CZWARTEK: V Tydzień Okresu Wielkanocnego
CZYTANIA: Dz 15,7-21; J 15,9-11
ROCZNICA URODZIN:: 1955 - ks. Benedykt Zowada; 1969 - ks. Czesław Tomaszek; 1974 - ks. Krzysztof Konwerski; 1982 - ks. Michał Kałuziak
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1995 † Jan Szweda, Czechowice-Dziedzice
Miłość. Wierność. Uczciwość. Warto je świętować.

Już po raz drugi w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny będziemy świętować w katowickiej katedrze Jubileusze Małżeńskie "Co Bóg złączył...".

Abp Skworc: Bądźcie tymi którzy tworzą wspólnotę pracy

- Bądźcie tymi, którzy tworzą wspólnotę pracy w miejscu pracy, bo w ten sposób niejako sprowadzacie na to miejsce pracy i na siebie Boże błogosławieństwo –

Modlitwa Jubileuszowa

Dziś, w święto Świętego Floriana - patrona Archidiecezji Katowickiej,pragniemy po raz pierwszy wznieść do Boga Modlitwę Jubileuszową,której tekst jest specjalnie dedykowany naszemu Kościołowi lokalnemu.

Gość czeka na zdjęcia z „majówek”

Przez cały maj przesyłać można fotografie zrobione przy kapliczkach lub przydrożnych krzyżach.

Lekcja uczciwości, honoru, patriotyzmu i politycznej kultury

- We własnym obowiązku odkryć cząstkę obowiązku ojczystego – apelował metropolita katowicki abp Wiktor Skworc 3 maja br.

ul. Solskiego 2, 40-749 Katowice
tel: 32 255 61 95; proboszcz 519 546 473; wikariusze: 519 546 468, 519 546 469; fax 32 255 64 81

www.murcki.wiara.org.pl

Dekanat:  Katowice-Bogucice
Liczba parafian:  4950
Data odpustu: niedziela przed lub po uroczystości Najśw. Serca P. Jezusa
Wieczna adoracja: 02.08.

Msze św. niedzielne:  7.30, 9.30, 11.00, 16.00, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:  7.00 i 18.00; czw. 7.00 i 17.00

Proboszcz: ks. Paweł Szumilas

Wikariusz:  ks. Michał Kałuziak

Inne kościoły i kaplice:
1. kaplica w szpitalu, Msze św. niedz. 8.30 (oprócz VII-VIII), (VII-VIII - 19.30 w soboty);
2. kaplica św. Elżbiety w domu zakonnym Sióstr Elżbietanek;
3. kaplica św. Teresy od Dzieciątka Jezus na probostwie.

Domy zakonne: Siostry Elżbietanki, ul. Ćwiklińskiej 35

Ulice: Baczyńskiego K., Bielska, Ks. Bp. Bogedaina Bernarda, Bohdanowicza, Bożka A., Budryka, Cegielniana, Chroboka, Czeczotta, Ćwiklińskiej, Didura, Domeyki, Elsnera Józefa, Fałata Juliana, Fojkisa, Goetla, Kasprowicza J., Kołodzieja, Bł. O. Kubisty Stanisława, Langego O., Laskowskiego, Leśników, Lędzińska, Mastalerza, Mruczka R., Niemczyka R., Piernikarczyka, Samsonowicza, Scipio del Campo Michała, Sokołowskiego, Solskiego, Strzeleckiego, Szebesty Adama, Tartaczna, Tokarskiego, Wojtalewicza, Woszczerowicza, Zająca, Zubera.

Cmentarz: komunalne 2

1. Sylwetka