CZWARTEK: III Tydzień Zwykły
CZYTANIA: Hbr 10,19-25; Mk 4,21-25
ROCZNICA URODZIN:: 1945 - ks. Józef Wojciech, 1964 - ks. Jarosław Międzybrodzki, 1984 - ks. Marek Leszczyna
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1933 † Jan Kandziora, Raszczyce; 1947 † Wiktor Eisenberg, Cieszyn; 2006 † Kazimierz Hurski, Jedłownik
Jubileuszowa Pielgrzymka Chorych

W dziękczynienie za 90 lat istnienia naszego lokalnego Kościoła wpisujemy kolejną inicjatywę duszpasterską: archidiecezjalną pielgrzymkę osób chorych, niepełnosprawnych, ich najbliższych oraz wszystkich chętnych do Lourdes.

Uświadamiajcie i głoście historie wywiezionych z Górnego Śląska!

W niedzielę, 25 stycznia br., o godz. 12.00  metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odprawił w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach Mszę św. w intencji ofiar Tragedii Górnośląskiej z roku 1945.

70. rocznica Tragedii Górnośląskiej

Kalendarium wydarzeń zorganizowanych dla uczczenia 70. rocznicy Tragedii Górnośląskiej przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.

Nabożeństwo ekumeniczne w kaplicy WŚSD

Nieszpory ekumeniczne 19 stycznia br. zgromadziły w Katowicach duchownych oraz wiernych różnych chrześcijańskich wyznań.

Te Deum Laudamus

Rocznica powstania diecezji jest okazją do dziękczynnego Te Deum. List pasterski na początek roku obchodów 90-lecia utworzenia archidiecezji katowickiej.

ul. Lewandowskiej 42a, 43-143 Lędziny
tel: 32 216 60 04

Proboszcz: ks. Marek Płaza

Wikariusze:
       ks. Mirosław Banaś
       ks. Rafał Procek

Inni księża: ks. Józef Przybyła, rezydent

Dekanat:  Lędziny
Liczba parafian:  6800
Data odpustu: uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata
Wieczna adoracja: 19.09.

Msze św. niedzielne:  6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 16.30, sobota: 17.30
Msze św. w tygodniu:  6.30, 17.30

Inne kościoły i kaplice: kaplica w domu zakonnym Sióstr Służebniczek NMP

Domy zakonne: Siostry Służebniczki NMP, ul. Lewandowskiej 42 b

Inne miejscowości: Ratusz, Smardzowice, Świnowy

Ulice: Ananasowa, Betonowa, Botaniczna, Pl. Chrobrego, Dębowa, Dobra, Działkowa, Ekonomiczna, Fredry, Gajowa, Grunwaldzka, Gwarków, Hołdunowska, Kilińskiego, Kopalniana, Kordiana, Kraszewskiego, Kwiatowa, 25-lecia, 30-lecia, Lewandowskiej, Ławecka, Mickiewicza, Miła, Murckowska, Oficerska, Ogrodowa, Owocowa, Palmowa, Podmiejska, Pogodna, Poziomkowa, Przodowników, Radosna, Ratusz, Reymonta, Różana,  Ruberga, Słoneczna, Słowackiego, Sosnowa, Spacerowa, Storczyków, Szewczyka, Traugutta, Tyszki, Ułańska, Wandy, Waryńskiego, Zacisze, Żeromskiego.

Cmentarz: parafialny (część)

1. Sylwetka