SOBOTA: II Tydzień Wielkanocny
CZYTANIA: Dz 6,1-7; J 6,16-21
ROCZNICA URODZIN:: 1960 - ks. Zygmunt Klim; 1985 - ks. Sławomir Tyburski
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1980 † Stanisław Chwila, Katowice; 1999 † Wilhelm Wrona, Niedobczyce (Chorzów)
Słowo Arcybiskupa Katowickiego na rozpoczęcie II sesji plenarnej II Synodu

"Nie ma przesady w stwierdzeniu, że podejmowanie przez Kościół spraw społecznych i dzieł charytatywnych, to sprawdzian autentycznej miłości i wiarygodności ewangelizacji."

26. rocznica śmierci bp. Herberta Bednorza

-"Księże, może byłem bardzo wymagający od wszystkich księży, jednak jeszcze więcej wymagałem od siebie, a wszystko co robiłem, robiłem z myślą o dobru Kościoła"

Ks. Bp Herbert Bednorz

Czwarty biskup diecezji katowickiej. W dniu dzisiejszym (12 kwietnia) przypada 26 rocznica jego śmierci. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Abp Skworc w Katowicach Panewnikach: Święcenia in aeternum, na wieczność

- Przez wezwanie Ducha Świętego, modlitwę i nałożenie apostolskich dłoni, zostaniecie posłani, aby iść i głosić Ewangelię wszelkiemu stworzeniu, aby stać się świadkami Zmartwychwstałego

Święto Caritas

- Naszym pierwszym charytatywnym działaniem powinno być otwarcie się na Jezusa –  zaapelował bp Marek Szkudło 11 kwietnia do uczestników Święta Caritas Archidiecezji Katowickiej,

ul. Kościelna 21, 41-943 Piekary Śląskie
tel: 32 287 24 50

www.jozefka.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz:   ks. Grzegorz Brzyszkowski

Wikariusze:  ks. Łukasz Ryguła
                    ks. Artur Więcek

Dekanat:  Piekary Śląskie
Liczba parafian:  8980
Data odpustu: niedziela po 30 kwietnia
Wieczna adoracja: 19.10.

Msze św. niedzielne:  6.30, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 17.00, sobota: 18.30
Msze św. w tygodniu:  7.00, 8.00, 18.30

Ulice: Gen. Andersa Władysława, Armii Krajowej, Astrów, Azalii, Bazaltowa, Bratków, Bursztynowa, Ks. Czempiela Józefa, Diamentowa, Fiołków, Gajowa, Goździków, Granitowa, Groszkowa, Gen. Hallera Józefa, Papieża Jana Pawła II (bez nr 44), Gen. Jankego Zygmunta, Kamienna, Gen. Kleeberga Franciszka, Konwaliowa, Kościelna, Liliowa, Maciejków, Gen. Maczka Stanisława, Makowa,  Mastalerza Stanisława, Mirtowa, Gen. Okulickiego Leopolda, Olimpijska, Perłowa, Polna, Roweckiego Stefana, Równoległa, Różana, Rubinowa, Słoneczna, Stawowa, Mjr. Sucharskiego Henryka, Szmaragdowa, Szparagowa,  Turkusowa, Ustronna, Ks. kpt. Waculika Gerarda, Wiosenna.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka