CZYTANIA: Dz 3,13-15.17-19; 1 J 2,1-5a; Łk 24,35-48
ROCZNICA ŚWIECEŃ:: roczniki 1973 i 1984
ROCZNICA URODZIN:: 1968 - ks. Zbigniew Pilecki; 1973 - ks. Grzegorz Hawel; 1987 - ks. Szymon Kocur
Druga sesja plenarna II Synodu Archidiecezji Katowickiej

O propozycjach Komisji ds. Społecznych oraz Komisji ds. Posługi Charytatywnej mówiono w sobotę, 18 kwietnia, podczas drugiej sesji plenarnej II Synodu Archidiecezji Katowickiej.

Słowo Arcybiskupa Katowickiego na rozpoczęcie II sesji plenarnej II Synodu

"Nie ma przesady w stwierdzeniu, że podejmowanie przez Kościół spraw społecznych i dzieł charytatywnych, to sprawdzian autentycznej miłości i wiarygodności ewangelizacji."

26. rocznica śmierci bp. Herberta Bednorza

-"Księże, może byłem bardzo wymagający od wszystkich księży, jednak jeszcze więcej wymagałem od siebie, a wszystko co robiłem, robiłem z myślą o dobru Kościoła"

Ks. Bp Herbert Bednorz

Czwarty biskup diecezji katowickiej. W dniu dzisiejszym (12 kwietnia) przypada 26 rocznica jego śmierci. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Abp Skworc w Katowicach Panewnikach: Święcenia in aeternum, na wieczność

- Przez wezwanie Ducha Świętego, modlitwę i nałożenie apostolskich dłoni, zostaniecie posłani, aby iść i głosić Ewangelię wszelkiemu stworzeniu, aby stać się świadkami Zmartwychwstałego

ul. Ks. Ludwika Tunkla 2, 41-707 Ruda Śląska
tel: 32 242 88 67; proboszcz 32 342 28 50; fax 32 243 38 51

www.kochlowice.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz: ks. Jerzy Lisczyk

Wikariusze:
       ks. Adam Brachaczek

ks. Paweł Pukowiec

Inni księża:
     ks. Marceli Cogiel, rezydent
     ks. Wojciech Grzywocz
     ks. Rafał Korbel
     ks. Józef Matysik
     ks. Władysław Wala, z diecezji bielsko-żywieckiej

Dekanat:  Kochłowice
Liczba parafian:  12700
Data odpustu: uroczystość Najświętszej Trójcy
Wieczna adoracja: stała całodzienna w kościele Matki Bożej z Lourdes

Msze św. niedzielne:  7.30, 9.00, 10.15 w sanktuarium MB z Lourdes, 10.30, 12.00, 16.30, 19.00;
chrzcielna
13.15 w ostatnią niedz. m-ca, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:  6.30, 7.00, 8.00, 18.00 (czw. 16.30)

Inne kościoły i kaplice:
 1. sanktuarium Matki Bożej z Lourdes, ul. Piłsudskiego,
Msze św. niedz. 10.15, sob. 16.00
oraz w I piątek m-ca o
19.15 dla młodych, II środa m-ca 12.00;
 2. kaplica w domu zakonnym Sióstr Boromeuszek, ul. Piłsudskiego 43;
 3. kaplica w domu zakonnym Sióstr Boromeuszek, ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej 3;
 4. kaplica Zmartwychwstania Pańskiego w "Parku Pamięci", ul. Krańcowa 5;
 5. kaplica św. Ojca Pio na probostwie.

Domy zakonne: Siostry Boromeuszki:
 - ul. Piłsudskiego 43,
 - ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej 3

Ulice: Aleja Dworcowa, Bałtycka, Barbary, Batorego, Bończyka, Bratnia, Borowików, Brzozowa, Cegielniana, Chełmońskiego, Chmielna, Ciasna, Cyprysowa, Długa, Do Dworca, Do Gródka, Dojazdowa, Dożynkowa, Drobna, Dunikowskiego, Aleja Dworcowa, Dzierżonia, Gaikowa, Gajowa, Grzybowa, Handlowa, Huculska, Jabłoniowa, Jacka, Jagiełły, Jago¬dowa, Jana, Jarzynowa,  Józefa, Kalinowa, Kamienna, Karolinki, Kasztanowa, Kaszubska, Klonowa, Kłosowa, Kochanowskiego, Kochłowicka, Kolejowa, Korfantego 3, Krakusa, Krakowska, Krańcowa, Ks. Ludwika Tunkla,  Ks. Stanisława Bisty, Letnia, Lipowa, Łąkowa, Łowiecka, Łukasiewicza, Łukowa, Malczewskiego, Malinowa, Maślaków, Mazowiecka, Młodzieżowa, Mrówcza, Oddziałów Młodzieży Powstańczej, Ondraszka, Opłotki, Opolska, Oświęcimska, Pieczarek, Piłsudskiego, Pomorska, Poranna, Poziomkowa Prusa Bolesława, Przemysłowa,  Radoszowska, Reja Mikołaja, Rogozińskiego, Rybna, Rydzów, Rzeczna, Sadowa, Siewna, Skwer bpa Wilhelma Pluty, Solna, Staffa, Strzelecka, Sudecka, Śląska, Średnia, Świętochłowicka, Tatrzańska, Tęczowa, Turskiego, Warmińska, Warsztatowa, Weteranów, Wirecka, Wrocławska, Wschodnia, Wyspiańskiego, Wyzwolenia 1-150, Ziemska, Zjednoczenia, Żurawia, Żymły.

Cmentarz: parafialne 2  „Park Pamięci" - komunalny

1. Sylwetka