Got 0 bytes response, method=default Response decode error Katowice: Uroczystości we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (zapowiedź)

Katowice: Uroczystości we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (zapowiedź)

D5C08775 0A91 4E9C ABF8 D0453008C4CDW czwartek, 2 listopada br., we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych o godz. 18.00 w katowickiej archikatedrze Chrystusa Króla zostanie odprawiona Msza święta w intencji zmarłych biskupów katowickich. Przewodniczyć będzie metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Po Mszy św. jej uczestniczy zejdą do odnowionej krypty grobowej śląskich pasterzy. Metropolita katowicki pobłogosławi tam nowo powstałe malarstwo naścienne, autorstwa Joanny Piech i Romana Kalarusa. Około godz. 19.30 w katedrze rozpocznie się Misterium Dnia Zadusznego: w modlitewnej zadumie, wśród dźwięków muzyki i śpiewu, zgromadzeni rozważać będą tajemnicę śmierci i zmartwychwstania.

ASI