PIĄTEK: XXIX Tydzień Zwykły
CZYTANIA: Ef 4,1-6; Łk 12,54-59
ROCZNICA ŚMIERCI: 1977 † Alojzy Siemienik, Katowice; 1983 † Jan Prus, Wisła Wielka; 1998 † Antoni Basztoń, Simoradz; 2002 † Antoni Pieczka, Lędziny
Dzień skupienia dla członków i konsultorów komisji synodalnych

Odbędzie się w sobotę, 25 października br., w gmachu Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Początek o godz. 11.30. W spotkaniu weźmie udział metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Konferencja naukowa poświęcona ks. prof. dr hab. Józefowi Krętoszowi

„Historia – teologia – tradycja” to tytuł konferencji naukowej, która odbędzie się w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w czwartek, 23 października 2014 roku.

II Archidiecezjalna Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia

W niedzielne popołudnie, katedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbyła się diecezjalna pielgrzymka Służby Zdrowia.

Beatyfikacja ks. Blachnickiego coraz bliżej

16 października w Watykanie Komisja Teologów Kongregacji ds. Kanonizacyjnych jednomyślnie uznała heroiczność cnót Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Otwarcie Muzeum Powstań Śląskich

W Świętochłowicach działa już Muzeum Powstań Śląskich. W uroczystości otwarcia uczestniczyli przedstawiciele władz kościelnych oraz państwowych.

ul. Lewandowskiej 42a, 43-143 Lędziny
tel: 32 216 60 04

Proboszcz: ks. Marek Płaza

Wikariusze:
       ks. Mirosław Banaś
       ks. Rafał Procek

Inni księża: ks. Józef Przybyła, rezydent

Dekanat:  Lędziny
Liczba parafian:  6800
Data odpustu: uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata
Wieczna adoracja: 19.09.

Msze św. niedzielne:  6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 16.30, sobota: 17.30
Msze św. w tygodniu:  6.30, 17.30

Inne kościoły i kaplice: kaplica w domu zakonnym Sióstr Służebniczek NMP

Domy zakonne: Siostry Służebniczki NMP, ul. Lewandowskiej 42 b

Inne miejscowości: Ratusz, Smardzowice, Świnowy

Ulice: Ananasowa, Betonowa, Botaniczna, Pl. Chrobrego, Dębowa, Dobra, Działkowa, Ekonomiczna, Fredry, Gajowa, Grunwaldzka, Gwarków, Hołdunowska, Kilińskiego, Kopalniana, Kordiana, Kraszewskiego, Kwiatowa, 25-lecia, 30-lecia, Lewandowskiej, Ławecka, Mickiewicza, Miła, Murckowska, Oficerska, Ogrodowa, Owocowa, Palmowa, Podmiejska, Pogodna, Poziomkowa, Przodowników, Radosna, Ratusz, Reymonta, Różana,  Ruberga, Słoneczna, Słowackiego, Sosnowa, Spacerowa, Storczyków, Szewczyka, Traugutta, Tyszki, Ułańska, Wandy, Waryńskiego, Zacisze, Żeromskiego.

Cmentarz: parafialny (część)

1. Sylwetka