PONIEDZIAŁEK: II Tydzień Wielkiego Postu
CZYTANIA: Dn 9,4b-10; Łk 6,36-38
ROCZNICA URODZIN:: 1949 - ks. Antoni Bubalik; 1978 - ks. Wojciech Grzesiak
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1945 † Teodor Makiela, Briey - Francja (Belsen - Bergen); 1962 † Karol Drzyzga, Rojca; 2002 † Roman Kempny, Katowice (Pielgrzymowice)
W rocznicę śmierci Sługi Bożego Księdza Blachnickiego

Ostatni dzień życia ks. Franciszka był podobny do innych, jakie przeżył w Carlsbergu. Rozpoczął go modlitwą, Eucharystią, potem były obowiązki, praca, odpowiedzi na listy.

Ks. Franciszek Blachnicki - osoba i nauczanie

W dniu dzisiejszym (27 lutego 2015 r.) przypada przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

Katowice: O beatyfikację ks. Blachnickiego

W piątek, 27 lutego br., przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

Województwo Śląskie włącza się w pomocy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży

Karta pielgrzyma, specjalne punkty informacyjne, zapewnienie bezpieczeństwa, uruchomienie specjalnych linii komunikacyjnych

Panie, Ty wiesz, że Cię kocham!

– Nie można zrozumieć ani tym bardziej przyjąć praktyk pokutnych bez odniesienia ich do Miłości, która bezinteresownie umierała dla naszego zbawienia

ul. Pszczyńska 59, 44-240 Żory
tel: 32 724 11 92

www.kleszczow-parafia.pl

Proboszcz:  ks. Józef Dombek

Inni księża:  ks. Kazimierz Kopeć

Dekanat:  Żory
Liczba parafian:  994
Data odpustu: niedziela po 25 sierpnia
Wieczna adoracja: 01.02.

Msze św. niedzielne:  8.00, 10.30, 15.30, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:  pn. 8.00, wt.-pt. 18.00

Inne miejscowości: Baranowice (część)

Ulice: Chabrowa, Fiołkowa, Krokusowa, Lawendowa, 11 Listopada, Ogrodnicza, Paderewskiego, Poprzeczna, Pszczyńska, Radosna, Serdeczna, Urocza, Uroczysko, Ustronna, Wodna, Wyzwolenia, Zacisze, Zaułek, Złota.

1. Sylwetka
  2. Nauczanie