PONIEDZIAŁEK: II Tydzień Wielkiego Postu
CZYTANIA: Dn 9,4b-10; Łk 6,36-38
ROCZNICA URODZIN:: 1949 - ks. Antoni Bubalik; 1978 - ks. Wojciech Grzesiak
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1945 † Teodor Makiela, Briey - Francja (Belsen - Bergen); 1962 † Karol Drzyzga, Rojca; 2002 † Roman Kempny, Katowice (Pielgrzymowice)
W rocznicę śmierci Sługi Bożego Księdza Blachnickiego

Ostatni dzień życia ks. Franciszka był podobny do innych, jakie przeżył w Carlsbergu. Rozpoczął go modlitwą, Eucharystią, potem były obowiązki, praca, odpowiedzi na listy.

Ks. Franciszek Blachnicki - osoba i nauczanie

W dniu dzisiejszym (27 lutego 2015 r.) przypada przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

Katowice: O beatyfikację ks. Blachnickiego

W piątek, 27 lutego br., przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

Województwo Śląskie włącza się w pomocy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży

Karta pielgrzyma, specjalne punkty informacyjne, zapewnienie bezpieczeństwa, uruchomienie specjalnych linii komunikacyjnych

Panie, Ty wiesz, że Cię kocham!

– Nie można zrozumieć ani tym bardziej przyjąć praktyk pokutnych bez odniesienia ich do Miłości, która bezinteresownie umierała dla naszego zbawienia

ul. Chorzowska 4, 41-605 Świętochłowice
tel: 32 245 61 14

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.wsercujezusa.pl

Proboszcz: ks. Marek Kotyczka

Wikariusze:

ks. Grzegorz Kwiecień
          ks. Joachim Ledwoń

Dekanat:  Świętochłowice
Liczba parafian:  9700
Data odpustu: niedziela przed uroczystością Najśw. Serca P. Jezusa
Wieczna adoracja: 07.05.

Msze św. niedzielne:  6.30, 8.30, 10.00, 11.30, 16.30, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:  8.00, 18.00

Inne kościoły i kaplice: kaplica w Szpitalu Powiatowym nr 2, Msze św. niedz. 7.30.

Inne miejscowości: Chorzów (część)

Ulice: Bytomska 44, 65-69, Chorzowska 2-46, Chropaczowska, Dylonga, Gołęszyców, Korfantego, Krasickiego, 3 Maja 118-158 i 153-197, Podhalańska, Pokoju, Powstańców, Ślężan, Tatrzańska, Uroczysko, Wiosenna, Wiślan, Zubrzyckiego.

Cmentarz: komunalny

1. Sylwetka