PONIEDZIAŁEK: Wspomnienie św. Jana Kantego, prezb.
CZYTANIA: Ef 2,1-10; Łk 12,13-21 (Syr 3,30-4,10 /Jk 2,14-17/; Łk 6,27-38 - tom VI)
ROCZNICA URODZIN: 1948 - ks. Jaromin Marian, 1955 - ks. Adamski Romuald, 1976 - ks. Wala Cezariusz
ROCZNICA ŚMIERCI: 1962 † Franciszek Florek, Pawonków; 1980 † Wilhelm Kareta, Pierściec
Beatyfikacja ks. Blachnickiego coraz bliżej

16 października w Watykanie Komisja Teologów Kongregacji ds. Kanonizacyjnych jednomyślnie uznała heroiczność cnót Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Otwarcie Muzeum Powstań Śląskich

W Świętochłowicach działa już Muzeum Powstań Śląskich. W uroczystości otwarcia uczestniczyli przedstawiciele władz kościelnych oraz państwowych.

III Archidiecezjalna Pielgrzymka „Żywego Różańca”

Ponad 60 pocztów sztandarowych, a wraz z nimi kilka tysięcy przedstawicieli parafialnych wspólnot „Żywego Różańca” przybyło w sobotę, 18 października br., do katedry Chrystusa Króla w Katowicach.

Pielgrzymka pracowników Służby Zdrowia i ich rodzin

Pracownicy służby zdrowia i ich rodziny pielgrzymować będą do katedry Chrystusa Króla w Katowicach, 19 października br.

Megawidowisko „Exodus” - eksplozja wrażeń!

Tryskająca woda, manna z nieba, burzliwe morze wchłaniające Egipcjan, setki aktorów i tancerzy!

ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 2, 43-190 Mikołów
tel: 32 226 02 07

www.bazylikamikolow.pl

Proboszcz: ks. Mirosław Godziek

Wikariusze:
       ks.
Leszek Czernecki
       ks. Wojciech Iwanecki
         ks. Dariusz Grodoń

Inni księża: ks. Jan Brol, kapelan szpitalny i w Domu Generalnym Sióstr Boromeuszek
                ks. Jan Klyczka, rezydent, penitencjarz w bazylice św. Wojciecha
                ks. Sebastian Kreczmański, rezydent, katecheta stały, duszp. głuchoniemych

Dekanat:  Mikołów
Liczba parafian: 19000
Data odpustu: niedziela po 22 kwietnia
Wieczna adoracja: stała całodzienna

Msze św. niedzielne: 6.00, 7.30, 9.00, 10.00 (kościół MB Śnieżnej), 10.30, 12.00, 14.00, 17.30, 20.00, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu: 6.30, 8.00, 18.00

Inne kościoły i kaplice:
1. kościół Matki Bożej Śnieżnej, Msze św. niedz. 10.00 (IX-V);
2. kaplica w Domu Generalnym Sióstr Boromeuszek;
3. kaplica Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Szpitalu Powiatowym, ul. Waryńskiego.

Domy zakonne: Siostry Boromeuszki, Dom Generalny, ul. Okrzei 27

Ulice: Bp. Bandurskiego, Bema, Bluszcza, Boczna, Bolesława Śmiałego,
Braterska, Bromboszcza, Broniewskiego, Brzoskwiniowa, Cmentarna, Damrota, Dąbrowskiego, Dębowa, Długa, Dołowa, Działkowców, Filaretów, Gimnazjalna, Górnicza, Os. Grunwaldzkie, Gwarków, Janasa, Jaskrów, Jaśminów, Jaworowa, Jedności, Jodłowa, Kasztanowa, Katowicka, Płk. Kiełbasy, Klonowa, Os. Kochanowskiego, Koja Jana, Kolejowa, Kolonia Wojewódzka, Konstytucji 3 Maja, Kopaniny, Kopernika, Korczaka, Kowalska, Krakowska, Krawczyka, Krótka, Kwietna, Lipowa, Lompy, 1 Maja, Matejki, Miarki Karola, Młyńska, Modrzewiowa, Musioła Ludwika, Na Wzgórzu, Os. Norwida, Nowa, Nowy Świat, Okrzei, Orzechowa, Planty, Plebiscytowa, Podleska, Południowa, Poprzeczna, Powstańców, Prusa Konstantego, Przyjaciół, Pszczyńska, Rajcy, Rolnicza, Rybickiego, Rybnicka, Rynek, Sambora, Sądowa, Skłodowskiej, Skośna, Skotnica, Skrajna, Słoneczna, Os. Słowackiego, Stara Droga, Stawowa, Stroma, Strzechy, 27 Stycznia, Ks. Szafranka, Szarotek, Taborowa Kępa, Towarowa, Waryńskiego, Wąska, Wiejska, Wiosenna, Wiśniowa, Wodna, Wodociągowa, Wojaczka Rafała, Wronia, Wrzosowa, Wschodnia, Kard. Wyszyńskiego, Wyzwolenia, Żniwna, Żwirki i Wigury 1-24.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka