WIELKI: PONIEDZIAŁEK
CZYTANIA: Iz 42,1-7; J 12,1-11
ROCZNICA ŚWIECEŃ:: rocznik 1972
ROCZNICA URODZIN:: 1964 - ks. Waldemar Potrapeluk; 1966 - ks. Krystian Mrówka; 1979 - ks. Marcin Leszczyński
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1945 † Wilhelm Buchta, Marklowice
Abp Skworc do młodych: Bądźcie strażnikami czystego serca

Przemarsz z palmami, Eucharystia, wspólne zdjęcie z napisem "Czekamy na ŚDM" i ciepły posiłek - tak młodzi archidiecezji katowickiej świętowali w Niedzielę Palmową XXX Światowy Dzień Młodzieży.

Abp Skworc do nauczycieli akademickich: Bądźcie świadkami Prawdy

- Czy nie można by zdefiniować nauki jako: zbioru pytań i odpowiedzi albo kumulacji ludzkiego doświadczenia?

Abp Skworc do samorządowców: Polska samorządem stoi

- Od radnych i pracowników samorządowych oczekuje się znacznie więcej niż tylko działania zgodnego z prawem

Katowice: Dzień skupienia dziennikarzy

„Media, ludzie mediów, potrzebują pewnego minimum prawdy i dobra, które nie podlega manipulacji”

Abp Skworc podczas Drogi Krzyżowej: Każdy krzyż jest ciężki!

Kilka tysięcy ludzi przeszło 27 marca br., ulicami Katowic podczas tradycyjnego nabożeństwa Drogi Krzyżowej, odbywającego się od wielu lat w piątek przed Niedzielą Palmową.

ul. Kościelna 21, 41-943 Piekary Śląskie
tel: 32 287 24 50

www.jozefka.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz:   ks. Grzegorz Brzyszkowski

Wikariusze:  ks. Łukasz Ryguła
                    ks. Artur Więcek

Dekanat:  Piekary Śląskie
Liczba parafian:  8980
Data odpustu: niedziela po 30 kwietnia
Wieczna adoracja: 19.10.

Msze św. niedzielne:  6.30, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 17.00, sobota: 18.30
Msze św. w tygodniu:  7.00, 8.00, 18.30

Ulice: Gen. Andersa Władysława, Armii Krajowej, Astrów, Azalii, Bazaltowa, Bratków, Bursztynowa, Ks. Czempiela Józefa, Diamentowa, Fiołków, Gajowa, Goździków, Granitowa, Groszkowa, Gen. Hallera Józefa, Papieża Jana Pawła II (bez nr 44), Gen. Jankego Zygmunta, Kamienna, Gen. Kleeberga Franciszka, Konwaliowa, Kościelna, Liliowa, Maciejków, Gen. Maczka Stanisława, Makowa,  Mastalerza Stanisława, Mirtowa, Gen. Okulickiego Leopolda, Olimpijska, Perłowa, Polna, Roweckiego Stefana, Równoległa, Różana, Rubinowa, Słoneczna, Stawowa, Mjr. Sucharskiego Henryka, Szmaragdowa, Szparagowa,  Turkusowa, Ustronna, Ks. kpt. Waculika Gerarda, Wiosenna.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka