SOBOTA: II Tydzień Wielkanocny
CZYTANIA: Dz 6,1-7; J 6,16-21
ROCZNICA URODZIN:: 1960 - ks. Zygmunt Klim; 1985 - ks. Sławomir Tyburski
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1980 † Stanisław Chwila, Katowice; 1999 † Wilhelm Wrona, Niedobczyce (Chorzów)
26. rocznica śmierci bp. Herberta Bednorza

-"Księże, może byłem bardzo wymagający od wszystkich księży, jednak jeszcze więcej wymagałem od siebie, a wszystko co robiłem, robiłem z myślą o dobru Kościoła"

Ks. Bp Herbert Bednorz

Czwarty biskup diecezji katowickiej. W dniu dzisiejszym (12 kwietnia) przypada 26 rocznica jego śmierci. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Abp Skworc w Katowicach Panewnikach: Święcenia in aeternum, na wieczność

- Przez wezwanie Ducha Świętego, modlitwę i nałożenie apostolskich dłoni, zostaniecie posłani, aby iść i głosić Ewangelię wszelkiemu stworzeniu, aby stać się świadkami Zmartwychwstałego

Święto Caritas

- Naszym pierwszym charytatywnym działaniem powinno być otwarcie się na Jezusa –  zaapelował bp Marek Szkudło 11 kwietnia do uczestników Święta Caritas Archidiecezji Katowickiej,

Katowice: Święto Caritas

Zgodnie z tradycją w sobotę poprzedzającą Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 11 kwietnia br., odbędzie się Święto Caritas Archidiecezji Katowickiej.

ul. Karola Goduli 22, 41-703 Ruda Śląska
tel: 32 248 13 85

www.jch-godula.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz: ks. Jarosław Międzybrodzki

Wikariusz: ks. Andrzej Ledwin

Inni księża: ks. Mariusz Dronszczyk, rezydent, rektor kaplicy św. Katarzyny Alekasandryjskiej w Chebziu
                ks. Tomasz Koryciorz, rezydent
                ks. Henryk Pyrchała, kapelan szpitalny

Dekanat:  Ruda Śląska
Liczba parafian:  9200
Data odpustu: niedziela po 29 sierpnia
Wieczna adoracja: 21.02.

Msze św. niedzielne:  7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:30, 20:30, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:  7.30, 18.00

Inne kościoły i kaplice:
 1. kaplica Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych w szpitalu, Msze św. niedz. 7.00; pn.,czw. 16.00;
 2. kaplica Św. Józefa w domu zakonnym Sióstr Elżbietanek
 3. kaplica Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Chebziu, Msze św. niedz. 9.00 i 10.30; pn., śr.,  pt., 17.30; wt., czw., sob. 8.00

Domy zakonne: Siostry Elżbietanki, ul. Rencistów 2

Ulice: Akacjowa, Asfaltowa, Banacha, Ciołkowskiego, Czereśniowa, Doroszewskiego, Droga do Lipin, Dworcowa, Fabryczna, Floriana, Gagarina, Goduli Karola (część), Imieli, Jesionowa, Joanny, Kolbego Maksymiliana, Leszczynowa, Latki, Lipa, Lipińska, Niedurnego 123 i 125, Pl. Niepodległości, Nowaka, Nowobytomska, Olchowa, Owocowa, Pawła, Plac Szkolny, Podlas 26, Przedszkolna, Przedtorze, Rencistów, Romera, Sierpińskiego, Smoluchowskiego, Solskiego, Stalowa, Stara, Styczyńskiego, Szafranka ks., Szyb Zofii, Tiałowskiego, Waniora, Węglowa, Wołkowa, Zabrzańska parzyste do 12 i nieparzyste do 23.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka