CZWARTEK: II Tydzień Wielkiego Postu
CZYTANIA: Jr 17,5-10; Łk 16,19-31
ROCZNICA URODZIN:: 1958 - ks. Józef Grygier; 1961 - ks. Marek Spyra; 1981 - ks. Krzysztof Jarczyk
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1946 † Jan Krucina, Kończyce Małe; 1983 † Jerzy Stefani, Lyski (Woźniki); 1987 † Jerzy Grala, Szopienice; 1990 † Jan Śleziona, Ornontowice; 2003 † Eugeniusz Marcisz, Zabrze (Gierałtowice)
Dzień otwarty w Seminarium Duchownym

W dniu 14 marca br. odbędzie się w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach Dzień otwarty, przeznaczony dla młodzieńców zainteresowanych realizacją powołania kapłańskiego.

Katowice: XXV Olimpiada Teologii Katolickiej

W czwartek 5. marca br. w gmachu Wydziału Teologicznego UŚ odbędzie się etap diecezjalny XXV Olimpiady Teologii Katolickiej,

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Nauk Stosowanych

Błogosławię tak naprawdę przyszłości, bo chcemy budować Śląsk nauki i nowych technologii

W rocznicę śmierci Sługi Bożego Księdza Blachnickiego

Ostatni dzień życia ks. Franciszka był podobny do innych, jakie przeżył w Carlsbergu. Rozpoczął go modlitwą, Eucharystią, potem były obowiązki, praca, odpowiedzi na listy.

Ks. Franciszek Blachnicki - osoba i nauczanie

W dniu dzisiejszym (27 lutego 2015 r.) przypada przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

ul. Św. Jacka 6, 44-280 Rydułtowy
tel: 32 457 72 74

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.parafiaradoszowy.pl

Proboszcz:  ks. Roman Dobosiewicz

Wikariusz:   ks. Piotr Szwiec

Dekanat:  Niedobczyce
Liczba parafian:  4978
Data odpustu: niedziela po 17 sierpnia
Wieczna adoracja: 12.03.

Msze św. niedzielne:  7.00, 9.00, 11.00, 16.00, sobota: 18.00 (zima 17.00)
Msze św. w tygodniu:  7.00, 18.00 (XI-III 17.00)

Inne kościoły i kaplice: kaplica w Radoszowach Dolnych, Msze św.  niedz. 10.00.

Inne miejscowości: część Gaszowic, Niewiadomia i Rydułtów

Ulice: Batorego (część), Barwna (część), Broniewskiego, Dąbrowy, Frontowa, Św. Jacka, Kordeckiego, Krzywa (część), Krzywoustego, Mojżesza, Mruli, Narcyzowa, Niewiadomska (część), Niwki (część), Obywatelska (część), Pietrzkowicka, Polna, Raciborska (część), Racławicka (część), Radosna, Radoszowska (w Rydułtowach i Szczerbicach, część), Rozstajna, Semana, Sportowa (część), Staromiejska, Szafranka, Szczerbicka, Szybowa, Tuwima, Urbana, Wspólna, Żytnia.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka