II NIEDZIELA: WIELKIEGO POSTU
CZYTANIA: Rdz 22,1-2.9-13.15-18; Rz 8,31b-34; Mk 9,2-10
ROCZNICA URODZIN:: 1986 - ks. Kazimierz Musioł
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1973 † Walenty Piaskowski, Bielszowice; 2009 † Jerzy Pawlik, Katowice
W rocznicę śmierci Sługi Bożego Księdza Blachnickiego

Ostatni dzień życia ks. Franciszka był podobny do innych, jakie przeżył w Carlsbergu. Rozpoczął go modlitwą, Eucharystią, potem były obowiązki, praca, odpowiedzi na listy.

Ks. Franciszek Blachnicki - osoba i nauczanie

W dniu dzisiejszym (27 lutego 2015 r.) przypada przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

Katowice: O beatyfikację ks. Blachnickiego

W piątek, 27 lutego br., przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

Województwo Śląskie włącza się w pomocy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży

Karta pielgrzyma, specjalne punkty informacyjne, zapewnienie bezpieczeństwa, uruchomienie specjalnych linii komunikacyjnych

Panie, Ty wiesz, że Cię kocham!

– Nie można zrozumieć ani tym bardziej przyjąć praktyk pokutnych bez odniesienia ich do Miłości, która bezinteresownie umierała dla naszego zbawienia

ul. Lewandowskiej 42a, 43-143 Lędziny
tel: 32 216 60 04

Proboszcz: ks. Marek Płaza

Wikariusze:
       ks. Mirosław Banaś
       ks. Rafał Procek

Inni księża: ks. Józef Przybyła, rezydent

Dekanat:  Lędziny
Liczba parafian:  6800
Data odpustu: uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata
Wieczna adoracja: 19.09.

Msze św. niedzielne:  6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 16.30, sobota: 17.30
Msze św. w tygodniu:  6.30, 17.30

Inne kościoły i kaplice: kaplica w domu zakonnym Sióstr Służebniczek NMP

Domy zakonne: Siostry Służebniczki NMP, ul. Lewandowskiej 42 b

Inne miejscowości: Ratusz, Smardzowice, Świnowy

Ulice: Ananasowa, Betonowa, Botaniczna, Pl. Chrobrego, Dębowa, Dobra, Działkowa, Ekonomiczna, Fredry, Gajowa, Grunwaldzka, Gwarków, Hołdunowska, Kilińskiego, Kopalniana, Kordiana, Kraszewskiego, Kwiatowa, 25-lecia, 30-lecia, Lewandowskiej, Ławecka, Mickiewicza, Miła, Murckowska, Oficerska, Ogrodowa, Owocowa, Palmowa, Podmiejska, Pogodna, Poziomkowa, Przodowników, Radosna, Ratusz, Reymonta, Różana,  Ruberga, Słoneczna, Słowackiego, Sosnowa, Spacerowa, Storczyków, Szewczyka, Traugutta, Tyszki, Ułańska, Wandy, Waryńskiego, Zacisze, Żeromskiego.

Cmentarz: parafialny (część)

1. Sylwetka