ŚRODA: ŚWIĘTO ŚW. KAZIMIERZA, KRÓLEWICZA
CZYTANIA: Syr 51,13-20 (Flp 3,8-14); J 15,9-17 (tom VI)
ROCZNICA URODZIN:: 1944 - ks. Józef Nowaczyk; 1944 - ks. Konrad Zubel; 1961 - ks. Emanuel Pietryga
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1926 † Ludwik Czardybon, Nowy Bytom; 2013 † Alojzy Kalyta, Katowice - Dom św. Józefa (Kryry)
Dzień otwarty w Seminarium Duchownym

W dniu 14 marca br. odbędzie się w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach Dzień otwarty, przeznaczony dla młodzieńców zainteresowanych realizacją powołania kapłańskiego.

Katowice: XXV Olimpiada Teologii Katolickiej

W czwartek 5. marca br. w gmachu Wydziału Teologicznego UŚ odbędzie się etap diecezjalny XXV Olimpiady Teologii Katolickiej,

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Nauk Stosowanych

Błogosławię tak naprawdę przyszłości, bo chcemy budować Śląsk nauki i nowych technologii

W rocznicę śmierci Sługi Bożego Księdza Blachnickiego

Ostatni dzień życia ks. Franciszka był podobny do innych, jakie przeżył w Carlsbergu. Rozpoczął go modlitwą, Eucharystią, potem były obowiązki, praca, odpowiedzi na listy.

Ks. Franciszek Blachnicki - osoba i nauczanie

W dniu dzisiejszym (27 lutego 2015 r.) przypada przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 2, 43-190 Mikołów
tel: 32 226 02 07

www.bazylikamikolow.pl

Proboszcz: ks. Mirosław Godziek

Wikariusze:
       ks.
Leszek Czernecki
       ks. Dariusz Grodoń
       ks. Wojciech Iwanecki

ks. Maciej Kuś

Inni księża: ks. Jan Brol, kapelan szpitalny i w Domu Generalnym Sióstr Boromeuszek
                ks. Jan Klyczka, rezydent, penitencjarz w bazylice św. Wojciecha
                ks. Sebastian Kreczmański, rezydent, katecheta stały, duszp. głuchoniemych

Dekanat:  Mikołów
Liczba parafian: 19000
Data odpustu: niedziela po 22 kwietnia
Wieczna adoracja: stała całodzienna

Msze św. niedzielne: 6.00, 7.30, 9.00, 10.00 (kościół MB Śnieżnej), 10.30, 12.00, 14.00, 17.30, 20.00, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu: 6.30, 8.00, 18.00

Inne kościoły i kaplice:
1. kościół Matki Bożej Śnieżnej, Msze św. niedz. 10.00 (IX-V);
2. kaplica w Domu Generalnym Sióstr Boromeuszek;
3. kaplica Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Szpitalu Powiatowym, ul. Waryńskiego.

Domy zakonne: Siostry Boromeuszki, Dom Generalny, ul. Okrzei 27

Ulice: Bp. Bandurskiego, Bema, Bluszcza, Boczna, Bolesława Śmiałego,
Braterska, Bromboszcza, Broniewskiego, Brzoskwiniowa, Cmentarna, Damrota, Dąbrowskiego, Dębowa, Długa, Dołowa, Działkowców, Filaretów, Gimnazjalna, Górnicza, Os. Grunwaldzkie, Gwarków, Janasa, Jaskrów, Jaśminów, Jaworowa, Jedności, Jodłowa, Kasztanowa, Katowicka, Płk. Kiełbasy, Klonowa, Os. Kochanowskiego, Koja Jana, Kolejowa, Kolonia Wojewódzka, Konstytucji 3 Maja, Kopaniny, Kopernika, Korczaka, Kowalska, Krakowska, Krawczyka, Krótka, Kwietna, Lipowa, Lompy, 1 Maja, Matejki, Miarki Karola, Młyńska, Modrzewiowa, Musioła Ludwika, Na Wzgórzu, Os. Norwida, Nowa, Nowy Świat, Okrzei, Orzechowa, Planty, Plebiscytowa, Podleska, Południowa, Poprzeczna, Powstańców, Prusa Konstantego, Przyjaciół, Pszczyńska, Rajcy, Rolnicza, Rybickiego, Rybnicka, Rynek, Sambora, Sądowa, Skłodowskiej, Skośna, Skotnica, Skrajna, Słoneczna, Os. Słowackiego, Stara Droga, Stawowa, Stroma, Strzechy, 27 Stycznia, Ks. Szafranka, Szarotek, Taborowa Kępa, Towarowa, Waryńskiego, Wąska, Wiejska, Wiosenna, Wiśniowa, Wodna, Wodociągowa, Wojaczka Rafała, Wronia, Wrzosowa, Wschodnia, Kard. Wyszyńskiego, Wyzwolenia, Żniwna, Żwirki i Wigury 1-24.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka