CZWARTEK: VII Tydzień Okresu Wielkanocnego
CZYTANIA: Dz 25,13-21; J 21,15-19
ROCZNICA URODZIN:: 1941 - ks. Wincenty Myszor, 1941 - ks. Józef Pawliczek, 1968 - ks. Andrzej Trzeciak
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1935 † Franciszek Krupkowski, Bogucice; 1942 † Stanisław Siarkowski TJ, WŚSD (Stara Wieś k. Brzozowa); 1971 † Jan Górka, Pielgrzymowice (Tarnowskie Góry)
Jubileusze Małżeńskie „Co Bóg złączył...”

Już po raz drugi w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny w niedzielę, 24 maja br., o godz. 12.00 w katowickiej katedrze Chrystusa Króla uroczyście świętowane będą Jubileusze Małżeńskie. Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Co Bóg złączył...”.

Katowice: Święcenia prezbiteratu

W sobotę, 23 maja br., w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach ośmiu diakonów, którzy przygotowywali się do kapłaństwa w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym, przyjmie z rąk metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca święcenia prezbiteratu. Liturgia święceń rozpocznie się o godz. 10.00.

Ponad pół miliona dla poszkodowanych z Nepalu

Ponad 553 tys. zł przekazała Caritas Archidiecezji Katowickiej na pomoc poszkodowanym trzęsieniem ziemi w Nepalu.

67. urodziny abp. Wiktora Skworca

Z okazji kolejnej rocznicy urodzin metropolity katowickiego abp Wiktora Skworca w czwartek, 21 maja, została odprawiona uroczysta Msza św. w archikatedrze Chrystusa Króla.

VIII Metropolitalne Święto Rodziny

Koncertem włoskiego dziecięcego chóru Mini Coro di Rovereto oraz znanej polskiej grupy TGD w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca zostanie zainaugurowane w sobotę, 23 maja br., VIII Metropolitalne Święto Rodziny. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00.

ul. Murckowska 147, 41-408 Mysłowice
tel: 32 222 39 32

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.parafialawki.c0.pl

Proboszcz: ks. Stanisław Achtelik

Dekanat:  Mysłowice
Liczba parafian:  890
Data odpustu: niedziela po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
Wieczna adoracja: 04.03.

Msze św. niedzielne:  9.30, 11.15, 15.30, sobota: 16.00
Msze św. w tygodniu:  17.00

Inne miejscowości: Krasowy (część)

Ulice: Kasprowicza, Krasowska, Makuszyńskiego, Murckowska, Plebiscytowa (część).

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka