Got 0 bytes response, method=default Response decode error Świecki wolontariusz posłany na misje do Zambii

Świecki wolontariusz posłany na misje do Zambii

PWS 8963Bp Adam Wodarczyk przewodniczył Eucharystii w czasie której na wolontariat misyjny został posłany Wojciech Sontag. Uda się do Zambii, aby tam pomagać księżom, którzy tam posługują.

- W zeszłym tygodniu przeżywaliśmy tydzień misyjny. I tak się złożyło, że na jego zakończenie odbędzie się błogosławieństwo Wojciecha Sontaga, który już za kilka dni wyjedzie do Zambii, by tam księżom misjonarzom pomagać w ich pracy – powiedział ks. Tomasz Kopczyk, proboszcz parafii Ducha Świętego na Bytkowie.

Bp Adam Wodarczyk podczas homilii zwrócił uwagę, że przez dzisiejszą liturgię zostajemy skonfrontowani z miłością Boga, która jest darem i łaską. – Jezus mówi, że najpierw trzeba miłować Boga (…). Jeżeli uświadomimy sobie kim On jest, że jest prawdziwą Miłością (…), to zaczynamy coraz lepiej rozumieć, że najważniejszym przykazaniem dla nas jest miłość Boga realizowana całym sercem, całą duszą, całym umysłem – powiedział.

Posyłając Wojciecha Sontaga na misje katowicki biskup pomocniczy mówił, że jest to powód do radości dla całej parafii. – Oto ktoś decyduje się, aby wędrować, nieraz w bardzo odległe miejsca, aby stanąć pośród ludzi tam żyjących jako świadek Chrystusa – mówił.

- Ta dzisiejsza Ewangelia, drogi Wojtku, jest dla Ciebie programowym słowem życia. Cokolwiek w życiu czynimy ma być motywowane tym największym przykazaniem, które Jezus nam dzisiaj ukazuje: miłości Boga i bliźniego – dodał.

- Byłem wcześniej na misjach humanitarnych i wtedy pomyślałem, że bycie misjonarzem jest na pewno bardzo trudne i pojawiło się takie uczucie, że trzeba pomóc – mówi wolontariusz, który już wcześniej był w Kurdystanie Irackim.

- Przy pierwszym wyjeździe misyjnym trochę się bałem powiedzieć o tym rodzicom ale wszystko było w porządku. Teraz już wszystko przyjęli bez problemów – dodaje.

Na Eucharystii był także obecny ks. Grzegorz Wita, wikariusz biskupi ds. misji. – Mamy jedną świecką misjonarkę. Oprócz niej kilkanaście osób posługuje jako wolontariusze misyjni. Oprócz Wojtka będziemy też posyłali Ewę z Tychów do Senegalu, więc tym bardziej prosimy o modlitwę za nich wszystkich – mówił.

Wyjazd na wolontariat misyjny do Zambii będzie trwał od 7 listopada do 15 marca. W tym czasie Wojciech Sontag będzie pomagał w pracach misjonarzy: ks. Zenona Boneckiego pracującego w Masansie oraz ks. Piotra Kołcza. Jego główne zadanie będzie polegało na uczeniu języka angielskiego oraz informatyki.

POSŁUCHAJ HOMILII KS. BPA ADAMA WODARCZYKA

ks.sk