ŚRODA: Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dK
CZYTANIA: Hbr 10,11-18; Mk 4,1-20
ROCZNICA URODZIN:: 1942 - ks. Eryk Grochla, 1965 - ks. Wojciech Ignasiak, 1968 - ks. Mirosław Gierga, 1980 - ks. Bartłomiej Dylong, 1981 - ks. Tomasz Radkowski
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1955 † Henryk Kołodziej, Sucha Góra; 1962 † Franciszek Olma, Gostyń; 1975 † Stefan Kwieciński, Dąbrówka Mała; 2000 † Henryk Groborz, Rybnik; 2003 † Henryk Gardyjas, Fulda - Niemcy (Dziećkowice)
Jubileuszowa Pielgrzymka Chorych

W dziękczynienie za 90 lat istnienia naszego lokalnego Kościoła wpisujemy kolejną inicjatywę duszpasterską: archidiecezjalną pielgrzymkę osób chorych, niepełnosprawnych, ich najbliższych oraz wszystkich chętnych do Lourdes.

Uświadamiajcie i głoście historie wywiezionych z Górnego Śląska!

W niedzielę, 25 stycznia br., o godz. 12.00  metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odprawił w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach Mszę św. w intencji ofiar Tragedii Górnośląskiej z roku 1945.

70. rocznica Tragedii Górnośląskiej

Kalendarium wydarzeń zorganizowanych dla uczczenia 70. rocznicy Tragedii Górnośląskiej przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.

Nabożeństwo ekumeniczne w kaplicy WŚSD

Nieszpory ekumeniczne 19 stycznia br. zgromadziły w Katowicach duchownych oraz wiernych różnych chrześcijańskich wyznań.

Te Deum Laudamus

Rocznica powstania diecezji jest okazją do dziękczynnego Te Deum. List pasterski na początek roku obchodów 90-lecia utworzenia archidiecezji katowickiej.

ul. Kościelna 21, 41-943 Piekary Śląskie
tel: 32 287 24 50

www.jozefka.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz:   ks. Grzegorz Brzyszkowski

Wikariusze:  ks. Łukasz Ryguła
                    ks. Artur Więcek

Dekanat:  Piekary Śląskie
Liczba parafian:  8980
Data odpustu: niedziela po 30 kwietnia
Wieczna adoracja: 19.10.

Msze św. niedzielne:  6.30, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 17.00, sobota: 18.30
Msze św. w tygodniu:  7.00, 8.00, 18.30

Ulice: Gen. Andersa Władysława, Armii Krajowej, Astrów, Azalii, Bazaltowa, Bratków, Bursztynowa, Ks. Czempiela Józefa, Diamentowa, Fiołków, Gajowa, Goździków, Granitowa, Groszkowa, Gen. Hallera Józefa, Papieża Jana Pawła II (bez nr 44), Gen. Jankego Zygmunta, Kamienna, Gen. Kleeberga Franciszka, Konwaliowa, Kościelna, Liliowa, Maciejków, Gen. Maczka Stanisława, Makowa,  Mastalerza Stanisława, Mirtowa, Gen. Okulickiego Leopolda, Olimpijska, Perłowa, Polna, Roweckiego Stefana, Równoległa, Różana, Rubinowa, Słoneczna, Stawowa, Mjr. Sucharskiego Henryka, Szmaragdowa, Szparagowa,  Turkusowa, Ustronna, Ks. kpt. Waculika Gerarda, Wiosenna.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka