CZWARTEK: II Tydzień Wielkiego Postu
CZYTANIA: Jr 17,5-10; Łk 16,19-31
ROCZNICA URODZIN:: 1958 - ks. Józef Grygier; 1961 - ks. Marek Spyra; 1981 - ks. Krzysztof Jarczyk
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1946 † Jan Krucina, Kończyce Małe; 1983 † Jerzy Stefani, Lyski (Woźniki); 1987 † Jerzy Grala, Szopienice; 1990 † Jan Śleziona, Ornontowice; 2003 † Eugeniusz Marcisz, Zabrze (Gierałtowice)
Dzień otwarty w Seminarium Duchownym

W dniu 14 marca br. odbędzie się w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach Dzień otwarty, przeznaczony dla młodzieńców zainteresowanych realizacją powołania kapłańskiego.

Katowice: XXV Olimpiada Teologii Katolickiej

W czwartek 5. marca br. w gmachu Wydziału Teologicznego UŚ odbędzie się etap diecezjalny XXV Olimpiady Teologii Katolickiej,

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Nauk Stosowanych

Błogosławię tak naprawdę przyszłości, bo chcemy budować Śląsk nauki i nowych technologii

W rocznicę śmierci Sługi Bożego Księdza Blachnickiego

Ostatni dzień życia ks. Franciszka był podobny do innych, jakie przeżył w Carlsbergu. Rozpoczął go modlitwą, Eucharystią, potem były obowiązki, praca, odpowiedzi na listy.

Ks. Franciszek Blachnicki - osoba i nauczanie

W dniu dzisiejszym (27 lutego 2015 r.) przypada przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

Pl. Jana Pawła II nr 5, 41-709 Ruda Śląska
tel: 32 248 75 58

www.swpawel.rudasl.wiara.pl

Proboszcz: ks. Jan Janiczek

Wikariusze:
        ks. Piotr Gojny
        ks. Łukasz Jarek

Inni księża: ks. Bogdan Biela

Dekanat:  Ruda Śląska
Liczba parafian:  12000
Data odpustu: niedziela po 28 czerwca
Wieczna adoracja: stała całodzienna

Msze św. niedzielne:  6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 15.45 (I  niedz. m-ca), 18.00, 20.00 (VII-VIII), sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:  7.00, 8.00, 18.00 oraz czw. 16.30 szkolna

Ulice: Chorzowska, Czarnoleśna, Damrota, Dobrej Nadziei, Furgoła, Grochowska, Gwardii Ludowej, Gen. Hallera, Kolejowa, Kolista, Konstytucji, Kościuszki, Krasickiego, Łączna, Markowej, Mieszka I, Niedurnego, Objazdowa, Parkowa, Pl. Jana Pawła II, Planty Kowalskiego, Podgórze, Pokoju, Ratowników, Rudzka, Smolenia, Spółdzielcza, Szarotek, Ks. Szymały, Wojska Polskiego, Żelazna.

Cmentarz: komunalny

1. Sylwetka