CZWARTEK: II Tydzień Wielkiego Postu
CZYTANIA: Jr 17,5-10; Łk 16,19-31
ROCZNICA URODZIN:: 1958 - ks. Józef Grygier; 1961 - ks. Marek Spyra; 1981 - ks. Krzysztof Jarczyk
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1946 † Jan Krucina, Kończyce Małe; 1983 † Jerzy Stefani, Lyski (Woźniki); 1987 † Jerzy Grala, Szopienice; 1990 † Jan Śleziona, Ornontowice; 2003 † Eugeniusz Marcisz, Zabrze (Gierałtowice)
Dzień otwarty w Seminarium Duchownym

W dniu 14 marca br. odbędzie się w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach Dzień otwarty, przeznaczony dla młodzieńców zainteresowanych realizacją powołania kapłańskiego.

Katowice: XXV Olimpiada Teologii Katolickiej

W czwartek 5. marca br. w gmachu Wydziału Teologicznego UŚ odbędzie się etap diecezjalny XXV Olimpiady Teologii Katolickiej,

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Nauk Stosowanych

Błogosławię tak naprawdę przyszłości, bo chcemy budować Śląsk nauki i nowych technologii

W rocznicę śmierci Sługi Bożego Księdza Blachnickiego

Ostatni dzień życia ks. Franciszka był podobny do innych, jakie przeżył w Carlsbergu. Rozpoczął go modlitwą, Eucharystią, potem były obowiązki, praca, odpowiedzi na listy.

Ks. Franciszek Blachnicki - osoba i nauczanie

W dniu dzisiejszym (27 lutego 2015 r.) przypada przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

ul. Jagiellońska 100, 41-948 Piekary Śląskie
tel: 32 767 11 89

www.dabrowkaparafia.wiara.org.pl

Proboszcz:  ks. Krzysztof Gajda

Wikariusz:  ks. Krzysztof Wojaczek

Inni księża: ks. Zbigniew Janczewski
                ks. Stefan Kozioł
                ks. Henryk Kuczob

Dekanat:  Piekary Śląskie
Liczba parafian:  3758
Data odpustu: przedostatnia niedziela maja
Wieczna adoracja: 17.11.

Msze św. niedzielne:  7.00, 8.30, 11.00, 16.00, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:  6.30, 18.00

Inne kościoły i kaplice:
 1. kaplica św. Antoniego w Dołkach, ul. Główna 3, Msze św. niedz. 10.00;
 2. kaplica Matki Bożej Piekarskiej w Domu charytatywnym ,,Marianum'', ul. Jagiellońska 135a;
 3. kaplica św. Józefa w domu zakonnym Sióstr Boromeuszek.

Domy zakonne: Siostry Boromeuszki , ul. Przyjaźni 229

Inne miejscowości: Dołki

Ulice: Batorego, Braterstwa, Chrobrego, Gagarina, Gwarków, Jagiellońska, Jaracza, Jordana, Karłowicza, Kocota, Konstytucji, Łużyczan, Matejki, Modrzejewskiej, Orkana, Przyjaźni, Rolnicza, Rycerska, Ks. Rychla, Rymera, Gen. Sadowskiego, Sikorskiego, Stalmacha, Szymanowskiego, Szymonka, Tetmajera, Tuwima, Wajdy, Wodociągi ,,Rozalia'', Wołodyjowskiego, Zawiszy Czarnego. Dołki: Główna, Łokietka, Mała, Słowiańska, Szybowa, Światowida.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka