SOBOTA: I Tydzień Wielkiego Postu
CZYTANIA: Pwt 26,16-19; Mt 5, 43-48
ROCZNICA URODZIN:: 1952 - ks. Marek Szkudło; 1955 - ks. Mieczysław Kubista; 1975 - ks. Wojciech Surmiak
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1939 † Piotr Pawełczyk, Gostyń; 1949 † Antoni Plewnia, Paniowy; 1970 † Antoni Jochemczyk, Żory
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1984 † Oskar Thomas, Rybnik (Gołkowice) [zm. 29.02]
Ks. Franciszek Blachnicki - osoba i nauczanie

W dniu dzisiejszym (27 lutego 2015 r.) przypada przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

Katowice: O beatyfikację ks. Blachnickiego

W piątek, 27 lutego br., przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

Województwo Śląskie włącza się w pomocy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży

Karta pielgrzyma, specjalne punkty informacyjne, zapewnienie bezpieczeństwa, uruchomienie specjalnych linii komunikacyjnych

Panie, Ty wiesz, że Cię kocham!

– Nie można zrozumieć ani tym bardziej przyjąć praktyk pokutnych bez odniesienia ich do Miłości, która bezinteresownie umierała dla naszego zbawienia

Jubileuszowa strona Archidiecezji Katowickiej

Przeżywając 90-tą rocznicę utworzenia (Archi)diecezji Katowickiej uruchamiamy stronę internetową, na której chcemy prezentować najważniejsze wydarzenia związane z Jubileuszem

ul. Kościelna 21, 41-943 Piekary Śląskie
tel: 32 287 24 50

www.jozefka.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz:   ks. Grzegorz Brzyszkowski

Wikariusze:  ks. Łukasz Ryguła
                    ks. Artur Więcek

Dekanat:  Piekary Śląskie
Liczba parafian:  8980
Data odpustu: niedziela po 30 kwietnia
Wieczna adoracja: 19.10.

Msze św. niedzielne:  6.30, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 17.00, sobota: 18.30
Msze św. w tygodniu:  7.00, 8.00, 18.30

Ulice: Gen. Andersa Władysława, Armii Krajowej, Astrów, Azalii, Bazaltowa, Bratków, Bursztynowa, Ks. Czempiela Józefa, Diamentowa, Fiołków, Gajowa, Goździków, Granitowa, Groszkowa, Gen. Hallera Józefa, Papieża Jana Pawła II (bez nr 44), Gen. Jankego Zygmunta, Kamienna, Gen. Kleeberga Franciszka, Konwaliowa, Kościelna, Liliowa, Maciejków, Gen. Maczka Stanisława, Makowa,  Mastalerza Stanisława, Mirtowa, Gen. Okulickiego Leopolda, Olimpijska, Perłowa, Polna, Roweckiego Stefana, Równoległa, Różana, Rubinowa, Słoneczna, Stawowa, Mjr. Sucharskiego Henryka, Szmaragdowa, Szparagowa,  Turkusowa, Ustronna, Ks. kpt. Waculika Gerarda, Wiosenna.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka