PONIEDZIAŁEK: IV Tydzień wielkanocny
CZYTANIA: Dz 11,1-18; J 10,1-10
ROCZNICA URODZIN:: 1961 - ks. Piotr Wojszczyk; 1962 - ks. Andrzej Rudolf; 1978 - ks. Michał Kłakus
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1977 † Stanisław Szeląg, Pierściec (Brenna); 2002 † Antoni Ryguła, Koszęcin; 2009 † Bernard Manowski, Szczecinek (Dąbrówka Wielka)
Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego

W środę, 29 kwietnia br., przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego oraz 70. rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau,

I Mistrzostwa Księży Metropolii Górnośląskiej w Tenisie Ziemnym

Księża i ojcowie zakonni zmagali się 25 kwietnia br. na kortach tenisowych w Zabrzu podczas Pierwszych Mistrzostw Księży Metropolii Górnośląskiej w Tenisie Ziemnym.

Imieniny Ks. Bp. Marka Szkudło

W dniu dzisiejszym (25 kwietnia) przypadają imieniny Księdza Biskupa Marka Szkudło.

Nocne Czuwanie w intencji maturzystów

„Jak wybierać, aby nie stracić” to hasło tegorocznego nocnego czuwania w intencji tegorocznych maturzystów i o nowe powołania, które rozpocznie się we franciszkańskiej bazylice w Katowicach Panewnikach w sobotę, 25 kwietnia br., o godz. 20.00.

Msza św. w intencji dwóch zaginionych górników z Kopalni „Wujek”

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odprawił we wtorek 21 kwietnia Eucharystię w intencji dwóch zaginionych górników z Kopalni „Wujek” Ruch Śląsk w Rudzie Śląskiej. Modlił się do Boga słowami psalmisty "Bądź dla nich skałą schronienia; warownią, która ocala".

ul. Jagiellońska 100, 41-948 Piekary Śląskie
tel: 32 767 11 89

www.dabrowkaparafia.wiara.org.pl

Proboszcz:  ks. Krzysztof Gajda

Wikariusz:  ks. Krzysztof Wojaczek

Inni księża: ks. Zbigniew Janczewski
                ks. Stefan Kozioł
                ks. Henryk Kuczob

Dekanat:  Piekary Śląskie
Liczba parafian:  3758
Data odpustu: przedostatnia niedziela maja
Wieczna adoracja: 17.11.

Msze św. niedzielne:  7.00, 8.30, 11.00, 16.00, sobota: 18.00
Msze św. w tygodniu:  6.30, 18.00

Inne kościoły i kaplice:
 1. kaplica św. Antoniego w Dołkach, ul. Główna 3, Msze św. niedz. 10.00;
 2. kaplica Matki Bożej Piekarskiej w Domu charytatywnym ,,Marianum'', ul. Jagiellońska 135a;
 3. kaplica św. Józefa w domu zakonnym Sióstr Boromeuszek.

Domy zakonne: Siostry Boromeuszki , ul. Przyjaźni 229

Inne miejscowości: Dołki

Ulice: Batorego, Braterstwa, Chrobrego, Gagarina, Gwarków, Jagiellońska, Jaracza, Jordana, Karłowicza, Kocota, Konstytucji, Łużyczan, Matejki, Modrzejewskiej, Orkana, Przyjaźni, Rolnicza, Rycerska, Ks. Rychla, Rymera, Gen. Sadowskiego, Sikorskiego, Stalmacha, Szymanowskiego, Szymonka, Tetmajera, Tuwima, Wajdy, Wodociągi ,,Rozalia'', Wołodyjowskiego, Zawiszy Czarnego. Dołki: Główna, Łokietka, Mała, Słowiańska, Szybowa, Światowida.

Cmentarz: parafialny

1. Sylwetka