Got 19995 bytes response, method=default Response decode error Czwarte spotkanie Rodziny Szkół Jana Pawła II

katedra

Czwarte spotkanie Rodziny Szkół Jana Pawła II

4 JP2W spotkaniu, które odbyło się już po raz czwarty, wzięli udział uczniowie szkół noszących imię Papieża Polaka z terenu archidiecezji katowickiej (jest ich ponad 30).

„Nosić imię św. Jana Pawła II, oznacza dla społeczności szkolnej, uznawanie w nim autorytetu wychowawczego, czyli godny naśladowania przykładu. Jego wiara w Boga i człowieka, zawierzenie Bogu, wierność i całkowite oddanie się swemu powołaniu, autentyczność i wiarygodność, to tylko niektóre cechy, które wyraźnie dostrzegamy u naszego Patrona" - powiedział metropolita katowicki abp Wiktor Skworc do uczestników spotkania Rodziny Szkół Jana Pawła II, które 16 lutego br. odbyło się w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach.

W spotkaniu, które odbyło się już po raz czwarty, wzięli udział uczniowie szkół noszących imię Papieża Polaka z terenu archidiecezji katowickiej (jest ich ponad 30). Placówki  działalność dydaktyczno-wychowawczą opierają na ideach promowanych przez swego Patrona. Abp Skworc wskazał, że kiedy wspólnota szkolna nosi imię Jana Pawła II to przede wszystkim,powinna uznawać za najwyższy autorytet i wzór Jezusa Chrystusa, którego Ojciec Święty był apostołem i wiernym świadkiem. „W szkołach noszących Jego imię powinna wybrzmiewać odpowiedź Piotra: Jezus jest Mesjaszem!; czyli mówiąc słowami Jana Pawła Wielkiego, jest Jedynym Zbawicielem Człowieka! Redemptor hominis! Oby tak było dzięki staraniom katechetów i nauczycieli!"

Dodał, że szkoły noszące imię świętego Papieża z Polski są sprzyjającymi środowiskami, aby uczyć młode pokolenie, także poprzez przykład nauczycieli i wychowawców, że program na życie, który zawarł Jezus Chrystus w swojej Ewangelii jest najlepszy z możliwych, najlepszy dla człowieka, bo pozwala mu odkryć cały potencjał złożonego w nim dobra, prawdy i piękna.

Do nauczycieli i wychowawców metropolita katowicki apelował, aby nie zrazali się trudnościami i brakiem zrozumienia. „Doświadczenie niezrozumienia, a czasami odrzucenia jest wpisane w posługę nauczyciela i wychowawcy. Cechą, którą nasz Pan i Nauczyciel zaleca swoim naśladowcom jest cierpliwość i konsekwentne podążanie wytyczoną sobie drogą. Owoce, które można nieraz zobaczyć po latach przynoszą o wiele więcej radości i satysfakcji niż te osiągane od razu" - zaznaczył.

Tegoroczny zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Katowickiej przygotowała Szkoła Podstawowa nr 15 w Katowicach.

Przeczytaj: pełny tekst homilii Księdza Arcybiskupa

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media