WTOREK: II Tydzień Wielkiego Postu
CZYTANIA: Iz 1,10.16-20; Mt 23,1-12
ROCZNICA URODZIN:: 1932 - ks. Leon Pawełczyk; 1939 - ks. Bernard Macioń; 1946 - ks. Józef Knyć; 1965 - ks. Krzysztof Jasek; 1979 - ks. Piotr Gojny; 1979 - ks. Krzysztof Horowski
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1988 † Mieczysław Mazanek, Hażlach (Wisła); 2011 † Teodor Oleś, Katowice (Dąbrówka Mała)
Dzień otwarty w Seminarium Duchownym

W dniu 14 marca br. odbędzie się w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach Dzień otwarty, przeznaczony dla młodzieńców zainteresowanych realizacją powołania kapłańskiego.

Katowice: XXV Olimpiada Teologii Katolickiej

W czwartek 5. marca br. w gmachu Wydziału Teologicznego UŚ odbędzie się etap diecezjalny XXV Olimpiady Teologii Katolickiej,

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Nauk Stosowanych

Błogosławię tak naprawdę przyszłości, bo chcemy budować Śląsk nauki i nowych technologii

W rocznicę śmierci Sługi Bożego Księdza Blachnickiego

Ostatni dzień życia ks. Franciszka był podobny do innych, jakie przeżył w Carlsbergu. Rozpoczął go modlitwą, Eucharystią, potem były obowiązki, praca, odpowiedzi na listy.

Ks. Franciszek Blachnicki - osoba i nauczanie

W dniu dzisiejszym (27 lutego 2015 r.) przypada przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

ul. Karola Goduli 22, 41-703 Ruda Śląska
tel: 32 248 13 85

www.jch-godula.katowice.opoka.org.pl

Proboszcz: ks. Jarosław Międzybrodzki

Wikariusz: ks. Andrzej Ledwin

Inni księża: ks. Mariusz Dronszczyk, rezydent, rektor kaplicy św. Katarzyny Alekasandryjskiej w Chebziu
                ks. Tomasz Koryciorz, rezydent
                ks. Henryk Pyrchała, kapelan szpitalny

Dekanat:  Ruda Śląska
Liczba parafian:  9200
Data odpustu: niedziela po 29 sierpnia
Wieczna adoracja: 21.02.

Msze św. niedzielne:  7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:30, 20:30, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:  7.30, 18.00

Inne kościoły i kaplice:
 1. kaplica Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych w szpitalu, Msze św. niedz. 7.00; pn.,czw. 16.00;
 2. kaplica Św. Józefa w domu zakonnym Sióstr Elżbietanek
 3. kaplica Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Chebziu, Msze św. niedz. 9.00 i 10.30; pn., śr.,  pt., 17.30; wt., czw., sob. 8.00

Domy zakonne: Siostry Elżbietanki, ul. Rencistów 2

Ulice: Akacjowa, Asfaltowa, Banacha, Ciołkowskiego, Czereśniowa, Doroszewskiego, Droga do Lipin, Dworcowa, Fabryczna, Floriana, Gagarina, Goduli Karola (część), Imieli, Jesionowa, Joanny, Kolbego Maksymiliana, Leszczynowa, Latki, Lipa, Lipińska, Niedurnego 123 i 125, Pl. Niepodległości, Nowaka, Nowobytomska, Olchowa, Owocowa, Pawła, Plac Szkolny, Podlas 26, Przedszkolna, Przedtorze, Rencistów, Romera, Sierpińskiego, Smoluchowskiego, Solskiego, Stalowa, Stara, Styczyńskiego, Szafranka ks., Szyb Zofii, Tiałowskiego, Waniora, Węglowa, Wołkowa, Zabrzańska parzyste do 12 i nieparzyste do 23.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka