ŚRODA: Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dK
CZYTANIA: Hbr 10,11-18; Mk 4,1-20
ROCZNICA URODZIN:: 1942 - ks. Eryk Grochla, 1965 - ks. Wojciech Ignasiak, 1968 - ks. Mirosław Gierga, 1980 - ks. Bartłomiej Dylong, 1981 - ks. Tomasz Radkowski
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1955 † Henryk Kołodziej, Sucha Góra; 1962 † Franciszek Olma, Gostyń; 1975 † Stefan Kwieciński, Dąbrówka Mała; 2000 † Henryk Groborz, Rybnik; 2003 † Henryk Gardyjas, Fulda - Niemcy (Dziećkowice)
Jubileuszowa Pielgrzymka Chorych

W dziękczynienie za 90 lat istnienia naszego lokalnego Kościoła wpisujemy kolejną inicjatywę duszpasterską: archidiecezjalną pielgrzymkę osób chorych, niepełnosprawnych, ich najbliższych oraz wszystkich chętnych do Lourdes.

Uświadamiajcie i głoście historie wywiezionych z Górnego Śląska!

W niedzielę, 25 stycznia br., o godz. 12.00  metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odprawił w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach Mszę św. w intencji ofiar Tragedii Górnośląskiej z roku 1945.

70. rocznica Tragedii Górnośląskiej

Kalendarium wydarzeń zorganizowanych dla uczczenia 70. rocznicy Tragedii Górnośląskiej przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.

Nabożeństwo ekumeniczne w kaplicy WŚSD

Nieszpory ekumeniczne 19 stycznia br. zgromadziły w Katowicach duchownych oraz wiernych różnych chrześcijańskich wyznań.

Te Deum Laudamus

Rocznica powstania diecezji jest okazją do dziękczynnego Te Deum. List pasterski na początek roku obchodów 90-lecia utworzenia archidiecezji katowickiej.

ul. Panewnicka 76, 40-760 Katowice
tel: 32 252 68 70, 32 252 52 91 parafia i klasztor,  32 202 14 44 proboszcz

www.parafia.panewniki.pl

Proboszcz: o. Alan Rusek OFM, kustosz bazyliki i kalwarii

Wikariusze:
o. Medard Hajdus OFM
o. Magnus Kula OFM
o. Ignacy Winiarski OFM

Pozostali ojcowie:

o. Antonin Brząkalik, minister prowincjalny;
o. Dymitr Żeglin, wikariusz prowincjalny, ekonom Prowincji, prowincjalny moderator ewangelizacji misyjnej, promotor FUM;
o. Witosław Sztyk, definitor, prowincjalny sekretarz formacji i studiów, prowincjalny delegat ds. mniszek, rektor WSD;
o. Marcelin Pietryja, gwardian;
o. Bonawentura Krzemień, wikariusz domu, sekretarz prowincjalny;
o. Juliusz Rydlewski, stacjonariusz;
o. Wenanty Zubert, pracownik naukowy, wykładowca WSD OFM;
o. Marceli Mikołajczyk;
o. Mieczysław Wnękowicz, spowiednik;
o. Anatol Makosz;
o. Krzysztof Wajda, stacjonariusz;
o. Norbert Kubica, archiwista Prowincji;
o. Franciszek Skowronek, spowiednik;
o. Gerard Bula, kapelan szpitala PKP;
o. Ezdrasz Biesok, definitor, wykładowca WSD OFM;
o. Kleofas Gródek, prorektor WSD, pracownik naukowy;
o. Erazm Pluta;
o. Roger Więcław, stacjonariusz;
o. Syrach Janicki, prowincjalny moderator formacji ciągłej, kronikarz Prowincji, ojciec duchowny PDC i WSD, wykładowca WSD;
o. Filip Kahlert, definitor, magister profesów czasowych;
o. Miłosz Kaczmarczyk, duszpasterz akademicki;
o. Paweł Ostrzałek, kapelan GCZD;
o. Abraham Sobkowski, stacjonariusz;
o. Kapistran Gogola, kapelan CSK;
o. Maksymilian Brylowski; opiekun FZŚ
o. Remigiusz Langer, wicemagister profesów czasowych;
o. Andrzej Trzęsicki;
o. Tycjan Zgraja, ekonom;

