Got 0 bytes response, method=default Response decode error Kolejna edycja Biblicum Śląskiego

katedra

Kolejna edycja Biblicum Śląskiego

biblicumTo już szósta edycja internetowego projektu. Wierni archidiecezji katowickiej oraz chętni z całej Polski mogą pogłębić wiedzę biblijną.

Biblicum Śląskie stwarza dla odbiorcy możliwość poznawania słowa Bożego w każdym czasie i miejscu – wykłady na YouTube, strona www, fanpage na Facebooku czy niedzielne tweety to główne narzędzia tego projektu. W szóstej odsłonie tematem będą Księgi Prorockie.

Formacja biblijna wciąż podzielona jest na trzy pasma: audytorium stałe, czyli dostęp do wykładów po uprzednim zarejestrowaniu się, pasmo otwarte – materiały dostępne dla wszystkich, oraz pasmo modlitewne. To ostatnie obejmuje comiesięczną Eucharystię w intencji słuchaczy, doroczne rekolekcje, niedzielny tweet biblijny czy materiały do lectio divina.

Całoroczna formacja podzielona jest dodatkowo na etapy – pięć części trwających dwa miesiące. Tutaj niezmiennie pojawia się gratka dla stałych audytorów, czyli możliwość wypełnienia testu wyboru po każdej części studium. Daje to – dla indywidualnej wiadomości – informacje o postępach i zdobytej wiedzy.

W tym roku projekt zyskał też szczególny, dodatkowy patronat – błogosławieństwo papieskie. I choć zawitał już wśród Polaków mieszkających za granicą, szczególnie w mieście Chicago w USA, w Niemczech czy Wielkiej Brytanii, to wciąż zapuszcza się dalej.

Dlatego u progu nowej edycji wierni archidiecezji katowickiej, ale też wierni z całej Polski, ponownie zaproszeni są do podjęcia drogi pogłębienia swojej wiedzy biblijnej, uformowania się słowem Bożym i życia co dzień w głębszym Jego zrozumieniu.

STRONA BIBLICUM: www.biblicum.pl

Aleksandra Charyga

.

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media