SOBOTA: ŚWIĘTO ŚW. MARKA, EWANGELISTY #
CZYTANIA: 1 P 5,5b-14; Mk 16,15-20 (tom VI)
ROCZNICA URODZIN:: 1979 - ks. Tomasz Sakwerda; 1984 - ks. Rafał Mucha
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1989 † Szczepan Ogaza, Książenice
Imieniny Ks. Bp. Marka Szkudło

W dniu dzisiejszym (25 kwietnia) przypadają imieniny Księdza Biskupa Marka Szkudło.

Nocne Czuwanie w intencji maturzystów

„Jak wybierać, aby nie stracić” to hasło tegorocznego nocnego czuwania w intencji tegorocznych maturzystów i o nowe powołania, które rozpocznie się we franciszkańskiej bazylice w Katowicach Panewnikach w sobotę, 25 kwietnia br., o godz. 20.00.

Msza św. w intencji dwóch zaginionych górników z Kopalni „Wujek”

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odprawił we wtorek 21 kwietnia Eucharystię w intencji dwóch zaginionych górników z Kopalni „Wujek” Ruch Śląsk w Rudzie Śląskiej. Modlił się do Boga słowami psalmisty "Bądź dla nich skałą schronienia; warownią, która ocala".

I Mistrzostwa Księży Metropolii Górnośląskiej w Tenisie Ziemnym

Odbędą się w sobotę, 25 kwietnia br., na kortach K.S. Mostostal w Zabrzu. Początek rywalizacji o godz. 9.00.

Start Now. Dialog, pokój, jedność... zaczyna się ode mnie

Od 22 do 27 kwietnia 2015 r. realizowany będzie w Katowicach projekt artystyczno-edukacyjny dla młodzieży pt. „Start Now. Dialog, pokój, jedność… zaczyna się ode mnie”, z udziałem GEN VERDE: International performing arts group.

Pl. Jana Pawła II nr 5, 41-709 Ruda Śląska
tel: 32 248 75 58

www.swpawel.rudasl.wiara.pl

Proboszcz: ks. Jan Janiczek

Wikariusze:
        ks. Piotr Gojny
        ks. Łukasz Jarek

Inni księża: ks. Bogdan Biela

Dekanat:  Ruda Śląska
Liczba parafian:  12000
Data odpustu: niedziela po 28 czerwca
Wieczna adoracja: stała całodzienna

Msze św. niedzielne:  6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 15.45 (I  niedz. m-ca), 18.00, 20.00 (VII-VIII), sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:  7.00, 8.00, 18.00 oraz czw. 16.30 szkolna

Ulice: Chorzowska, Czarnoleśna, Damrota, Dobrej Nadziei, Furgoła, Grochowska, Gwardii Ludowej, Gen. Hallera, Kolejowa, Kolista, Konstytucji, Kościuszki, Krasickiego, Łączna, Markowej, Mieszka I, Niedurnego, Objazdowa, Parkowa, Pl. Jana Pawła II, Planty Kowalskiego, Podgórze, Pokoju, Ratowników, Rudzka, Smolenia, Spółdzielcza, Szarotek, Ks. Szymały, Wojska Polskiego, Żelazna.

Cmentarz: komunalny

1. Sylwetka