ŚRODA: Wspomnienie św. Bernarda, opata i dK
CZYTANIA: Ez 34,1-11; Mt 20,1-16a (Syr 15,1-6; J 17,20-26 - tom VI)
ROCZNICA ŚMIERCI: 1929 † Jerzy Włodarczyk, Kokoszyce
Nagroda „Lux ex Silesia” dla małżeństwa Malickich

Laureatami tegorocznej edycji Nagrody „Lux ex Silesia”, osoby, które w swej działalności ukazują wysokie wartości moralne i wnoszą trwały wkład w kulturę Górnego Śląska, zostali państwo Teresa i Eugeniusz Maliccy.

Osiemdziesiąt tysięcy kobiet na pielgrzymce

W niedzielę 17 sierpnia br. na piekarskim wzgórzu zgromadziło się blisko osiemdziesiąt tysięcy kobiet i dziewcząt, które przybyły do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej na swą coroczną pielgrzymkę.

Abp Krajewski w Piekarach Śl. o pokoju Chrystusowym w sercach.

Jak ten pokój się zdobywa, jak można go otrzymać? Co muszę zrobić, w jaki sposób żyć, by „pokój Chrystusowy rządził” moim sercem? – pytał arcybiskup Konrad Krajewski

Abp Skworc do kobiet: Miejcie zaufanie do miłości Kościoła

„Miejcie zaufanie do miłości Kościoła” – apelował metropolita katowicki do kobiet i dziewcząt, które w liczbie ok. 80. tys. zgromadziły się w niedzielę, 17 sierpnia br., w sanktuarium Maryi, Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach...

Obchody Wniebowzięcia NMP w Rudach

Metropolia Górnośląska obchody Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przeżywała w sanktuarium w Rudach Raciborskich przed obrazem Matki Bożej Pokornej.

ul. Św. Jacka 6, 44-280 Rydułtowy
tel: 32 457 72 74

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.parafiaradoszowy.pl

Proboszcz:  ks. Roman Dobosiewicz

Wikariusz:   ks. Piotr Szwiec

Dekanat:  Niedobczyce
Liczba parafian:  4978
Data odpustu: niedziela po 17 sierpnia
Wieczna adoracja: 12.03.

Msze św. niedzielne:  7.00, 9.00, 11.00, 16.00, sobota: 18.00 (zima 17.00)
Msze św. w tygodniu:  7.00, 18.00 (XI-III 17.00)

Inne kościoły i kaplice: kaplica w Radoszowach Dolnych, Msze św.  niedz. 10.00.

Inne miejscowości: część Gaszowic, Niewiadomia i Rydułtów

Ulice: Batorego (część), Barwna (część), Broniewskiego, Dąbrowy, Frontowa, Św. Jacka, Kordeckiego, Krzywa (część), Krzywoustego, Mojżesza, Mruli, Narcyzowa, Niewiadomska (część), Niwki (część), Obywatelska (część), Pietrzkowicka, Polna, Raciborska (część), Racławicka (część), Radosna, Radoszowska (w Rydułtowach i Szczerbicach, część), Rozstajna, Semana, Sportowa (część), Staromiejska, Szafranka, Szczerbicka, Szybowa, Tuwima, Urbana, Wspólna, Żytnia.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka