SOBOTA: VII Tydzień Okresu Wielkanocnego
CZYTANIA: Dz 28,16-20.30-31; J 21,20-25
ROCZNICA URODZIN:: 1954 - ks. Joachim Kloza, 1971 - ks. Witold Psurek
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1946 † Józef Balcarek, Szarlej (Ustroń)
Jubileusze Małżeńskie „Co Bóg złączył...”

Już po raz drugi w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny w niedzielę, 24 maja br., o godz. 12.00 w katowickiej katedrze Chrystusa Króla uroczyście świętowane będą Jubileusze Małżeńskie. Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Co Bóg złączył...”.

Katowice: Święcenia prezbiteratu

W sobotę, 23 maja br., w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach ośmiu diakonów, którzy przygotowywali się do kapłaństwa w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym, przyjmie z rąk metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca święcenia prezbiteratu. Liturgia święceń rozpocznie się o godz. 10.00.

Ponad pół miliona dla poszkodowanych z Nepalu

Ponad 553 tys. zł przekazała Caritas Archidiecezji Katowickiej na pomoc poszkodowanym trzęsieniem ziemi w Nepalu.

67. urodziny abp. Wiktora Skworca

Z okazji kolejnej rocznicy urodzin metropolity katowickiego abp Wiktora Skworca w czwartek, 21 maja, została odprawiona uroczysta Msza św. w archikatedrze Chrystusa Króla.

VIII Metropolitalne Święto Rodziny

Koncertem włoskiego dziecięcego chóru Mini Coro di Rovereto oraz znanej polskiej grupy TGD w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca zostanie zainaugurowane w sobotę, 23 maja br., VIII Metropolitalne Święto Rodziny. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00.

ul. Sobieskiego 15, 44-282 Czernica

tel. 32 430 57 50

www.czernica.wiara.pl

Proboszcz:     ks. Eugeniusz Twardoch

Inni księża:    ks. Ryszard Lapczyk, rezydent

Dekanat:  Pszów

Liczba parafian:            2510
Data odpustu:              3 maja
Wieczna adoracja:       19.02.
Msze św. niedzielne:    7.30, 10.30, 16.00, sobota: 17.00
Msze św. w tygodniu:   17.00, pon. 8.00

Cmentarz: parafialny

Inne miejscowości:  Łuków Śląski

Ulice:  Barcioka, Biskupa, Buczyna, Dębowa, Dworska, Graniczna, Hallera, Jana, Kolejowa, Leśna, Lipowa, Łączna, Młyńska, Oborska,  Osadowa, Podleśna, potokowa, Powstańców, Reja, Sobieskiego, Stara, Stawowa, Wąwozowa, Wolności, Zielona.

1. Sylwetka
  2. Nauczanie