SOBOTA: XX Tydzień Zwykły
CZYTANIA: Ez 43,1-7a; Mt 23,1-12
ROCZNICA URODZIN: 1948 - ks. Zelder Jerzy; 1964 - ks. Długajczyk Marek; 1968 - ks. Kubat Andrzej
ROCZNICA ŚMIERCI: 1976 † Franciszek Kuboszek, Krzyżowice
Abp Skworc wzywa do modlitwy o pokój

Do wspólnej modlitwy o pokój zaprosił wszystkich diecezjan metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Nagroda „Lux ex Silesia” dla małżeństwa Malickich

Laureatami tegorocznej edycji Nagrody „Lux ex Silesia”, osoby, które w swej działalności ukazują wysokie wartości moralne i wnoszą trwały wkład w kulturę Górnego Śląska, zostali państwo Teresa i Eugeniusz Maliccy.

Osiemdziesiąt tysięcy kobiet na pielgrzymce

W niedzielę 17 sierpnia br. na piekarskim wzgórzu zgromadziło się blisko osiemdziesiąt tysięcy kobiet i dziewcząt, które przybyły do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej na swą coroczną pielgrzymkę.

Abp Krajewski w Piekarach Śl. o pokoju Chrystusowym w sercach.

Jak ten pokój się zdobywa, jak można go otrzymać? Co muszę zrobić, w jaki sposób żyć, by „pokój Chrystusowy rządził” moim sercem? – pytał arcybiskup Konrad Krajewski

Abp Skworc do kobiet: Miejcie zaufanie do miłości Kościoła

„Miejcie zaufanie do miłości Kościoła” – apelował metropolita katowicki do kobiet i dziewcząt, które w liczbie ok. 80. tys. zgromadziły się w niedzielę, 17 sierpnia br., w sanktuarium Maryi, Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach...

ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 2, 43-190 Mikołów
tel: 32 226 02 07

www.bazylikamikolow.pl

Proboszcz: ks. Mirosław Godziek

Wikariusze:
       ks.
Leszek Czernecki
       ks. Wojciech Iwanecki
         ks. Dariusz Grodoń

Inni księża: ks. Jan Brol, kapelan szpitalny i w Domu Generalnym Sióstr Boromeuszek
                ks. Jan Klyczka, rezydent, penitencjarz w bazylice św. Wojciecha
                ks. Sebastian Kreczmański, rezydent, katecheta stały, duszp. głuchoniemych

Dekanat:  Mikołów
Liczba parafian: 19000
Data odpustu: niedziela po 22 kwietnia
Wieczna adoracja: stała całodzienna

Msze św. niedzielne: 6.00, 7.30, 9.00, 10.00 (kościół MB Śnieżnej), 10.30, 12.00, 14.00, 17.30, 20.00, sobota: 17.30
Msze św. w tygodniu: 6.30, 8.00, 17.30

Inne kościoły i kaplice:
1. kościół Matki Bożej Śnieżnej, Msze św. niedz. 10.00 (IX-V);
2. kaplica w Domu Generalnym Sióstr Boromeuszek;
3. kaplica Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Szpitalu Powiatowym, ul. Waryńskiego.

Domy zakonne: Siostry Boromeuszki, Dom Generalny, ul. Okrzei 27

Ulice: Bp. Bandurskiego, Bema, Bluszcza, Boczna, Bolesława Śmiałego, Braterska, Bromboszcza, Broniewskiego, Brzoskwiniowa, Cmentarna, Damrota, Dąbrowskiego, Dębowa, Długa, Dołowa, Działkowców, Filaretów, Gimnazjalna, Górnicza, Os. Grunwaldzkie, Gwarków, Janasa, Jaskrów, Jaśminów, Jaworowa, Jedności, Jodłowa, Kasztanowa, Katowicka, Płk. Kiełbasy, Klonowa, Os. Kochanowskiego, Koja Jana, Kolejowa, Kolonia Wojewódzka, Konstytucji 3 Maja, Kopaniny, Kopernika, Korczaka, Kowalska, Krakowska, Krawczyka, Krótka, Kwietna, Lipowa, Lompy, 1 Maja, Matejki, Miarki Karola, Młyńska, Modrzewiowa, Musioła Ludwika, Na Wzgórzu, Os. Norwida, Nowa, Nowy Świat, Okrzei, Orzechowa, Osiedle Piłsudskiego Józefa, Planty, Plebiscytowa, Podleska, Południowa, Poprzeczna, Powstańców, Prusa Konstantego, Przyjaciół, Pszczyńska, Rajcy, Rolnicza, Rybickiego, Rybnicka, Rynek, Sambora, Sądowa, Skłodowskiej, Skośna, Skotnica, Skrajna, Słoneczna, Os. Słowackiego, Stara Droga, Stawowa, Stroma, Strzechy, 27 Stycznia, Ks. Szafranka, Szarotek, Taborowa Kępa, Towarowa, Waryńskiego, Wąska, Wiejska, Wiosenna, Wiśniowa, Wodna, Wodociągowa, Wojaczka Rafała, Wronia, Wrzosowa, Wschodnia, Kard. Wyszyńskiego, Wyzwolenia, Żniwna, Żwirki i Wigury 1-24.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka