CZWARTEK: VII Tydzień Okresu Wielkanocnego
CZYTANIA: Dz 25,13-21; J 21,15-19
ROCZNICA URODZIN:: 1941 - ks. Wincenty Myszor, 1941 - ks. Józef Pawliczek, 1968 - ks. Andrzej Trzeciak
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1935 † Franciszek Krupkowski, Bogucice; 1942 † Stanisław Siarkowski TJ, WŚSD (Stara Wieś k. Brzozowa); 1971 † Jan Górka, Pielgrzymowice (Tarnowskie Góry)

Dziesięciolecie Duszpasterstwa Pielgrzymkowego Archidiecezji Katowickiej

Dziesięć lat istnienia świętowało 21 czerwca br. Duszpasterstwo Pielgrzymkowe Archidiecezji Katowickiej. Jak podkreśla dyrektor Duszpasterstwa, Jolanta Potempa, to coś więcej niż biuro podróży. „Nasza działalność to z jednej strony biznes, ale nie zapominamy, że to także praca apostolska” – mówi. Dodaje, że sama dobra oferta turystyczna nie wystarczy, aby dobrze przeżyć pielgrzymkę. W grupach organizowanych przez DPAK zawsze jest ksiądz, uczestnicy mają możliwość codziennego uczestnictwa we Mszy św.

Ważne jest też, aby oferta była uczciwa, to znaczy cena musi zawierać rzeczywiście wszystko, co w programie, aby nie było niespodzianek w rodzaju zbiórek na bilety wstępu do muzeum albo na napoje chłodzące.

Dotychczasowa działalność DPKA pokazuje, że ci, którzy skorzystali raz z jego oferty, wracają, aby dobyć kolejną pielgrzymkę z firmą, do której mają zaufanie.

DPAK oferuje wyjazdy zagraniczne i krajowe. W bieżącym, szczególnym roku, w którym cieszymy się i dziękujemy za beatyfikację papieża Jana Pawła II, zaprasza na szlaki po ziemi włoskiej, w tym Watykan oraz do Fatimy. Duszpasterstwo organizuje również wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Madrytu. Największą popularnością cieszą się wyjazdy do Ziemi Świętej, do Rzymu i Włoch oraz do Portugalii.

1. Sylwetka
  2. Nauczanie