CZWARTEK: I Tydzień Wielkiego Postu
CZYTANIA: Est (Wlg) 14,1.3-5.12-14; Mt 7,7-12
ROCZNICA URODZIN:: 1975 - ks. Grzegorz Krzykł 1979 - ks. Michał Wilk
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1948 † Antoni Gutsfeld, Wirek (Gostomia); 1964 † Paweł Dudek, Janów (Gross Reken - Niemcy); 2013 † Stanisław Garbocz, Żory
Katowice: O beatyfikację ks. Blachnickiego

W piątek, 27 lutego br., przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

Województwo Śląskie włącza się w pomocy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży

Karta pielgrzyma, specjalne punkty informacyjne, zapewnienie bezpieczeństwa, uruchomienie specjalnych linii komunikacyjnych

Wielkopostne dni skupienia dla śląskich księży

Tegoroczne wielkopostne dni skupienia dla Księży Archidiecezji Katowickiej odbędą się w trzech terminach:

Panie, Ty wiesz, że Cię kocham!

– Nie można zrozumieć ani tym bardziej przyjąć praktyk pokutnych bez odniesienia ich do Miłości, która bezinteresownie umierała dla naszego zbawienia

Jubileuszowa strona Archidiecezji Katowickiej

Przeżywając 90-tą rocznicę utworzenia (Archi)diecezji Katowickiej uruchamiamy stronę internetową, na której chcemy prezentować najważniejsze wydarzenia związane z Jubileuszem

ul. Ks. Ludwika Tunkla 2, 41-707 Ruda Śląska
tel: 32 242 88 67; proboszcz 32 342 28 50; fax 32 243 38 51

www.kochlowice.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz: ks. Jerzy Lisczyk

Wikariusze:
       ks. Adam Brachaczek

ks. Paweł Pukowiec

Inni księża:
     ks. Marceli Cogiel, rezydent
     ks. Wojciech Grzywocz
     ks. Rafał Korbel
     ks. Józef Matysik
     ks. Władysław Wala, z diecezji bielsko-żywieckiej

Dekanat:  Kochłowice
Liczba parafian:  12700
Data odpustu: uroczystość Najświętszej Trójcy
Wieczna adoracja: stała całodzienna w kościele Matki Bożej z Lourdes

Msze św. niedzielne:  7.30, 9.00, 10.15 w sanktuarium MB z Lourdes, 10.30, 12.00, 16.30, 19.00;
chrzcielna
13.15 w ostatnią niedz. m-ca, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:  6.30, 7.00, 8.00, 18.00 (czw. 16.30)

Inne kościoły i kaplice:
 1. sanktuarium Matki Bożej z Lourdes, ul. Piłsudskiego,
Msze św. niedz. 10.15, sob. 16.00
oraz w I piątek m-ca o
19.15 dla młodych, II środa m-ca 12.00;
 2. kaplica w domu zakonnym Sióstr Boromeuszek, ul. Piłsudskiego 43;
 3. kaplica w domu zakonnym Sióstr Boromeuszek, ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej 3;
 4. kaplica Zmartwychwstania Pańskiego w "Parku Pamięci", ul. Krańcowa 5;
 5. kaplica św. Ojca Pio na probostwie.

Domy zakonne: Siostry Boromeuszki:
 - ul. Piłsudskiego 43,
 - ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej 3

Ulice: Aleja Dworcowa, Bałtycka, Barbary, Batorego, Bończyka, Bratnia, Borowików, Brzozowa, Cegielniana, Chełmońskiego, Chmielna, Ciasna, Cyprysowa, Długa, Do Dworca, Do Gródka, Dojazdowa, Dożynkowa, Drobna, Dunikowskiego, Aleja Dworcowa, Dzierżonia, Gaikowa, Gajowa, Grzybowa, Handlowa, Huculska, Jabłoniowa, Jacka, Jagiełły, Jago¬dowa, Jana, Jarzynowa,  Józefa, Kalinowa, Kamienna, Karolinki, Kasztanowa, Kaszubska, Klonowa, Kłosowa, Kochanowskiego, Kochłowicka, Kolejowa, Korfantego 3, Krakusa, Krakowska, Krańcowa, Ks. Ludwika Tunkla,  Ks. Stanisława Bisty, Letnia, Lipowa, Łąkowa, Łowiecka, Łukasiewicza, Łukowa, Malczewskiego, Malinowa, Maślaków, Mazowiecka, Młodzieżowa, Mrówcza, Oddziałów Młodzieży Powstańczej, Ondraszka, Opłotki, Opolska, Oświęcimska, Pieczarek, Piłsudskiego, Pomorska, Poranna, Poziomkowa Prusa Bolesława, Przemysłowa,  Radoszowska, Reja Mikołaja, Rogozińskiego, Rybna, Rydzów, Rzeczna, Sadowa, Siewna, Skwer bpa Wilhelma Pluty, Solna, Staffa, Strzelecka, Sudecka, Śląska, Średnia, Świętochłowicka, Tatrzańska, Tęczowa, Turskiego, Warmińska, Warsztatowa, Weteranów, Wirecka, Wrocławska, Wschodnia, Wyspiańskiego, Wyzwolenia 1-150, Ziemska, Zjednoczenia, Żurawia, Żymły.

Cmentarz: parafialne 2  „Park Pamięci" - komunalny

1. Sylwetka