CZWARTEK: Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezb.
CZYTANIA: Jr 18,1-6; Mt 13,47-53 (1 Kor 10,31-11,1; Łk 14,25-33 - tom VI)
ROCZNICA URODZIN: 1963 - ks. Nowak Ryszard
ROCZNICA ŚMIERCI: 1953 + Teofil Kocurek, Jaśkowice; 1993 + Leon Ligoń, Altstädten - Niemcy
69 Pielgrzymka z Rybnika na Jasną Górę

Zdrowie, rodzina, praca to najczęstsze intencje, w których idą pielgrzymi ze Śląska.

Dni formacyjne dziekanów archidiecezji katowickiej

Zaplanowanie duszpasterstwa na przyszły rok oraz podsumowanie wizyty „Ad limina Apostolorum” polskich biskupów, to główne tematy dni formacyjnych dziekanów i wicedziekanów archidiecezji katowickiej, które miały miejsce 27-30.07 w Brennej.

VIII Festiwal Twórczości Religijnej Fide et Amore

W piątek, 1 VIII 2014 o godz. 19.00 w kościele pod wezwaniem Bożego Miłosierdzia w Żorach odbędzie się inauguracja VIII. Festiwalu Twórczości Religijnej Fide et Amore.

69. Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę

W środę, 30 lipca br., z bazyliki św. Antoniego w Rybniku już po raz 69 wyruszy Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę, nazywana również Pielgrzymką Archidiecezji Katowickiej,

Tornister pełen Uśmiechów

Celem akcji „Tornister pełen Uśmiechów” jest zwiększanie szans edukacyjnych uczniów poprzez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie plecaków dla najuboższych uczniów w Archidiecezji Katowickiej.

ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 2, 43-190 Mikołów
tel: 32 226 02 07

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

www.bazylikamikolow.pl

Proboszcz: ks. Mirosław Godziek

Wikariusze:
       ks.
Leszek Czernecki
       ks. Wojciech Iwanecki
         ks. Dariusz Grodoń

Inni księża: ks. Jan Brol, kapelan szpitalny i w Domu Generalnym Sióstr Boromeuszek
                ks. Jan Klyczka, rezydent, penitencjarz w bazylice św. Wojciecha
                ks. Sebastian Kreczmański, rezydent, katecheta stały, duszp. głuchoniemych

Dekanat:  Mikołów
Liczba parafian: 19000
Data odpustu: niedziela po 22 kwietnia
Wieczna adoracja: stała całodzienna

Msze św. niedzielne: 6.00, 7.30, 9.00, 10.00 (kościół MB Śnieżnej), 10.30, 12.00, 14.00, 17.30, 20.00, sobota: 17.30
Msze św. w tygodniu: 6.30, 8.00, 17.30

Inne kościoły i kaplice:
1. kościół Matki Bożej Śnieżnej, Msze św. niedz. 10.00 (IX-V);
2. kaplica w Domu Generalnym Sióstr Boromeuszek;
3. kaplica Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Szpitalu Powiatowym, ul. Waryńskiego.

Domy zakonne: Siostry Boromeuszki, Dom Generalny, ul. Okrzei 27

Ulice: Bp. Bandurskiego, Bema, Bluszcza, Boczna, Bolesława Śmiałego, Braterska, Bromboszcza, Broniewskiego, Brzoskwiniowa, Cmentarna, Damrota, Dąbrowskiego, Dębowa, Długa, Dołowa, Działkowców, Filaretów, Gimnazjalna, Górnicza, Os. Grunwaldzkie, Gwarków, Janasa, Jaskrów, Jaśminów, Jaworowa, Jedności, Jodłowa, Kasztanowa, Katowicka, Płk. Kiełbasy, Klonowa, Os. Kochanowskiego, Koja Jana, Kolejowa, Kolonia Wojewódzka, Konstytucji 3 Maja, Kopaniny, Kopernika, Korczaka, Kowalska, Krakowska, Krawczyka, Krótka, Kwietna, Lipowa, Lompy, 1 Maja, Matejki, Miarki Karola, Młyńska, Modrzewiowa, Musioła Ludwika, Na Wzgórzu, Os. Norwida, Nowa, Nowy Świat, Okrzei, Orzechowa, Osiedle Piłsudskiego Józefa, Planty, Plebiscytowa, Podleska, Południowa, Poprzeczna, Powstańców, Prusa Konstantego, Przyjaciół, Pszczyńska, Rajcy, Rolnicza, Rybickiego, Rybnicka, Rynek, Sambora, Sądowa, Skłodowskiej, Skośna, Skotnica, Skrajna, Słoneczna, Os. Słowackiego, Stara Droga, Stawowa, Stroma, Strzechy, 27 Stycznia, Ks. Szafranka, Szarotek, Taborowa Kępa, Towarowa, Waryńskiego, Wąska, Wiejska, Wiosenna, Wiśniowa, Wodna, Wodociągowa, Wojaczka Rafała, Wronia, Wrzosowa, Wschodnia, Kard. Wyszyńskiego, Wyzwolenia, Żniwna, Żwirki i Wigury 1-24.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka