Got 0 bytes response, method=default Response decode error Zaproszenie na odpust w Pszowie

Zaproszenie na odpust w Pszowie

PSZOW220806 HP25W niedzielę, 10 września, serdecznie zapraszamy na odpust do Pszowa. O godz. 11.00 Suma odpustowa pod przewodnictwem ks. abp Wiktora Skworca z homilią ks. bp Marka Szkudło.

W najbliższą niedzielę, 10 września, będziemy kolejny raz świętować Narodziny Matki Bożej. Pszowskie wzgórze – uważane przez wielu za Sanktuarium Nadziei – co roku gromadzi tłumy pielgrzymów, chcących na nowo zachwycić się delikatnym Uśmiechem Madonny o Jasnym Obliczu. Wpatrując się w postawę Niepokalanej, oddajemy Bogu w tym roku wszystkie nasze trudy, zmagania – szukamy w Maryi wzoru mądrości i zawierzenia.

Przy okazji nadchodzącego Odpustu ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, przeżywamy też kilka ważnych rocznic. Dokładnie 295 lat temu sprowadzono do Pszowa z Częstochowy Obraz Maryi, a 270 lat temu konsekrowano pszowską świątynię. To także 20. rocznica nadania kościołowi tytułu bazyliki mniejszej, kiedy to zmarły niedawno kardynał Joachim Maisner wypowiedział do zebranych na placu kościelnym czcicieli Matki Bożej Pszowskiej: „Najważniejszym produktem eksportu Waszej Ojczyzny dla Europy jest Maryja”.

Zapraszamy wszystkich do Pszowa: po uśmiech, po mądrość. Świętowanie rozpoczynamy w sobotę, 9 września, Drogą Krzyżową na Kalwarię Pszowską o godzinie 15.00 (wyjście z Bazyliki). O godzinie 17.30 – Nieszpory Maryjne, a o godzinie 18.00 Msza święta, po zakończeniu której wysłuchamy koncertu pieśni maryjnej z balkonu kościoła w wykonaniu Zespołu Mix-Band pod batutą Adama Bobera.

W niedzielę o godzinie 10.00 – rozważania różańcowe. O godzinie 11.00 – uroczysta Suma odpustowa, której przewodniczyć będzie ks. Arcybiskup Wiktor Skworc. Słowo Boże wygłosi w tym roku ks. biskup Marek Szkudło. O godzinie 14.00 – Godzina Maryjna w Bazylice. Wysłuchamy koncertu orkiestry „Power of winds” wraz z solistami, pod kierownictwem Klaudiusza Janii. Rodzinne świętowanie przy Bożej Matce kończymy Nieszporami o godzinie 15.30.

Pozostałe Msze w tym dniu o godzinie 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Słowo Boże wygłosi ks. Roman Chromy, Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Ogólnego Kurii Metropolitalnej w Katowicach.