SOBOTA: VII Tydzień Okresu Wielkanocnego
CZYTANIA: Dz 28,16-20.30-31; J 21,20-25
ROCZNICA URODZIN:: 1954 - ks. Joachim Kloza, 1971 - ks. Witold Psurek
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1946 † Józef Balcarek, Szarlej (Ustroń)
Jubileusze Małżeńskie „Co Bóg złączył...”

Już po raz drugi w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny w niedzielę, 24 maja br., o godz. 12.00 w katowickiej katedrze Chrystusa Króla uroczyście świętowane będą Jubileusze Małżeńskie. Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Co Bóg złączył...”.

Katowice: Święcenia prezbiteratu

W sobotę, 23 maja br., w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach ośmiu diakonów, którzy przygotowywali się do kapłaństwa w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym, przyjmie z rąk metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca święcenia prezbiteratu. Liturgia święceń rozpocznie się o godz. 10.00.

Ponad pół miliona dla poszkodowanych z Nepalu

Ponad 553 tys. zł przekazała Caritas Archidiecezji Katowickiej na pomoc poszkodowanym trzęsieniem ziemi w Nepalu.

67. urodziny abp. Wiktora Skworca

Z okazji kolejnej rocznicy urodzin metropolity katowickiego abp Wiktora Skworca w czwartek, 21 maja, została odprawiona uroczysta Msza św. w archikatedrze Chrystusa Króla.

VIII Metropolitalne Święto Rodziny

Koncertem włoskiego dziecięcego chóru Mini Coro di Rovereto oraz znanej polskiej grupy TGD w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca zostanie zainaugurowane w sobotę, 23 maja br., VIII Metropolitalne Święto Rodziny. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00.

Prev Next

1. Sylwetka