SOBOTA: XXIX Tydzień Zwykły
CZYTANIA: Ef 4,7-16; Łk 13,1-9
ROCZNICA URODZIN: 1934 - abp Damian Zimoń, 1988 - ks. Przemysław Malinowski
ROCZNICA ŚMIERCI: 1939 † Marcin Bąk, Lędziny; 1975 † Amand Morys, Miedźna (Pszów); 1986 † Franciszek Jerominek, Siemianowice Śląskie
Urodziny Ks. Abp. Seniora Damiana Zimonia

W sobotę 25 października Ksiądz Arcybiskup Senior Damian Zimoń obchodzi swoje 80 urodziny.

Pomoc ofiarom zawalonej kamienicy potrzebna od zaraz

W czwartek (23.10) kilka minut przed godz. 5.00 doszło do wybuchu w kamienicy mieszczącej się przy ul. Chopina w Katowicach.

Konferencja naukowa poświęcona ks. prof. Józefowi Krętoszowi

„Historia – teologia – tradycja” to tytuł konferencji naukowej, która odbyła się w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w czwartek, 23 października 2014 roku.

Dzień skupienia dla członków i konsultorów komisji synodalnych

Odbędzie się w sobotę, 25 października br., w gmachu Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Początek o godz. 11.30. W spotkaniu weźmie udział metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Konferencja naukowa poświęcona ks. prof. dr hab. Józefowi Krętoszowi

„Historia – teologia – tradycja” to tytuł konferencji naukowej, która odbędzie się w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w czwartek, 23 października 2014 roku.

ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 2, 43-190 Mikołów
tel: 32 226 02 07

www.bazylikamikolow.pl

Proboszcz: ks. Mirosław Godziek

Wikariusze:
       ks.
Leszek Czernecki
       ks. Wojciech Iwanecki
         ks. Dariusz Grodoń

Inni księża: ks. Jan Brol, kapelan szpitalny i w Domu Generalnym Sióstr Boromeuszek
                ks. Jan Klyczka, rezydent, penitencjarz w bazylice św. Wojciecha
                ks. Sebastian Kreczmański, rezydent, katecheta stały, duszp. głuchoniemych

Dekanat:  Mikołów
Liczba parafian: 19000
Data odpustu: niedziela po 22 kwietnia
Wieczna adoracja: stała całodzienna

Msze św. niedzielne: 6.00, 7.30, 9.00, 10.00 (kościół MB Śnieżnej), 10.30, 12.00, 14.00, 17.30, 20.00, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu: 6.30, 8.00, 18.00

Inne kościoły i kaplice:
1. kościół Matki Bożej Śnieżnej, Msze św. niedz. 10.00 (IX-V);
2. kaplica w Domu Generalnym Sióstr Boromeuszek;
3. kaplica Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Szpitalu Powiatowym, ul. Waryńskiego.

Domy zakonne: Siostry Boromeuszki, Dom Generalny, ul. Okrzei 27

Ulice: Bp. Bandurskiego, Bema, Bluszcza, Boczna, Bolesława Śmiałego,
Braterska, Bromboszcza, Broniewskiego, Brzoskwiniowa, Cmentarna, Damrota, Dąbrowskiego, Dębowa, Długa, Dołowa, Działkowców, Filaretów, Gimnazjalna, Górnicza, Os. Grunwaldzkie, Gwarków, Janasa, Jaskrów, Jaśminów, Jaworowa, Jedności, Jodłowa, Kasztanowa, Katowicka, Płk. Kiełbasy, Klonowa, Os. Kochanowskiego, Koja Jana, Kolejowa, Kolonia Wojewódzka, Konstytucji 3 Maja, Kopaniny, Kopernika, Korczaka, Kowalska, Krakowska, Krawczyka, Krótka, Kwietna, Lipowa, Lompy, 1 Maja, Matejki, Miarki Karola, Młyńska, Modrzewiowa, Musioła Ludwika, Na Wzgórzu, Os. Norwida, Nowa, Nowy Świat, Okrzei, Orzechowa, Planty, Plebiscytowa, Podleska, Południowa, Poprzeczna, Powstańców, Prusa Konstantego, Przyjaciół, Pszczyńska, Rajcy, Rolnicza, Rybickiego, Rybnicka, Rynek, Sambora, Sądowa, Skłodowskiej, Skośna, Skotnica, Skrajna, Słoneczna, Os. Słowackiego, Stara Droga, Stawowa, Stroma, Strzechy, 27 Stycznia, Ks. Szafranka, Szarotek, Taborowa Kępa, Towarowa, Waryńskiego, Wąska, Wiejska, Wiosenna, Wiśniowa, Wodna, Wodociągowa, Wojaczka Rafała, Wronia, Wrzosowa, Wschodnia, Kard. Wyszyńskiego, Wyzwolenia, Żniwna, Żwirki i Wigury 1-24.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka