SOBOTA: II Tydzień Wielkanocny
CZYTANIA: Dz 6,1-7; J 6,16-21
ROCZNICA URODZIN:: 1960 - ks. Zygmunt Klim; 1985 - ks. Sławomir Tyburski
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1980 † Stanisław Chwila, Katowice; 1999 † Wilhelm Wrona, Niedobczyce (Chorzów)
26. rocznica śmierci bp. Herberta Bednorza

-"Księże, może byłem bardzo wymagający od wszystkich księży, jednak jeszcze więcej wymagałem od siebie, a wszystko co robiłem, robiłem z myślą o dobru Kościoła"

Ks. Bp Herbert Bednorz

Czwarty biskup diecezji katowickiej. W dniu dzisiejszym (12 kwietnia) przypada 26 rocznica jego śmierci. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Abp Skworc w Katowicach Panewnikach: Święcenia in aeternum, na wieczność

- Przez wezwanie Ducha Świętego, modlitwę i nałożenie apostolskich dłoni, zostaniecie posłani, aby iść i głosić Ewangelię wszelkiemu stworzeniu, aby stać się świadkami Zmartwychwstałego

Święto Caritas

- Naszym pierwszym charytatywnym działaniem powinno być otwarcie się na Jezusa –  zaapelował bp Marek Szkudło 11 kwietnia do uczestników Święta Caritas Archidiecezji Katowickiej,

Katowice: Święto Caritas

Zgodnie z tradycją w sobotę poprzedzającą Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 11 kwietnia br., odbędzie się Święto Caritas Archidiecezji Katowickiej.

ul. Wyzwolenia 134, 44-321 Marklowice
tel: /fax 32 455 03 93

www.parmar.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz: ks. Janusz Jojko

Wikariusz: ks. Czesław Tomaszek

Dekanat:  Wodzisław Śląski

Liczba parafian:  3658
Data odpustu: niedziela po 7 maja
Wieczna adoracja: 12.12.

Msze św. niedzielne:  7.00, 9.00, 11.00, 16.00, sobota: 17.00
Msze św. w tygodniu:  pn.-śr. 7.00, 7.30, czw.-sob. 7.00, 17.00

Ulice: Astrów, Boczna, Brzozowa, Cicha, Cmentarna, Działkowa, Dębowa, Długa, Fiołkowa, Gajowa, Goplany, Jabłoniowa, Jankowicka, Kanarkowa, Kilińskiego, os. Kolorowe, Krakusa,  Krótka, Kręta, Kwiatowa, Lipowa, Mroza, Nowa, Ogrodowa, Okrężna, Polna, Porzeczkowa, Prosta, Rolnicza, Rzemieślnicza, Spacerowa, Spokojna, Sportowa, Stawowa, Strażacka, Stroma, Szymanowskiego, Słoneczna, Świerkowa, Widokowa, Wiosny Ludów ( część), Wiśniowa, Wyzwolenia, Wąska, Tomasza Zana, Zgody.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka