PONIEDZIAŁEK: II Tydzień Wielkiego Postu
CZYTANIA: Dn 9,4b-10; Łk 6,36-38
ROCZNICA URODZIN:: 1949 - ks. Antoni Bubalik; 1978 - ks. Wojciech Grzesiak
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1945 † Teodor Makiela, Briey - Francja (Belsen - Bergen); 1962 † Karol Drzyzga, Rojca; 2002 † Roman Kempny, Katowice (Pielgrzymowice)
W rocznicę śmierci Sługi Bożego Księdza Blachnickiego

Ostatni dzień życia ks. Franciszka był podobny do innych, jakie przeżył w Carlsbergu. Rozpoczął go modlitwą, Eucharystią, potem były obowiązki, praca, odpowiedzi na listy.

Ks. Franciszek Blachnicki - osoba i nauczanie

W dniu dzisiejszym (27 lutego 2015 r.) przypada przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

Katowice: O beatyfikację ks. Blachnickiego

W piątek, 27 lutego br., przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

Województwo Śląskie włącza się w pomocy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży

Karta pielgrzyma, specjalne punkty informacyjne, zapewnienie bezpieczeństwa, uruchomienie specjalnych linii komunikacyjnych

Panie, Ty wiesz, że Cię kocham!

– Nie można zrozumieć ani tym bardziej przyjąć praktyk pokutnych bez odniesienia ich do Miłości, która bezinteresownie umierała dla naszego zbawienia

ul. Kalwaryjska 39, 44-370 Pszów
tel: 32 457 85 16; fax 32 453 05 19

www.kalwaria.pszowska.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz: ks. Bogusław Okienko

Dekanat:  Pszów
Liczba parafian:  970
Data odpustu: druga niedziela wielkanocna
Wieczna adoracja: 04.10.

Msze św. niedzielne:  8.00, 11.00, sobota: 17.00
Msze św. w tygodniu:  śr.,czw.,pt. 17.00, pn., wt. 8.00

Inne miejscowości: Rydułtowy (część), Pszów (część)

Ulice: Dobra, Długosza, Jesionowa, Kalwaryjska, Krzyżkowicka 95, 110-158, Kusocińskiego, Lipowa, Sikorskiego, Szyb Ignacy, Wodna.

1. Sylwetka
  2. Nauczanie