CZYTANIA: Dz 3,13-15.17-19; 1 J 2,1-5a; Łk 24,35-48
ROCZNICA ŚWIECEŃ:: roczniki 1973 i 1984
ROCZNICA URODZIN:: 1968 - ks. Zbigniew Pilecki; 1973 - ks. Grzegorz Hawel; 1987 - ks. Szymon Kocur
Druga sesja plenarna II Synodu Archidiecezji Katowickiej

O propozycjach Komisji ds. Społecznych oraz Komisji ds. Posługi Charytatywnej mówiono w sobotę, 18 kwietnia, podczas drugiej sesji plenarnej II Synodu Archidiecezji Katowickiej.

Słowo Arcybiskupa Katowickiego na rozpoczęcie II sesji plenarnej II Synodu

"Nie ma przesady w stwierdzeniu, że podejmowanie przez Kościół spraw społecznych i dzieł charytatywnych, to sprawdzian autentycznej miłości i wiarygodności ewangelizacji."

26. rocznica śmierci bp. Herberta Bednorza

-"Księże, może byłem bardzo wymagający od wszystkich księży, jednak jeszcze więcej wymagałem od siebie, a wszystko co robiłem, robiłem z myślą o dobru Kościoła"

Ks. Bp Herbert Bednorz

Czwarty biskup diecezji katowickiej. W dniu dzisiejszym (12 kwietnia) przypada 26 rocznica jego śmierci. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Abp Skworc w Katowicach Panewnikach: Święcenia in aeternum, na wieczność

- Przez wezwanie Ducha Świętego, modlitwę i nałożenie apostolskich dłoni, zostaniecie posłani, aby iść i głosić Ewangelię wszelkiemu stworzeniu, aby stać się świadkami Zmartwychwstałego

ul. Boya Żeleńskiego 34, 40-750 Katowice

tel: 32 202 81 23; fax 32 202 81 23 wew. 26

www.kostuchna.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz:    ks. Stanisław Reś

Wikariusze:
                  ks. Mariusz Dołęgowski

ks. Zbigniew Mizia

Inni księża:   ks. Stanisław Świerczyński

Dekanat:  Katowice-Piotrowice
Liczba parafian:  7400
Data odpustu: uroczystość Najświętszej Trójcy
Wieczna adoracja: 23.11.

Msze św. niedzielne: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu: 7.00, 8.00, 18.00 (czw. 17.00)

Ulice: Armii Krajowej, Boya-Żeleńskiego, Boznańskiej, Chęcińskiego, Czarnuszki, Czyżewskiego, Pl. Filaka, Fojcika, Hiacyntów, Hierowskiego, Jałowcowa, Jaronia, Jordan-Łowińskiej, Kalinowa, Kałuży, Klakusa, Koraszewskiego, Krupińskiego, Kściuczyka, Lepszego, Lniana, Łopianowa, Migdałowców, Musioła, Ogrodzińskiego, Pelargonii, Pierwiosnków, Porzeczkowa, Przebiśniegów, Rozmarynu, Sasanek, Sezamkowa, Skoczylasa, Smugowa, Solika, Sołtysia, Surówki, Szałwiowa, Szarych Szeregów,  Ks. Szramka, Truskawkowa, Tymiankowa, Urbana, Wantuły, Warsztatowa, Wieniawskiego, Wieżowa, Winorośli, Witkiewicza, Zabłockiego, Zachodnia, Zawilców, Żarnowcowa.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka