Dzisiaj
WIELKA: ŚRODA
CZYTANIA: Iz 50,4-9a; Mt 26,14-25
ROCZNICA ŚWIECEŃ:: rocznik 1981
ROCZNICA URODZIN:: 1931 - ks. Jerzy Nyga; 1960 - ks. Andrzej Abdank-Kozubski; 1965 - ks. Zbigniew Mizia; 1968 - ks. Edward Fórmanowski; 1984 - ks. Marcin Syzdek
ROCZNICA ŚMIERCI:: 1925 † Karol Namysło, 1945 † Teodor Walenta, 1954 † Jan Odróbka, 1981 † Józef Gawor, 1993 † Franciszek Pisulla

KATOWICE-PANEWNIKI, Świętego Ludwika Króla i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

 

ul. Panewnicka 76, 40-760 Katowice
tel: 32 252 68 70, 32 252 52 91 parafia i klasztor,  32 202 14 44 proboszcz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

www.parafia.panewniki.pl

 

Proboszcz: o. Alan Franciszek RUSEK OFM, kustosz bazyliki i kalwarii

Wikariusze:
o. Medard Marek HAJDUS OFM
o. Magnus Marcin KULA OFM


Pozostali ojcowie:

o. Antonin Kazimierz BRZĄKALIK OFM, minister prowincjalny
o. Dymitr Ryszard ŻEGLIN OFM, wikariusz prowincjalny
o. Marcelin Jan PIETRYJA OFM, gwardian
o. Bonawentura Jerzy KRZEMIEŃ OFM, sekretarz prowincjalny
o. Witosław Jerzy SZTYK OFM, rektor Wyższego Seminarium Duchow. OFM
o. Kleofas Wojciech GRÓDEK OFM, wicerektor W. Seminarium Duchow. OFM
o. Gerard Antoni BULA OFM, kapelan szpitalny (PKP)
o. Kapistran Krzysztof GOGOLA OFM, kapelan szpitalny (CSK)
o. Paweł Daniel OSTRZAŁEK OFM, kapelan szpitalny (GCZD)
o. Miłosz Dariusz KACZMARCZYK OFM, duszpasterz akademicki
o. Ezdrasz BIESOK OFM
o. Maksymilian BRYLOWSKI OFM
o. Syrach JANICKI OFM
o. Filip Piotr KAHLERT OFM

o. Norbert Jan KUBICA OFM
o. Sławomir Ireneusz LEDWOŃ OFM
o. Anatol Stefan MAKOSZ OFM
o. Dobrosław Stanisław MĘŻYK OFM
o. Marceli Eugeniusz MIKOŁAJCZYK OFM

o. Erazm Jacek PLUTA OFM
o. Hugon Andrzej PROCHOŃ OFM
o. Dydak Konrad RYCYK OFM, katecheta, duszpasterz parafialny
o. Juliusz Bronisław RYDLEWSKI OFM
o. Franciszek Marek SKOWRONEK OFM
o. August Leon SMYCZEK OFM
o. Abraham Jerzy SOBKOWSKI OFM, delegat Ziemi Świętej
o. Krzysztof Szczepan WAJDA OFM
o. Roger Marek WIĘCŁAW OFM
o. Mieczysław Jerzy WNĘKOWICZ OFM
o. Leon Józef WOJSYK OFM
o. Przemysław Marcin WOŹNIAK OFM
o. Wenanty Bronisław ZUBERT OFM

ks. Jacek BŁASZCZOK, rektor kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa
ks. Tadeusz CZAKAŃSKI, rekolekcjonista
ks. Jan GAJDA, z diecezji Augsburg

 

Inne kościoły i kaplice:
1. kościół Trzech Krzyży na Kalwarii (akademicki);
2. kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa w Domu Prowincjalnym Sióstr Służebniczek NMP, ul Panewnicka 63,
rektor: ks. Jacek Błaszczok, Msze św. niedz. 7.30, 9.00, 11.30, w tygodniu: pn., czw 6.30, pt. 18.00, sob. 8.00; www.kaplicapanewniki.wiara.pl;

3. kaplica w Domu Prowincjalnym Sióstr Służebniczek NMP;
4. kaplica Matki Bożej Fatimskiej w Domu Prowincjalnym, ul. Panewnicka 63;
5. kaplica w Domu im. św. Anny dla sióstr emerytek;
6. kaplica św. Józefa w domu zakonnym Sióstr Salwatorianek;
7. kaplica bł. Siostry Sancji w domu zakonnym Zakonu Braci Mniejszych;
8. kaplica św. Bonawentury w domu zakonnym Zakonu Braci Mniejszych;
9. kaplica w domu zakonnym Zakonu Braci Mniejszych;
10. kaplica Aniołów Stróżów w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka i Matki im. Jana Pawła II;
11. kaplica św. Antoniego w Centralnym Szpitalu Klinicznym, Msze św. niedz. 10.00, pn.-czw.,sob. 17.30, pt. 7.00;
12. kaplica bł. Edmunda Bojanowskiego w Szpitalu "Kolejowym", Msze św. niedz. 7.30, w tygodniu 18.00;
13. kaplica św. Damiana w Wyższym Seminarium Duchownym OFM

 

Domy zakonne:
1. Ojcowie Franciszkanie, ul. Panewnicka 76,
 Siostry Salwatorianki, ul. O. Karola Bika 6,
 Siostry Służebniczki NMP:
 - Dom Prowincjalny, ul. Panewnicka 63
 - Dom im. św. Anny, ul. Panewnicka 84.

 

Ulice: Bieszczadzka, O. Bika Karola, Braci Wieczorków, Bł.Bojanowskiego Edmunda, Ks. Bp.Bromboszcza Teofila, Bł. Bronisławy, Brygadzistów nieparzyste, Chodkiewicza, Cieszyńska, Emerytalna, Franciszkańska, Górzycka,  Gromadzka, Grunwaldzka, Grzesika Karola, Harcerska,Hadyny Stanisława,  Heweliusza Jana, Huculska, Jutrzenki, Kaszubska, Kazimierza Wielkiego, Kijowska, Kokociniec, Kombajnistów, Koreańska, Koszalińska 1-5 i 2-22, Krucza, Książęca, Ludowa, Łanowa, Majakowskiego, Mała, Małopolska, Mazowiecka, Mazurska, Medyków, Nad Strumieniem, Nizinna, Ogrodowa, Osiedle Książęce, Osiedle Świerkowe, Panewnicka nieparzyste do 201b, parzyste do 180, Piotrowicka nieparzyste wszystkie,parzyste od 38, Plocha, Poleska, Pomorska, Przodowników 82-130d, Radomska, Rogosza, Rybacka, Rzeczna, Sielska, Słupska nieparzyste, Smoleńska, Smolna, Stolarska, Strzałowa, Szadoka 17-27, Szafirowa, Szojdy, Śląska, Świdnicka 1-25 i 2-14, Twarda, Urocza, Ustrońska, Warmińska, Wczasowa, Pl. O. Widucha Justyna, Wietnamska, Wileńska, Wybickiego Józefa, Wyzwolenia, Zagrody, Zamiejska, Zielona, Zielonogórska 1-11 i 2-24, Związkowa, Żeromskiego.

Arcybiskup

  1. Sylwetka
  2. Nauczanie
  3. Kalendarium

next
prev

Proces Beatyfikacyjny

Kalendarz

poprzedni miesiąc Kwiecień 2014 >>
Pn Wt Śr Czw Pt So Ni
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

bsasi4radio em1jacek wiaraszlakiem  wt gosc