CZWARTEK: V Tydzień Okresu Wielkanocnego
CZYTANIA: Dz 15,7-21; J 15,9-11
ROCZNICA URODZIN:: 1955 - ks. Benedykt Zowada; 1969 - ks. Czesław Tomaszek; 1974 - ks. Krzysztof Konwerski; 1982 - ks. Michał Kałuziak
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1995 † Jan Szweda, Czechowice-Dziedzice
Archidiecezjalna pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i ich najbliższych do Lourdes

Od 10 do 16 maja br. trwać będzie wyjątkowa archidiecezjalna Pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych, ich rodzin i diecezjan do Lourdes. Jest ona wpisana w obchody 90-lecia diecezji katowickiej.

Miłość. Wierność. Uczciwość. Warto je świętować.

Już po raz drugi w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny będziemy świętować w katowickiej katedrze Jubileusze Małżeńskie "Co Bóg złączył...".

Abp Skworc: Bądźcie tymi którzy tworzą wspólnotę pracy

- Bądźcie tymi, którzy tworzą wspólnotę pracy w miejscu pracy, bo w ten sposób niejako sprowadzacie na to miejsce pracy i na siebie Boże błogosławieństwo –

Modlitwa Jubileuszowa

Dziś, w święto Świętego Floriana - patrona Archidiecezji Katowickiej,pragniemy po raz pierwszy wznieść do Boga Modlitwę Jubileuszową,której tekst jest specjalnie dedykowany naszemu Kościołowi lokalnemu.

Gość czeka na zdjęcia z „majówek”

Przez cały maj przesyłać można fotografie zrobione przy kapliczkach lub przydrożnych krzyżach.

ul. Lewandowskiej 42a, 43-143 Lędziny
tel: 32 216 60 04

Proboszcz: ks. Marek Płaza

Wikariusze:
       ks. Mirosław Banaś
       ks. Rafał Procek

Inni księża: ks. Józef Przybyła, rezydent

Dekanat:  Lędziny
Liczba parafian:  6800
Data odpustu: uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata
Wieczna adoracja: 19.09.

Msze św. niedzielne:  6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 16.30, sobota: 17.30
Msze św. w tygodniu:  6.30, 17.30

Inne kościoły i kaplice: kaplica w domu zakonnym Sióstr Służebniczek NMP

Domy zakonne: Siostry Służebniczki NMP, ul. Lewandowskiej 42 b

Inne miejscowości: Ratusz, Smardzowice, Świnowy

Ulice: Ananasowa, Betonowa, Botaniczna, Pl. Chrobrego, Dębowa, Dobra, Działkowa, Ekonomiczna, Fredry, Gajowa, Grunwaldzka, Gwarków, Hołdunowska, Kilińskiego, Kopalniana, Kordiana, Kraszewskiego, Kwiatowa, 25-lecia, 30-lecia, Lewandowskiej, Ławecka, Mickiewicza, Miła, Murckowska, Oficerska, Ogrodowa, Owocowa, Palmowa, Podmiejska, Pogodna, Poziomkowa, Przodowników, Radosna, Ratusz, Reymonta, Różana,  Ruberga, Słoneczna, Słowackiego, Sosnowa, Spacerowa, Storczyków, Szewczyka, Traugutta, Tyszki, Ułańska, Wandy, Waryńskiego, Zacisze, Żeromskiego.

Cmentarz: parafialny (część)

1. Sylwetka