ŚRODA: Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz. i dK.
CZYTANIA: Hi 9,1-12.14-16; Łk 9,57-62 (Iz 66,10-14c; Mt 18,1-4 - tom VI)
ROCZNICA URODZIN: 1946 - ks. Wyciślik Antoni, 1951 - ks. Krzyżowski Marian, 1951 - ks. Nowak Czesław
ROCZNICA ŚMIERCI: 1945 † Jan Masny, Rogów (Bogucice)
Inauguracja roku akademickiego na Politechnice Śląskiej

"W poszukiwaniu prawdy" to tytuł wykładu inauguracyjnego, jaki metropolita katowicki abp Wiktor Skworc wygłosił na rozpoczęcie nowego roku akademickiego na Politechnice Śląskiej 1 października 2014 r w Gliwicach.

Inauguracja nowego roku formacyjnego w WŚSD

W poniedziałek 30 września br. miała miejsce inauguracja nowego roku formacyjnego w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym (WŚSD) w Katowicach.

Inauguracja roku akademickiego na Wydziale Teologicznym UŚ

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2014/2015 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się w piątek, 3 października br.

Zakończenie VIII. Festiwalu Twórczości Religijnej Fide et Amore

Doskonałym koncertem Immortal Bach Ensemble w Żorach zakończył się VIII. Festiwal Twórczości Religijnej Fide et Amore.

Przesłuchania kandydatów do Chóru Chłopięcego Archidiecezji Katowickiej

odbędą się we wtorek 30 września od godziny 17:30 w budynku Wydziału Teologicznego w Katowicach.

ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 2, 43-190 Mikołów
tel: 32 226 02 07

www.bazylikamikolow.pl

Proboszcz: ks. Mirosław Godziek

Wikariusze:
       ks.
Leszek Czernecki
       ks. Wojciech Iwanecki
         ks. Dariusz Grodoń

Inni księża: ks. Jan Brol, kapelan szpitalny i w Domu Generalnym Sióstr Boromeuszek
                ks. Jan Klyczka, rezydent, penitencjarz w bazylice św. Wojciecha
                ks. Sebastian Kreczmański, rezydent, katecheta stały, duszp. głuchoniemych

Dekanat:  Mikołów
Liczba parafian: 19000
Data odpustu: niedziela po 22 kwietnia
Wieczna adoracja: stała całodzienna

Msze św. niedzielne: 6.00, 7.30, 9.00, 10.00 (kościół MB Śnieżnej), 10.30, 12.00, 14.00, 17.30, 20.00, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu: 6.30, 8.00, 18.00

Inne kościoły i kaplice:
1. kościół Matki Bożej Śnieżnej, Msze św. niedz. 10.00 (IX-V);
2. kaplica w Domu Generalnym Sióstr Boromeuszek;
3. kaplica Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Szpitalu Powiatowym, ul. Waryńskiego.

Domy zakonne: Siostry Boromeuszki, Dom Generalny, ul. Okrzei 27

Ulice: Bp. Bandurskiego, Bema, Bluszcza, Boczna, Bolesława Śmiałego,
Braterska, Bromboszcza, Broniewskiego, Brzoskwiniowa, Cmentarna, Damrota, Dąbrowskiego, Dębowa, Długa, Dołowa, Działkowców, Filaretów, Gimnazjalna, Górnicza, Os. Grunwaldzkie, Gwarków, Janasa, Jaskrów, Jaśminów, Jaworowa, Jedności, Jodłowa, Kasztanowa, Katowicka, Płk. Kiełbasy, Klonowa, Os. Kochanowskiego, Koja Jana, Kolejowa, Kolonia Wojewódzka, Konstytucji 3 Maja, Kopaniny, Kopernika, Korczaka, Kowalska, Krakowska, Krawczyka, Krótka, Kwietna, Lipowa, Lompy, 1 Maja, Matejki, Miarki Karola, Młyńska, Modrzewiowa, Musioła Ludwika, Na Wzgórzu, Os. Norwida, Nowa, Nowy Świat, Okrzei, Orzechowa, Planty, Plebiscytowa, Podleska, Południowa, Poprzeczna, Powstańców, Prusa Konstantego, Przyjaciół, Pszczyńska, Rajcy, Rolnicza, Rybickiego, Rybnicka, Rynek, Sambora, Sądowa, Skłodowskiej, Skośna, Skotnica, Skrajna, Słoneczna, Os. Słowackiego, Stara Droga, Stawowa, Stroma, Strzechy, 27 Stycznia, Ks. Szafranka, Szarotek, Taborowa Kępa, Towarowa, Waryńskiego, Wąska, Wiejska, Wiosenna, Wiśniowa, Wodna, Wodociągowa, Wojaczka Rafała, Wronia, Wrzosowa, Wschodnia, Kard. Wyszyńskiego, Wyzwolenia, Żniwna, Żwirki i Wigury 1-24.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka