Got 0 bytes response, method=default Response decode error Piekarskie Betlejem po raz drugi

katedra

Uroczyste otwarcie będzie miało 25 grudnia br. po Pasterce. „Piekarskie Betlejem” będzie czynne codziennie w godz. 9.00 – 19.00. Organizatorzy zapraszają do wspólnego kolędowania razem z piekarskimi zespołami muzycznymi. Będzie również okazja do spróbowania śląskiej kuchni.

Zeszłoroczny sukces żywej i ruchomej szopki na wolnym powietrzu w sanktuarium Matki Sprawiedliwości i miłości Społecznej przerósł oczekiwania organizatorów. „Piekarskie Betlejem” to pokaźnych rozmiarów szopka zarówno żywa jak i ruchoma. W tym roku zajmie ona już cały rajski plac obok bazyliki. Znajdą się w niej zwierzęta (których w tym roku będzie więcej niż rok temu), pojawią się m.in. kuce oraz ptactwo ozdobne. Najciekawsze będą jednak historyczne już figury. Jest ich 27. Pochodzą z tzw. „Piekarskiej Panoramy Tysiąclecia”, inscenizacji, która powstała z okazji 1000. rocznicy chrztu Polski w latach 70. ubiegłego stulecia.

Wśród wielu atrakcji na rajskim placu, znajdzie się tradycyjny śląski dom w czasie świąt, a także wiele odniesień do tego co przeżywać będziemy w Kościele w przyszłym roku. Pojawi się figura papieża Franciszka, a także replika drzwi świętych z bazyliki św. Piotra w Rzymie. Nie tylko szopka będzie atrakcją. W okresie świątecznym organizatorzy planują spotkania kolędowe, koncerty, poczęstunek itp. Kolejna atrakcja to tzw. „Rajski las”. Instytucje i szkoły z terenu Piekar i nie tylko biorą udział w konkursie na najpiękniejszą choinkę. Można je podziwiać również na rajskim placu.

Arcybiskup

SylwetkaNauczanieKalendarium
kalendarium

POCZTA ELEKTRONICZNA

Nowa poczta

Historia Archidiecezji

historyczna

Galeria

galeria3

Proces Beatyfikacyjny

machaw08

Kalendarz wydarzeń

Instytucje

Duszpasterstwa

Ruchy i stowarzyszenia

Media