Got 19995 bytes response, method=default Response decode error Piekary Śląskie: Podsumowanie akcji „Kolędników misyjnych„

Piekary Śląskie: Podsumowanie akcji „Kolędników misyjnych„

26229829 1710702168994463 2288680837921889650 n

W parafii św. Józefa w Piekarach Śląskich-Józefce miało miejsce podsumowanie tegorocznej akcji kolędników misyjnych. Środki zebrane z tegorocznej edycji projektu będą przeznaczone na potrzeby dzieci z Syrii i Libanu.

Oprócz wspólnej modlitwy i śpiewania kolęd uczestnicy spotkania w Piekarach Śląskich mieli także okazję zobaczyć stroje misyjne z różnych krajów przywiezione specjalnie na tę okazję oraz uczestniczyli w jasełkach przygotowanych przez blisko 20 małych aktorów. - Spotkanie miało także na celu wspólne świętowanie, dzielenie się radością - podkreśla ks. Grzegorz Wita, wikariusz biskupi ds. misji w archidiecezji katowickiej. – Warto podkreślić, że w spotkaniu wzięły udział grupy, które musiały sporo przejechać, żeby dotrzeć do Piekar. Były grupy z Dębieńska, Turzy Śląskiej, czy Świerklan – dodaje ks. Wita.

- Zaangażowanie misyjne dzieci wzrasta. Dzieci się cieszą, pytają kiedy będą grupy, kiedy mogą się zapisać – mówi Anna Mika z parafii św. Anny w Świerklanach. Warte podkreślenia jest, że organizują oni kolędowanie już po raz 20.

- Cieszy nas to, że możemy ludziom ogłaszać Dobrą Nowinę, że Jezus się narodził – mówią młodzi kolędnicy. – Ci ludzie czasami wręcz czekają na nas - opowiada Weronika z par. pw. św. Józefa w Dębieńsku. - Niektórzy, zwłaszcza starsi czekają aż przyjdziemy, czasami nawet ze wzruszenia płaczą –dodaje.

Projekt „Kolędników misyjnych” jest realizowany już od wielu lat. Tegoroczna edycja ma na celu pomoc dzieciom w Syrii i Libanie. W odwiedzanych domach kolędnicy misyjni zostawiali pamiątkę w postaci emblematu z wizerunkiem otwartych dłoni nawiązujących do gestu przekazywania znaku pokoju i gotowości do braterskiej pomocy.

ks.sk