WIELKI: WTOREK
CZYTANIA: Iz 49,1-6; J 13,21-33.36-38
ROCZNICA ŚWIECEŃ:: rocznik 1983
ROCZNICA URODZIN:: 1939 - ks. Franciszek Lipa; 1955 - ks. Grzegorz Kotyczka; 1958 - ks. Marek Blinda; 1964 - ks. Andrzej Marek
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1981 † Alojzy Pyrsz, Kochłowice
Abp Skworc do młodych: Bądźcie strażnikami czystego serca

Przemarsz z palmami, Eucharystia, wspólne zdjęcie z napisem "Czekamy na ŚDM" i ciepły posiłek - tak młodzi archidiecezji katowickiej świętowali w Niedzielę Palmową XXX Światowy Dzień Młodzieży.

Abp Skworc do nauczycieli akademickich: Bądźcie świadkami Prawdy

- Czy nie można by zdefiniować nauki jako: zbioru pytań i odpowiedzi albo kumulacji ludzkiego doświadczenia?

Abp Skworc do samorządowców: Polska samorządem stoi

- Od radnych i pracowników samorządowych oczekuje się znacznie więcej niż tylko działania zgodnego z prawem

Katowice: Dzień skupienia dziennikarzy

„Media, ludzie mediów, potrzebują pewnego minimum prawdy i dobra, które nie podlega manipulacji”

Abp Skworc podczas Drogi Krzyżowej: Każdy krzyż jest ciężki!

Kilka tysięcy ludzi przeszło 27 marca br., ulicami Katowic podczas tradycyjnego nabożeństwa Drogi Krzyżowej, odbywającego się od wielu lat w piątek przed Niedzielą Palmową.

ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 2, 43-190 Mikołów
tel: 32 226 02 07

www.bazylikamikolow.pl

Proboszcz: ks. Mirosław Godziek

Wikariusze:
       ks.
Leszek Czernecki
       ks. Dariusz Grodoń
       ks. Wojciech Iwanecki

ks. Maciej Kuś

Inni księża: ks. Jan Brol, kapelan szpitalny i w Domu Generalnym Sióstr Boromeuszek
                ks. Jan Klyczka, rezydent, penitencjarz w bazylice św. Wojciecha
                ks. Sebastian Kreczmański, rezydent, katecheta stały, duszp. głuchoniemych

Dekanat:  Mikołów
Liczba parafian: 19000
Data odpustu: niedziela po 22 kwietnia
Wieczna adoracja: stała całodzienna

Msze św. niedzielne: 6.00, 7.30, 9.00, 10.00 (kościół MB Śnieżnej), 10.30, 12.00, 14.00, 17.30, 20.00, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu: 6.30, 8.00, 18.00

Inne kościoły i kaplice:
1. kościół Matki Bożej Śnieżnej, Msze św. niedz. 10.00 (IX-V);
2. kaplica w Domu Generalnym Sióstr Boromeuszek;
3. kaplica Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Szpitalu Powiatowym, ul. Waryńskiego.

Domy zakonne: Siostry Boromeuszki, Dom Generalny, ul. Okrzei 27

Ulice: Bp. Bandurskiego, Bema, Bluszcza, Boczna, Bolesława Śmiałego,
Braterska, Bromboszcza, Broniewskiego, Brzoskwiniowa, Cmentarna, Damrota, Dąbrowskiego, Dębowa, Długa, Dołowa, Działkowców, Filaretów, Gimnazjalna, Górnicza, Os. Grunwaldzkie, Gwarków, Janasa, Jaskrów, Jaśminów, Jaworowa, Jedności, Jodłowa, Kasztanowa, Katowicka, Płk. Kiełbasy, Klonowa, Os. Kochanowskiego, Koja Jana, Kolejowa, Kolonia Wojewódzka, Konstytucji 3 Maja, Kopaniny, Kopernika, Korczaka, Kowalska, Krakowska, Krawczyka, Krótka, Kwietna, Lipowa, Lompy, 1 Maja, Matejki, Miarki Karola, Młyńska, Modrzewiowa, Musioła Ludwika, Na Wzgórzu, Os. Norwida, Nowa, Nowy Świat, Okrzei, Orzechowa, Planty, Plebiscytowa, Podleska, Południowa, Poprzeczna, Powstańców, Prusa Konstantego, Przyjaciół, Pszczyńska, Rajcy, Rolnicza, Rybickiego, Rybnicka, Rynek, Sambora, Sądowa, Skłodowskiej, Skośna, Skotnica, Skrajna, Słoneczna, Os. Słowackiego, Stara Droga, Stawowa, Stroma, Strzechy, 27 Stycznia, Ks. Szafranka, Szarotek, Taborowa Kępa, Towarowa, Waryńskiego, Wąska, Wiejska, Wiosenna, Wiśniowa, Wodna, Wodociągowa, Wojaczka Rafała, Wronia, Wrzosowa, Wschodnia, Kard. Wyszyńskiego, Wyzwolenia, Żniwna, Żwirki i Wigury 1-24.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka