Dzisiaj
ŚRODA: XXXIV Tydzień Zwykły
CZYTANIA: Ap 15,1-4; Łk 21,12-19
ROCZNICA URODZIN: 1959 – ks. Jaromin Stanisław, 1964 – ks. Baron Adam, 1977 – ks. Żelazny Marcin
ROCZNICA ŚMIERCI: 1991 † Józef Weissman, WŚSD
Ponad 400 tys. zł na dach katedry w Sosnowcu

Ponad 400 tys. zł na dach katedry w Sosnowcu

Ponad 400 tysięcy złotych zebrali wierni archidiecezji katowickiej, by pomóc w odbudowie zniszczonej pożarem katedry w Sosnowcu.  

Bądźcie przywiązani do Chrystusa, Ewangelii i Kościoła!

Bądźcie przywiązani do Chrystusa, Ewangelii i Kościoła!

- Weźcie ten dar, to królewskie jabłko ze sobą i bądźcie przywiązani do Chrystusa, Ewangelii i Kościoła

Pielgrzymka śląskiej młodzieży do bł. Karoliny Kózkówny

Pielgrzymka śląskiej młodzieży do bł. Karoliny Kózkówny

Licząca tysiąc osób pielgrzymka śląskiej młodzieży odwiedziła w sobotę, 22 listopada br., sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie.

Ustanowienie animatorów ministranckich

Ustanowienie animatorów ministranckich

Już od samego rana krypta katedry Chrystusa Króla w Katowicach wypełniała się ministrantami, rodzinami oraz przyjaciółmi kandydatów na animatorów i animatorów ministranckich.

Katowice: Uroczystość Chrystusa Króla

Katowice: Uroczystość Chrystusa Króla

Najbliższa niedziela, 23 listopada, to Uroczystość Chrystusa Króla. W katowickiej katedrze i całej wspólnocie parafialnej wokół niej zgromadzonej to święto patronalne, czyli odpust.

 

ul. Ks. Ludwika Tunkla 2, 41-707 Ruda Śląska
tel: 32 242 88 67; proboszcz 32 342 28 50; fax 32 243 38 51

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.kochlowice.katowice.opoka.org.pl

 

Proboszcz: ks. Jerzy Lisczyk

Wikariusze:
       ks. Adam Brachaczek
      
ks. Paweł Pukowiec
      
       

Inni księża:
     ks. Marceli Cogiel, rezydent
     ks. Rafał Korbel
     ks. Józef Matysik
     ks. Władysław Wala, z diecezji bielsko-żywieckiej

 

Dekanat:  Kochłowice
Liczba parafian:  12700
Data odpustu: uroczystość Najświętszej Trójcy
Wieczna adoracja: stała całodzienna w kościele Matki Bożej z Lourdes

 

Msze św. niedzielne:  7.30, 9.00, 10.15 w sanktuarium MB z Lourdes, 10.30, 12.00, 16.30, 19.00;
chrzcielna
13.15 w ostatnią niedz. m-ca, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:  6.30, 7.00, 8.00, 18.00 (czw. 16.30)

 

Inne kościoły i kaplice:
 1. sanktuarium Matki Bożej z Lourdes, ul. Piłsudskiego,
Msze św. niedz. 10.15, sob. 16.00
oraz w I piątek m-ca o
19.15 dla młodych, II środa m-ca 12.00;
 2. kaplica w domu zakonnym Sióstr Boromeuszek, ul. Piłsudskiego 43;
 3. kaplica w domu zakonnym Sióstr Boromeuszek, ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej 3;
 4. kaplica Zmartwychwstania Pańskiego w "Parku Pamięci", ul. Krańcowa 5;
 5. kaplica św. Ojca Pio na probostwie.

 

Domy zakonne: Siostry Boromeuszki:
 - ul. Piłsudskiego 43,
 - ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej 3

  

Ulice: Bałtycka, Barbary, Batorego, ks. St. Bisty, Bończyka, Borowików, Bratnia, Brynowska, Brzozowa, Cegielniana, Chełmońskiego, Chmielna, Ciasna, Długa, Do Dworca, Do Gródka, Dojazdowa, Dożynkowa, Drobna, Dunikowskiego, Al. Dworcowa, Dzierżonia, Gaikowa, Gajowa, Grzybowa, Handlowa, Huculska, Jacka, Jagiełły, agodowa, Jana, Józefa, Kalinowa, Kamienna, Karolinki, Kasztanowa, Kaszubska, Klonowa, Kłosowa, Kochanowskiego, Kochłowicka, Kolejowa, Korfantego 3, Krakusa, Krakowska, Krańcowa, Lipowa, Łąkowa, Łowiecka, Łukasiewicza, Łukowa, Malczewskiego, Malinowa, Maślaków, Mazowiecka, Młodzieżowa, Mrówcza, Oddziałów Młodzieży Powstańczej, Ondraszka, Opłotki, Opolska, Oświęcimska, Piłsudskiego, Pomorska, Poranna, Prusa Bolesława, Przemysłowa, Radoszowska, Reja Mikołaja, Rogozińskiego, Rybna, Rydzów, Rzeczna, Sadowa, Siewna, Solna, Staffa, Strzelecka, Śląska, Średnia, Świętochłowicka, Tatrzańska, Tęczowa, Ks. Tunkla Ludwika, Turskiego, Warmińska, Warsztatowa, Weteranów, Wirecka, Wrocławska, Wschodnia, Wyspiańskiego, Wyzwolenia 1-150, Ziemska, Zjednoczenia, Żurawia, Żymły.

 

Cmentarz: parafialne 2  „Park Pamięci" - komunalny

Arcybiskup

  1. Sylwetka
  2. Nauczanie
  3. Kalendarium

next
prev

Proces Beatyfikacyjny

Światowe Dni Młodzieży

Kalendarz

poprzedni miesiąc Listopad 2014 >>
Pn Wt Śr Czw Pt So Ni
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

bsasi4radio em1jacek wiaraszlakiem  wt gosc