ŚRODA: ŚWIĘTO ŚW. KAZIMIERZA, KRÓLEWICZA
CZYTANIA: Syr 51,13-20 (Flp 3,8-14); J 15,9-17 (tom VI)
ROCZNICA URODZIN:: 1944 - ks. Józef Nowaczyk; 1944 - ks. Konrad Zubel; 1961 - ks. Emanuel Pietryga
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1926 † Ludwik Czardybon, Nowy Bytom; 2013 † Alojzy Kalyta, Katowice - Dom św. Józefa (Kryry)
Dzień otwarty w Seminarium Duchownym

W dniu 14 marca br. odbędzie się w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach Dzień otwarty, przeznaczony dla młodzieńców zainteresowanych realizacją powołania kapłańskiego.

Katowice: XXV Olimpiada Teologii Katolickiej

W czwartek 5. marca br. w gmachu Wydziału Teologicznego UŚ odbędzie się etap diecezjalny XXV Olimpiady Teologii Katolickiej,

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Nauk Stosowanych

Błogosławię tak naprawdę przyszłości, bo chcemy budować Śląsk nauki i nowych technologii

W rocznicę śmierci Sługi Bożego Księdza Blachnickiego

Ostatni dzień życia ks. Franciszka był podobny do innych, jakie przeżył w Carlsbergu. Rozpoczął go modlitwą, Eucharystią, potem były obowiązki, praca, odpowiedzi na listy.

Ks. Franciszek Blachnicki - osoba i nauczanie

W dniu dzisiejszym (27 lutego 2015 r.) przypada przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

ul. Boya Żeleńskiego 34, 40-750 Katowice

tel: 32 202 81 23; fax 32 202 81 23 wew. 26

www.kostuchna.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz:    ks. Stanisław Reś

Wikariusze:
                  ks. Mariusz Dołęgowski

ks. Zbigniew Mizia

Inni księża:   ks. Stanisław Świerczyński

Dekanat:  Katowice-Piotrowice
Liczba parafian:  7400
Data odpustu: uroczystość Najświętszej Trójcy
Wieczna adoracja: 23.11.

Msze św. niedzielne: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu: 7.00, 8.00, 18.00 (czw. 17.00)

Ulice: Armii Krajowej, Boya-Żeleńskiego, Boznańskiej, Chęcińskiego, Czarnuszki, Czyżewskiego, Pl. Filaka, Fojcika, Hiacyntów, Hierowskiego, Jałowcowa, Jaronia, Jordan-Łowińskiej, Kalinowa, Kałuży, Klakusa, Koraszewskiego, Krupińskiego, Kściuczyka, Lepszego, Lniana, Łopianowa, Migdałowców, Musioła, Ogrodzińskiego, Pelargonii, Pierwiosnków, Porzeczkowa, Przebiśniegów, Rozmarynu, Sasanek, Sezamkowa, Skoczylasa, Smugowa, Solika, Sołtysia, Surówki, Szałwiowa, Szarych Szeregów,  Ks. Szramka, Truskawkowa, Tymiankowa, Urbana, Wantuły, Warsztatowa, Wieniawskiego, Wieżowa, Winorośli, Witkiewicza, Zabłockiego, Zachodnia, Zawilców, Żarnowcowa.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka