PIĄTEK: III Tydzień Zwykły
CZYTANIA: Hbr 10,32-39; Mk 4,26-34
ROCZNICA URODZIN:: 1942 - ks. Edward Piegza, 1962 - ks. Józef Dombek, 1963 - ks. Zbigniew Stalmach, 1976 - ks. Wojciech Winkler
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1939 † Emil Müller, Połomia (Głogówek); 1981 † Bronisław Cichy, Łaziska Górne
Jubileuszowa Pielgrzymka Chorych

W dziękczynienie za 90 lat istnienia naszego lokalnego Kościoła wpisujemy kolejną inicjatywę duszpasterską: archidiecezjalną pielgrzymkę osób chorych, niepełnosprawnych, ich najbliższych oraz wszystkich chętnych do Lourdes.

Uświadamiajcie i głoście historie wywiezionych z Górnego Śląska!

W niedzielę, 25 stycznia br., o godz. 12.00  metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odprawił w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach Mszę św. w intencji ofiar Tragedii Górnośląskiej z roku 1945.

70. rocznica Tragedii Górnośląskiej

Kalendarium wydarzeń zorganizowanych dla uczczenia 70. rocznicy Tragedii Górnośląskiej przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.

Nabożeństwo ekumeniczne w kaplicy WŚSD

Nieszpory ekumeniczne 19 stycznia br. zgromadziły w Katowicach duchownych oraz wiernych różnych chrześcijańskich wyznań.

Te Deum Laudamus

Rocznica powstania diecezji jest okazją do dziękczynnego Te Deum. List pasterski na początek roku obchodów 90-lecia utworzenia archidiecezji katowickiej.

ul. Sobieskiego 15, 44-282 Czernica

tel. 32 430 57 50

www.czernica.wiara.pl

Proboszcz:     ks. Eugeniusz Twardoch

Inni księża:    ks. Ryszard Lapczyk, rezydent

Dekanat:  Pszów

Liczba parafian:            2510
Data odpustu:              3 maja
Wieczna adoracja:       19.02.
Msze św. niedzielne:    7.30, 10.30, 16.00, sobota: 17.00
Msze św. w tygodniu:   17.00, pon. 8.00

Cmentarz: parafialny

Inne miejscowości:  Łuków Śląski

Ulice:  Barcioka, Biskupa, Buczyna, Dębowa, Dworska, Graniczna, Hallera, Jana, Kolejowa, Leśna, Lipowa, Łączna, Młyńska, Oborska,  Osadowa, Podleśna, potokowa, Powstańców, Reja, Sobieskiego, Stara, Stawowa, Wąwozowa, Wolności, Zielona.

1. Sylwetka
  2. Nauczanie