II NIEDZIELA: WIELKIEGO POSTU
CZYTANIA: Rdz 22,1-2.9-13.15-18; Rz 8,31b-34; Mk 9,2-10
ROCZNICA URODZIN:: 1986 - ks. Kazimierz Musioł
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1973 † Walenty Piaskowski, Bielszowice; 2009 † Jerzy Pawlik, Katowice
W rocznicę śmierci Sługi Bożego Księdza Blachnickiego

Ostatni dzień życia ks. Franciszka był podobny do innych, jakie przeżył w Carlsbergu. Rozpoczął go modlitwą, Eucharystią, potem były obowiązki, praca, odpowiedzi na listy.

Ks. Franciszek Blachnicki - osoba i nauczanie

W dniu dzisiejszym (27 lutego 2015 r.) przypada przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

Katowice: O beatyfikację ks. Blachnickiego

W piątek, 27 lutego br., przypada 28. rocznica śmierci sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie.

Województwo Śląskie włącza się w pomocy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży

Karta pielgrzyma, specjalne punkty informacyjne, zapewnienie bezpieczeństwa, uruchomienie specjalnych linii komunikacyjnych

Panie, Ty wiesz, że Cię kocham!

– Nie można zrozumieć ani tym bardziej przyjąć praktyk pokutnych bez odniesienia ich do Miłości, która bezinteresownie umierała dla naszego zbawienia

ul. Sobieskiego 15, 44-282 Czernica

tel. 32 430 57 50

www.czernica.wiara.pl

Proboszcz:     ks. Eugeniusz Twardoch

Inni księża:    ks. Ryszard Lapczyk, rezydent

Dekanat:  Pszów

Liczba parafian:            2510
Data odpustu:              3 maja
Wieczna adoracja:       19.02.
Msze św. niedzielne:    7.30, 10.30, 16.00, sobota: 17.00
Msze św. w tygodniu:   17.00, pon. 8.00

Cmentarz: parafialny

Inne miejscowości:  Łuków Śląski

Ulice:  Barcioka, Biskupa, Buczyna, Dębowa, Dworska, Graniczna, Hallera, Jana, Kolejowa, Leśna, Lipowa, Łączna, Młyńska, Oborska,  Osadowa, Podleśna, potokowa, Powstańców, Reja, Sobieskiego, Stara, Stawowa, Wąwozowa, Wolności, Zielona.

1. Sylwetka
  2. Nauczanie