Got 0 bytes response, method=default Response decode error Abp Wiktor Skworc odwiedzi Kazachstan

Abp Wiktor Skworc odwiedzi Kazachstan

wr43s04 jadwiga abp skworcOd 11 do 15 września br. metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przebywać będzie w Kazachstanie. Odwiedzi Archidiecezję Astana oraz Administraturę Apostolską w Atyrau.

W Schuchinsku abp Skworc będzie przewodniczył uroczystej Mszy Święta, w czasie której zostanie tam ogłoszone Sanktuarium Maryi Królowej Rodzin. Wygłosi też wykład podczas spotkania kapłanów archidiecezji Astana, poświęcony duszpasterstwu rodzin w Archidiecezji Katowickiej. W Atyrau metropolita katowicki odprawi Mszę św. i wygłosi homilię do kapłanów, sióstr zakonnych i wolontariuszy tamtejszej  Administratury Apostolskiej.

Duchowymi przewodnikami podczas spotkania kapłanów archidiecezji Astana będą dwaj polscy księża: bł. ks. Władysław Bukowiński i sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki, założyciel Ruchu Światło-Życie i Domowego Kościoła. Jak podkreślają organizatorzy, te dwie postacie mają wspólne doświadczenia. Obaj stali się ofiarami represji i prześladowań Kościoła. bł. ks. Władysław Bukowiński, nazywany Apostołem Kazachstanu spędził wiele lat w łagrach sowieckich. Ks. Franciszek Blachnicki był osadzony w więzieniu, gdzie przeżył swoje nawrócenie i odprawił rekolekcje. Te trudne doświadczenia zaowocowały bogatym dorobkiem duchowym, który pomaga kapłanom w dążeniu do świętości.

ASI