czeka na zdjęcia z „majówek”

Przez cały maj przesyłać można fotografie zrobione przy kapliczkach lub przydrożnych krzyżach.

Lekcja uczciwości, honoru, patriotyzmu i politycznej kultury

- We własnym obowiązku odkryć cząstkę obowiązku ojczystego – apelował metropolita katowicki abp Wiktor Skworc 3 maja br.

ul. Św. Jacka 6, 44-280 Rydułtowy
tel: 32 457 72 74

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.parafiaradoszowy.pl

Proboszcz:  ks. Roman Dobosiewicz

Wikariusz:   ks. Piotr Szwiec

Dekanat:  Niedobczyce
Liczba parafian:  4978
Data odpustu: niedziela po 17 sierpnia
Wieczna adoracja: 12.03.

Msze św. niedzielne:  7.00, 9.00, 11.00, 16.00, sobota: 18.00 (zima 17.00)
Msze św. w tygodniu:  7.00, 18.00 (XI-III 17.00)

Inne kościoły i kaplice: kaplica w Radoszowach Dolnych, Msze św.  niedz. 10.00.

Inne miejscowości: część Gaszowic, Niewiadomia i Rydułtów

Ulice: Batorego (część), Barwna (część), Broniewskiego, Dąbrowy, Frontowa, Św. Jacka, Kordeckiego, Krzywa (część), Krzywoustego, Mojżesza, Mruli, Narcyzowa, Niewiadomska (część), Niwki (część), Obywatelska (część), Pietrzkowicka, Polna, Raciborska (część), Racławicka (część), Radosna, Radoszowska (w Rydułtowach i Szczerbicach, część), Rozstajna, Semana, Sportowa (część), Staromiejska, Szafranka, Szczerbicka, Szybowa, Tuwima, Urbana, Wspólna, Żytnia.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka