PONIEDZIAŁEK: II Tydzień Wielkiego Postu
CZYTANIA: Dn 9,4b-10; Łk 6,36-38
ROCZNICA URODZIN:: 1949 - ks. Antoni Bubalik; 1978 - ks. Wojciech Grzesiak
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1945 † Teodor Makiela, Briey - Francja (Belsen - Bergen); 1962 † Karol Drzyzga, Rojca; 2002 † Roman Kempny, Katowice (Pielgrzymowice)
W rocznicę śmierci Sługi Bożego Księdza Blachnickiego

Ostatni dzień życia ks. Franciszka był podobny do innych, jakie przeżył w Carlsbergu. Rozpoczął go modlitwą, Eucharystią, potem były obowiązki, praca, odpowiedzi na listy.

Ks. Franciszek Blachnicki - osoba i nauczanie

W dniu dzisiejszym (27 lutego 2015 r.) przypada przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

Katowice: O beatyfikację ks. Blachnickiego

W piątek, 27 lutego br., przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

Województwo Śląskie włącza się w pomocy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży

Karta pielgrzyma, specjalne punkty informacyjne, zapewnienie bezpieczeństwa, uruchomienie specjalnych linii komunikacyjnych

Panie, Ty wiesz, że Cię kocham!

– Nie można zrozumieć ani tym bardziej przyjąć praktyk pokutnych bez odniesienia ich do Miłości, która bezinteresownie umierała dla naszego zbawienia

ul. Wyzwolenia 134, 44-321 Marklowice
tel: /fax 32 455 03 93

www.parmar.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz: ks. Janusz Jojko

Wikariusz: ks. Czesław Tomaszek

Dekanat:  Wodzisław Śląski

Liczba parafian:  3658
Data odpustu: niedziela po 7 maja
Wieczna adoracja: 12.12.

Msze św. niedzielne:  7.00, 9.00, 11.00, 16.00, sobota: 17.00
Msze św. w tygodniu:  pn.-śr. 7.00, 7.30, czw.-sob. 7.00, 17.00

Ulice: Astrów, Boczna, Brzozowa, Cicha, Cmentarna, Działkowa, Dębowa, Długa, Fiołkowa, Gajowa, Goplany, Jabłoniowa, Jankowicka, Kanarkowa, Kilińskiego, os. Kolorowe, Krakusa,  Krótka, Kręta, Kwiatowa, Lipowa, Mroza, Nowa, Ogrodowa, Okrężna, Polna, Porzeczkowa, Prosta, Rolnicza, Rzemieślnicza, Spacerowa, Spokojna, Sportowa, Stawowa, Strażacka, Stroma, Szymanowskiego, Słoneczna, Świerkowa, Widokowa, Wiosny Ludów ( część), Wiśniowa, Wyzwolenia, Wąska, Tomasza Zana, Zgody.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka