SOBOTA: VII Tydzień Okresu Wielkanocnego
CZYTANIA: Dz 28,16-20.30-31; J 21,20-25
ROCZNICA URODZIN:: 1954 - ks. Joachim Kloza, 1971 - ks. Witold Psurek
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1946 † Józef Balcarek, Szarlej (Ustroń)
Jubileusze Małżeńskie „Co Bóg złączył...”

Już po raz drugi w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny w niedzielę, 24 maja br., o godz. 12.00 w katowickiej katedrze Chrystusa Króla uroczyście świętowane będą Jubileusze Małżeńskie. Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Co Bóg złączył...”.

Katowice: Święcenia prezbiteratu

W sobotę, 23 maja br., w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach ośmiu diakonów, którzy przygotowywali się do kapłaństwa w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym, przyjmie z rąk metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca święcenia prezbiteratu. Liturgia święceń rozpocznie się o godz. 10.00.

Ponad pół miliona dla poszkodowanych z Nepalu

Ponad 553 tys. zł przekazała Caritas Archidiecezji Katowickiej na pomoc poszkodowanym trzęsieniem ziemi w Nepalu.

67. urodziny abp. Wiktora Skworca

Z okazji kolejnej rocznicy urodzin metropolity katowickiego abp Wiktora Skworca w czwartek, 21 maja, została odprawiona uroczysta Msza św. w archikatedrze Chrystusa Króla.

VIII Metropolitalne Święto Rodziny

Koncertem włoskiego dziecięcego chóru Mini Coro di Rovereto oraz znanej polskiej grupy TGD w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca zostanie zainaugurowane w sobotę, 23 maja br., VIII Metropolitalne Święto Rodziny. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00.

ul. Pszczyńska 59, 44-240 Żory
tel: 32 724 11 92

www.kleszczow-parafia.pl

Proboszcz:  ks. Józef Dombek

Inni księża:  ks. Kazimierz Kopeć

Dekanat:  Żory
Liczba parafian:  994
Data odpustu: niedziela po 25 sierpnia
Wieczna adoracja: 01.02.

Msze św. niedzielne:  8.00, 10.30, 15.30, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:  pn. 8.00, wt.-pt. 18.00

Inne miejscowości: Baranowice (część)

Ulice: Chabrowa, Fiołkowa, Krokusowa, Lawendowa, 11 Listopada, Ogrodnicza, Paderewskiego, Poprzeczna, Pszczyńska, Radosna, Serdeczna, Urocza, Uroczysko, Ustronna, Wodna, Wyzwolenia, Zacisze, Zaułek, Złota.

1. Sylwetka
  2. Nauczanie