Got 0 bytes response, method=default Response decode error Dzień jedności dla przedstawicieli Parafialnych Rad Duszpasterskich juz w sobotę

katedra miniDzień jednościa dla przedstawicieli Parafialnych Rad Duszpasterskich odbędzie się w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach w sobotę, 14 października br. Początek o godz. 10.00.

Spotkanie jest związane z wyborami nowych członków Parafialnych Rad Duszpasterskich, które miały miejsce w czerwcu.

Każdą Parafialną Radę Duszpasterską reprezentować będzie jej przewodniczący, jego zastępca i sekretarz.

Program spotkania

9.50 – Zawiązanie wspólnoty w katedrze, informacje organizacyjne.

10.00 – Modlitwa różańcowa.

10.30 – Współuczestnictwo – radzić dla dobra wspólnego. Aspekty prawne – ks. Adam Pawlaszczyk, wikariusz sądowy arcybiskupa metropolity katowickiego.

11.00 – „Duch, który umacnia miłość" – dwuletni program duszpasterski dla Kościoła w Polsce. Wskazania pastoralne dla pierwszego roku jego realizacji w archidiecezji katowickiej – ks. Roman Chromy, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej.

11.30 – Przerwa.

12.00 – Eucharystia z homilią.

Na zakończenie Mszy św.: Etapy realizacji uchwał II Synodu – ks. Grzegorz Strzelczyk.

Rozesłanie i poczęstunek w holu Wydziału Teologicznego UŚ.

ASI