Inni księża:

ks. Jacek BŁASZCZOK, rektor kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa
ks. Tadeusz CZAKAŃSKI, rekolekcjonista

ks. Jan GAJDA, z diecezji Augsburg

Inne kościoły i kaplice:
1. kościół Trzech Krzyży na Kalwarii (akademicki);
2. kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa w Domu Prowincjalnym Sióstr Służebniczek NMP, ul Panewnicka 63,
rektor: ks. Jacek Błaszczok, Msze św. niedz. 7.30, 9.00, 11.30, w tygodniu: pn., czw 6.30, pt. 18.00, sob. 8.00; www.kaplicapanewniki.wiara.pl;

3. kaplica w Domu Prowincjalnym Sióstr Służebniczek NMP;
4. kaplica Matki Bożej Fatimskiej w Domu Prowincjalnym, ul. Panewnicka 63;
5. kaplica w Domu im. św. Anny dla sióstr emerytek;
6. kaplica św. Józefa w domu zakonnym Sióstr Salwatorianek;
7. kaplica bł. Siostry Sancji w domu zakonnym Zakonu Braci Mniejszych;
8. kaplica św. Bonawentury w domu zakonnym Zakonu Braci Mniejszych;
9. kaplica w domu zakonnym Zakonu Braci Mniejszych;
10. kaplica Aniołów Stróżów w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka i Matki im. Jana Pawła II;
11. kaplica św. Antoniego w Centralnym Szpitalu Klinicznym, Msze św. niedz. 10.00, pn.-czw.,sob. 17.30, pt. 7.00;
12. kaplica bł. Edmunda Bojanowskiego w Szpitalu "Kolejowym", Msze św. niedz. 7.30, w tygodniu 18.00;
13. kaplica św. Damiana w Wyższym Seminarium Duchownym OFM

Domy zakonne:
1. Ojcowie Franciszkanie, ul. Panewnicka 76,
 Siostry Salwatorianki, ul. O. Karola Bika 6,
 Siostry Służebniczki NMP:
 - Dom Prowincjalny, ul. Panewnicka 63
 - Dom im. św. Anny, ul. Panewnicka 84.

Ulice: Bieszczadzka, O. Bika Karola, Braci Wieczorków, Bł.Bojanowskiego Edmunda, Ks. Bp.Bromboszcza Teofila, Bł. Bronisławy, Brygadzistów nieparzyste, Chodkiewicza, Cieszyńska, Emerytalna, Franciszkańska, Górzycka,  Gromadzka, Grunwaldzka, Grzesika Karola, Harcerska,Hadyny Stanisława,  Heweliusza Jana, Huculska, Jutrzenki, Kaszubska, Kazimierza Wielkiego, Kijowska, Kokociniec, Kombajnistów, Koreańska, Koszalińska 1-5 i 2-22, Krucza, Książęca, Ludowa, Łanowa, Majakowskiego, Mała, Małopolska, Mazowiecka, Mazurska, Medyków, Nad Strumieniem, Nizinna, Ogrodowa, Osiedle Książęce, Osiedle Świerkowe, Panewnicka nieparzyste do 201b, parzyste do 180, Piotrowicka nieparzyste wszystkie,parzyste od 38, Plocha, Poleska, Pomorska, Przodowników 82-130d, Radomska, Rogosza, Rybacka, Rzeczna, Sielska, Słupska nieparzyste, Smoleńska, Smolna, Stolarska, Strzałowa, Szadoka 17-27, Szafirowa, Szojdy, Śląska, Świdnicka 1-25 i 2-14, Twarda, Urocza, Ustrońska, Warmińska, Wczasowa, Pl. O. Widucha Justyna, Wietnamska, Wileńska, Wybickiego Józefa, Wyzwolenia, Zagrody, Zamiejska, Zielona, Zielonogórska 1-11 i 2-24, Związkowa, Żeromskiego.

1. Sylwetka
  2. Nauczanie