SOBOTA: II Tydzień Wielkanocny
CZYTANIA: Dz 6,1-7; J 6,16-21
ROCZNICA URODZIN:: 1960 - ks. Zygmunt Klim; 1985 - ks. Sławomir Tyburski
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1980 † Stanisław Chwila, Katowice; 1999 † Wilhelm Wrona, Niedobczyce (Chorzów)
Słowo Arcybiskupa Katowickiego na rozpoczęcie II sesji plenarnej II Synodu

"Nie ma przesady w stwierdzeniu, że podejmowanie przez Kościół spraw społecznych i dzieł charytatywnych, to sprawdzian autentycznej miłości i wiarygodności ewangelizacji."

26. rocznica śmierci bp. Herberta Bednorza

-"Księże, może byłem bardzo wymagający od wszystkich księży, jednak jeszcze więcej wymagałem od siebie, a wszystko co robiłem, robiłem z myślą o dobru Kościoła"

Ks. Bp Herbert Bednorz

Czwarty biskup diecezji katowickiej. W dniu dzisiejszym (12 kwietnia) przypada 26 rocznica jego śmierci. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Abp Skworc w Katowicach Panewnikach: Święcenia in aeternum, na wieczność

- Przez wezwanie Ducha Świętego, modlitwę i nałożenie apostolskich dłoni, zostaniecie posłani, aby iść i głosić Ewangelię wszelkiemu stworzeniu, aby stać się świadkami Zmartwychwstałego

Święto Caritas

- Naszym pierwszym charytatywnym działaniem powinno być otwarcie się na Jezusa –  zaapelował bp Marek Szkudło 11 kwietnia do uczestników Święta Caritas Archidiecezji Katowickiej,

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1, 43-200 Pszczyna
tel: 32 210 21 69; kom. 535 993 053

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.parafiapszczyna.pl/

Proboszcz: ks. Józef Marek

Wikariusze:
ks. Kazimierz Sobol
ks. Artur Stefański

Inni księża: ks. Jarosław Oleś - kapelan Szpitala Powiatowego w Pszczynie, opiekun duchowy Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie
                ks. Izydor Harazin

ks. Zygmunt Wiśniowski

Dekanat:  Pszczyna
Liczba parafian:  10500
Data odpustu: niedziela po 13 września
Wieczna adoracja: 13.10.

Msze św. niedzielne:  8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00, 20.30, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:  6.45, 8.00, 18.00

Inne kościoły i kaplice:
 1. kaplica Miłosierdzia Bożego w Szpitalu Powiatowym, Msze św. niedz. 7.00, 10.00, pn.,wt.,pt. 17.00, śr. 7.00, czw. 18.00, sob. 18.00;
.2. kaplica św. Jana Bosko w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich.

Inne miejscowości: Goczałkowice - Osiedle Wodociągowe

Ulice: Aleja I, Aleja II, Bp. Bednorza Herberta, Bielska od 2, Bp. Bogedaina (część), Brylantowa, Cieszyńska, Diamentowa, Dobrawy, Grzebłowiec, Gwiaździsta, Jagiełły, Jeziorna, Kazimierza Wielkiego, Kilińskiego, Korfantego, Kosmonautów, Kościuszki, Kryształowa, Krzywa, Księżycowa, Łokietka, Miła, Ogrodowa, Perłowa, Piękna, Platynowa, Przyjaźni, Radosna, Rubinowa, Serdeczna, Skłodowskiej, Sobieskiego, Srebrna, Stalowa, Sznelowiec, Uzdrowiskowa, Wesoła, Os. Wodociągowe, Zacisze, Zamenhofa, Zdrojowa 66-72, Ziemowita, Złota, Żelazna.

1. Sylwetka
  2. Nauczanie